PZC Noordzeevis is deel van markt kwijt mm Meter water in schip Weer schuur in wijk Mortiere afgebrand Zwanger WALCHEREN 14 en 15 13 15 VISSERIJDAC Vis uit Zuidoost-Azië zou niet duurzaam worden gevangen Verlekkerd langs de auto's ■SSSSÜIIi almanak allesoverdegriep.nl Maandag 21 september 2009 Pollack, geep, heek, leng, kathaai en vele andere soorten Gedeputeerde niet te porren voor hasjboot Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - De Zeeuwse visserij moet alles in het werk stellen om de consument weer over te halen Noordzeevis te eten. Een deel van hen is nu overgestapt op gekweek te vis uit Zuidoost-Azië zoals pan- gasius, en tilapia terwijl 'verse ge zonde Noordzeevis wordt geme den', aldus voorzitter Cees van Lie- re van de Dag van de Zeeuwse Vis serij. Volgens Van Liere zwemt er dank zij de beperkende maatregelen van de afgelopen jaren weer heel veel vis in de Noordzee en zijn prijzen van schol, tong en andere Noord zeevis, vergeleken met afgelopen jaren, 'flink gedaald en nu goed be taalbaar'. Het aanbod van schol bijvoor beeld was de afgelopen weken zelfs zo groot dat er vele tonnen zijn doorgedraaid, zei hij zaterdag in Vlissingen tijdens de Dag van Visserij. Hij vindt het dieptriest dat een 'uit stekend product' als schol vernie tigd moet worden omdat de consu ment geen belangstelling toont. Hij noemde het dan ook een grote uitdaging voor de Zeeuwse visserij om de consumentenmarkt weer te heroveren. Ook gedeputeerde Toine Poppel- aars ziet dat als een grote uitda ging. Hij merkte ook op dat de Zeeuwse visserij op een milieu vriendelijke manier te werk gaat. Dat kan volgens hem niet gezegd worden van de viskwekers uit Zuidoost-Azië. „Die gaan verre van duurzaam te werk." Ook Van Liere betreurt het dat de Zeeuwse consument niet kritischer is als het gaat om vis uit die regio. „Kin deren worden daar ingezet om die vissen te kweken en dat kweken gaat ook gepaard met vervuiling van het ecosysteem." Provinciaal beleidsambtenaar Jaap Broodman ondersteunde het betoog van Van Liere. Hij beschreef hoe in een vis soort als pangasius in Zuid oost-Azië wordt gekweekt in afge damde rivieren'warbij in het ge heel niet gelet wordt op het mi lieu. Van Liere wees ook nog eens naar de viswijzer, de kaart waarop staat welke vissen verantwoord ge vangen zijn, heel snel bijgesteld moet worden. Schol en ton staan rood gekleurd op die kaart terwijl tilapia en pangasius een groene kleur hebben. Volgens Van Liere horen schol en tong een groene kleur te krijgen en de Aziatische vissen een rode. pagina 14/15: andere soorten ïïSjïjj; •A:A ïhsïK L'ïïï# had gehad. „Daar zaten we met z'n vijven in. En niemand had een veiligheidsgordel om." foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Likkebaardend liepen zaterdag Oldtimerdag 2009. Dit jaar was gekozen voor vooral een feest der herkenning. Zo stond Ire- velen over de Middelburgse markt waar tal vooral de zunige auto's uit de jaren vijftig en ne de Poorter uit Vlissingen lang stil bij een van oude en oudere auto's stonden tijdens de zestig. Voor oudere bezoekers was het toch oude Fiat, een auto die haar vader ook ooit ZIERIKZEE - Een lek in historisch schip De Bracksand in de haven van Zierikzee heeft er zondagoch tend voor gezorgd dat een deel van het schip vol water kwam te staan. In de machinekamer en het barge- deelte stond een meter water, ver telt brand weerofficier Dirk-Jan Bestman. „Het restaurantje is hele maal van hout, dus je snapt wel dat er flinke schade is." De brandweer heeft ervoor ge zorgd dat de stijging van het water peil in het schip stopte. Duikers zoeken naar het lek. mmmmmmmmtmaamimmmmÊummKimmam MIDDELBURG - Een grote landbouw- schuur in de Middelburgse wijk Mortiere is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het vuur in de schuur, aan de Louis Armstrongstraat, werd rond 03.30 uur ontdekt. Tankautospui ten uit Middelburg (post Toren- weg), Oost-Souburg en Arnemui- den werden ingezet om het te be strijden. Ook een ladderwagen van de stadsgewestelijke brand weer en een tankwagen werden naar Mortiere gedirigeerd. Bij aan komst van de eerste tankautospuit sloegen de vlammen al door het rieten dak. Omdat er zich geen le vende have in de schuur bevond, ging de brandweer niet naar bin nen. Volgens officier van dienst Tom Duim stonden er enkele oude karren en lag er ook stro in die schuur. De gemeente heeft de omgeving rondom die schuur afge zet wegens instortingsgevaar. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De politie doet onder zoek. Tijdens de brand werd door buurtbewoners gespeculeerd over brandstichting. Vorig jaar juni brandde in die wijk ook een ande re boerenschuur af. Tip? redactie@pzc.nl De Goese jonge vrouw is zwanger en begint al een beetje uit te dijen. Hoogste tijd dus om positiekleding aan te schaffen. In een winkel kan ze niet direct het schap vinden met posi tiekleding, dus besluit ze het maar even te vragen aan het personeel. Ze schiet een jonge verkoper aan die kle ding aan het bijvullen is. Ze vraagt hem of de winkel over positiekleding beschikt. De jongeman staakt zijn be zigheden en vraagt uiterst vriende lijk: „Is het voor uzelf of voor uw kin deren?" Tja...Pas na uitgelegd te heb ben dat het om kleding gaat voor zwangere vrouwen, kon hij medede len dat ze dat niet verkopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15