Italië wil vóór Kerstmis weg uit Afghanistan buitenland 19 Scholier schreef 'apocalyps' op kalender Atoomagentschap uit scherpe kritiek op Israël AL 25 JAAR BOUMEN OP SUCCES Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl door onze correspondent Eelco van der Linden rome - „Iedereen naar huis voor kerst. Democratie valt niet te ex porteren, de missie is mislukt." Le- ga Nord-Ieider en minister voor Hervorming Umberto Bossi ver woordde, zoals altijd, de gedachte van het zwaar geschokte Italiaanse volk. De aanslag op het Isaf-konvooi donderdag waarbij zes Italiaanse soldaten het leven lieten, is kei hard aangekomen. Italië heeft het trauma van 2003 nooit verwerkt, toen in het Iraakse Nassiriya ne gentien Italiaanse soldaten omkwa men bij een aanslag. President Giorgio Napolitano riep gisteren op tot eenheid en respect voor de aangegane internationale verplichtingen. De voorzitters van beide kamers van het parlement drukten de collega's op het hart de politieke analyse voor later te be waren. Maar de Italiaanse politiek, ook de regering van premier Silvio Berlusconi, wil consequenties ver binden aan de aanslag. De premier zei dat 'binnen enkele dagen of weken' de vijfhonderd extra soldaten die waren ingezet vanwege de verkiezingen, terug zullen keren. Daarna pleitte hij voor een 'transition strategy', als antwoord op de door Bossi geëiste 'exit strategy'. „Er moet een pro gramma komen volgens welke de regering Karzai sneller meer veilig heidstaken krijgt en de geallieer den hun troepen kunnen gaan af bouwen." Minister van Defensie Ig- nazio La Russa, koos echter voor de harde lijn in zijn reactie op Bossi's uitlatingen. La Russa noemde Bossi's eis tot te rugtrekking 'onbegrijpelijk' en 'een cadeau aan de terroristen'. „Alleen al door te praten over te rugtrekking stel je onze soldaten bloot aan nog meer geweld." Volgens de minister is er geen da tum voor het verlaten van Afgha nistan. „We gaan weg als de VN en Navo stellen dat onze aanwezigheid niet meer nodig is." Na de aanslag roepen velen om een andere invulling van de missie in Afghanistan. Het Italiaanse con tingent, dat bestaat uit 2.S00 man zou volgens critici te beperkte mili taire taken hebben. Je leeft maar één keer. En dat leven wil je inrichten naar je eigen smaak. Je eigen huis moet daarom altijd uniek zijn en voldoen aan jouw wensen. 'Heerlijk wonen' noemen wij dat. Livingstone kiest daarin al 25 jaar lang voor kwalitatief bouwen. En met partners in iedere regio bieden we je altijd het beste en het nieuwste. Ontdek het zelf en vraag de catalogus aan op www.livingstone.org. Vraag gratis de Huizotheek met 50 ideeën en de brochure Twintig Nieuwe Woonideeën aan op www.livingstone.org Door ons geselecteerde dealers in uw regio: Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapelle Aannemersbedrijf L. Buteijn, Krabbendijke Aannemingsbedrijf Gebr. Simons B.V., Terneuzen Aannemersbedrijf Houterman v.o.f., 's-Gravenpolder Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis HEEFLUKWONEN PERFECT BOUWEN zaterdag 19 september 2009 Conservatieve betogers vallen in Teheran de hervormingsgezinde ex-president Khatami aan, terwijl bodyguards hem proberen te beschermen. foto ap wenen - Het Internationaal Atoomenergie Agentschap van de Verenigde Naties (IAEA) heeft gis teren op zijn algemene vergade ring een resolutie aangenomen waarin het atoomprogramma van Israël wordt bekritiseerd. Het was achttien jaar geleden dat zo'n resolutie in stemming was ge bracht. De door Arabische landen inge diende resolutie, waarin bezorgd heid wordt geuit over de 'nucleaire potentie' van Israël, werd aangeno men met 49 tegen 45 stemmen en zestien onthoudingen. Islamiti sche landen en ontwikkelingslan den steunden de resolutie. De Ver enigde Staten en de landen van de Europese Unie stemden tegen. Sinds 1991 had Israël steeds weten te voorkomen dat een resolutie over zijn nucleaire programma in stemming werd gebracht. Achttien jaar geleden werd ook een resolutie aangenomen waarin Israël wordt bekritiseerd. Israël heeft nooit officieel toegegeven dat het kernwapens bezit, maar al gemeen wordt aangenomen dat dit wel het geval is. Het land weigert tot nu toe het Non-proliferatieverdrag, tegen de verspreiding van kernwapens, te ondertekenen. De vertegenwoordiger van Israël, David Danieli, noemde de resolu tie 'een rookgordijn', bedoeld om te verhullen dat Iran en Syrië zelf kernwapens willen ontwikkelen. De Iraanse afgevaardigde Ali Asg- har Soltanieh zei dat de resolutie moet worden gezien als een waar schuwing aan het adres van de Ver enigde Staten en andere landen die Israël steunen. „De Amerikaanse regering is dui delijk gemaakt dat ze Israël niet te gen elke prijs moet blijven steu nen", zei hij. ansbach - De 18-jarige jongen die donderdag op zijn school in Ans bach in de Duitse deelstaat Beie ren acht medeleerlingen en een do cent verwondde, had op zijn kalen der bij de datum 17 september 'vandaag apocalyps' geschreven. Ook had hij een testament opge steld. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Een 15-jarig meisje dat door de da der met een bijl in haar hoofd werd geslagen heeft een zeven uur De dader zou gisteren in het ziekenhuis worden bijgebracht. durende operatie ondergaan. De operatie is geslaagd en het meisje verkeert niet in direct levensge vaar. Een eveneens 15-jarig meisje dat tweedegraads brandwonden opliep door een molotovcocktail dat in een lokaal werd gegooid, lag gisteren nog op de intensive care, maar ook zij is buiten levensge vaar. De zeven andere slachtoffers raakten lichtgewond. De dader, die door de politie werd neergeschoten, zou gisteren in het ziekenhuis worden bijgebracht. Het Carolinum Gymnasium, waar het drama zich afspeelde, maakte bekend dat de dader donderdag met 65 andere leerlingen naar Ro me zou zijn vertrokken voor een werkweek. Showroom Breda, Vossenberg 4 (tegenover de Makro), tel.: 076 - 573 57 35 Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2, tel.: 036 - 548 94 58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9