Pollack, geep, heek, leng, kathaai en 141 zeeland m m x, Joyce en Jan Jobse Zeeuws Kampioen Sjezenrijden 2009 V Drankrijder BHhi maandag 21 september 2009 W Begonnen met modelbouw na zijn afscheid van de vrijwillige brandweer Frans Provoost 'Tijdens de visserijdagen in Breskens is het te druk en ligt de nadruk te veel op braderie en rommelmarkt' Ronny Meters door Emile Calon Heerlijk, heerlijk. Ron ny Pieters uit Zee- brugge genoot zater dag van het maaltje mossels in de Vlis- singse vismijn. Deze vishandelaar uit Zeebrugge gaat alle visserijda gen af en vindt de Vlissingse een van de beste. In ieder geval veel be ter dan die in Breskens omdat het daar echt te druk is en de vis steeds meer in de verdrukking raakt. Nevenactiviteiten zoals rom melmarkt en braderie krijgen daar volgens hem veel te veel aandacht. Het was zaterdag gezellig druk tij dens de Dag van de Visserij in Vli- singen. Iedereen die wilde kwam aan zijn trekken hoewel het soms enige tijd duurde voor er geproefd kon worden van bijvoorbeeld de oesters, de mossels of de kibbeling. Ook de oesters kregen een ruime voldoende van Jack Meerman. „Lekker vlezig", aldus de Arnemui- denaar. En de Vlissingse Anita Ver meulen ging niet voor niets nog wat kibbeling halen. „Want ze zijn lekker." Een lange tafel vol vis: pollack, geep, heek, leng, kathaai, zeekat, zonnevis en nog 44 ander vis-, krab- en schelpsoort lagen zater dag uitgestald om te tonen hoe ge varieerd het leven in de Noordzee is. Ondanks dat grote aanbod prefe reert Pieter Dingemanse van de vismijn tarbot, griet en tong. Hor smakreel, daar vindt hij niets aan. Maar hij weet dat een gedroogde horsmakreel een van de lievelings gerechten is van Indonesiërs. „Ie dereen dus zijn smaak." Frans Provoost zat zaterdag alweer voor de vijfde keer achter zijn Klaas-Adriana in het voorste deel van de vismijn. De Klaas-Adriana heeft de Middelburger samen met niet. „Verkopen? Nee. Ik bouw niet voor geld." Hij is maar wat trots op het mo del, dat hij, afgezien van de polyes ter romp, helemaal zelf heeft ge bouwd. Hij begon met model bouw nadat hij was gestopt als vrij williger bij de brandweer. „Want ik moest toch wat te doen heb ben." Brandweermaat Jeronimus bouwde toen al schaalmodellen en haalde hem over om ook zoiets te doen. Volgens de Middelburger word je vindingrijk van het model bouwen. Hij wijst naar het bewe gende deel van de antennes van de Klaas-Adriana. „Gemaakt van 'Verkopen? Nee ik bouw niet voor het geld' Modelbouwer Frans Provoost Jan Jeronimus uit Meliskerke in drie jaar gebouwd. Het is een exac te kopie van de Arnemuidse kotter Klaas-Adriana, die zaterdag ook le vensgroot langs de Vlissingse kade lag. Bemanningsleden van de Klaas-Adriana hebben al vaak een flink bedrag geboden voor het 1,2 meter lange en vijftig centimeter hoge schaalmodel van de Middel burger. Maar daar begint Provoost veertjes van een balpen." En het re- lingtouw van lasdraad. Trots kan telde hij het stuurhuis en liet de elektronica en motortjes in de romp zien. „Daarmee kan ik alles laten bewegen." Het was zaterdag rustig bij de stand van de Maritiem Instituut De Ruyter. Een rust die volgens Pieter Marijs van die opleiding te maken heeft met de geringe be langstelling voor een maritieme visserijopleiding. Er melden zich nauwelijks jongeren voor aan en als ze al komen kiezen ze meestal voor een combinatie koopvaardij/visserij zodat ze na af studeren kunnen kiezen. Ondanks de geringe belangstelling voor een opleiding hangt er nog wel steeds een zekere romantiek rondom de visserij. Aan boord van de Arm 18, de Joris Senior, zoog Erik de Wilde de verhalen van een van de bemanningsleden op' als een eidereend mossels. De vijftien jarige Vlissinger zou graag ook eens aanmonsteren. Het liefst op een trawler en maanden wegwe zen. Dat er aan boord hard, lang en onregelmatig gewerkt moet worden en dat de verdiensten soms heel erg tegen kunnen val len, schrok hemniet afj zo vertelde hij na terugkeer op de kade. Zijn moeder wreef hem eens over zijn haren en lachte dat hij maar eerst eens een paar weken mee moest varen met een kotter. Ze beloofde eens rond te vragen bij wat kennis sen uit de visserijwereld om te kij ken of hij niet een soort stage kan lopen. „Dan weet je of de visserij wat voor jou is." MIDDELBURG - Een motorrijder uit Middelburg (53) is zaterdag om 00.45 uur betrapt op het rijden on der invloed. Hij werd aangehou den op de Kousteensedijk toen agenten zagen dat hij moeite had met het draaien van zijn motor. De rechtbank Middelburg heeft bij beschikking van 16 juni 2009, onder rekestnummer 08-2518 de ondercuratelestelling van de heer Frank van Riel, geboren te Goirle op 29 september 1966 en wonende te (4453 AR) 's-Heerenhoek, gemeente Borsele, aan de Van Steestraat nr. 8 opgeheven. door Marlies Lampert OOSTKAPELLE - 'Heel erg leuk' en 'Dit had ik nooit verwacht!' waren de woorden van Joyce Jobse (19) die samen met haar vader Jan za terdag het Zeeuws Kampioen schap Sjezenrijden in Oostkapelle won. Een schitterende prestatie van deze relatieve outsiders die in hun eigen dorp in een sterk bezet deelnemersveld de titel in de wacht sleepten. Van de 43 deelnemende paren sta ken maar liefst acht combinaties al le 68 ringen, iets wat nog niet eer der in een sjezenwedstrijd voor kwam. Een kamp op de kleinere ringen moest uitwijzen welk paar kampioen werd en hoe de bekers verdeeld zouden worden. Op de 26 mm-ring vielen Jolien en Si mon van de Broeke, Ilona en Mar co lanse en Moniek Corbijn en Dennis Willeboordse (kampioe nen 2007) als eersten af Op de 20 mm-ring namen Joyce en Jan Job se vervolgens als enig koppel alle vier de ringen mee, waarmee zij het Zeeuws Kampioenschap 2009 binnenhaalden. Desirée Sturm (12), halfzusje van Joyce Jobse, scoorde met haar va der Jaap Sturm eveneens uitste kend door drie 20 mm-ringen te steken en daarmee tweede te wor Een lekker broodje met vis. www.pzc.nl den. De derde plaats was voor Di- ny Krijger en Krijn Faasse na een kamp met Esther en Simon Lous, die vierde werden. De vijfde beker ging naar de Zeeuws Kampioenen van 2006 en 2008, Digna de Visser en Martin Brouwer. De prachtig versierde sjezen kwa men deze zonnige dag volledig tot hun recht, waarbij het voor de ju ry een lastige taak was de prijzen toe te kennen. De eerste prijs voor de versiering in de categorie Trek paarden ging naar Rianne Francke en Wim Maljers. In de categorie Overige rassen was de eerste versie- ringsprijs voor Machteld en en Ri- nus Moens. KUSTMARATHON Nog 12 dagen tot de Kustmarathon. Lees het hardloopblog op: www.pzc.nl/weblogkustmarathon MEEST CELEZEN 1.Jongen opgepakt 2. Brand in boerenschuur 3. Motorrijbewijs kwijt STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto De mossels smaken heerlijk. Frans Provoost laat trots zijn Klaas-Adriana zien aan enkele belangstellende kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16