Open Drift Championship afgelast Ziekenhuisapotheek naar 's-Gravenpolder allesoverdegriep.nl Locomotief op dieplader Na ruim een jaar weer een eigen predikant Nova Musica geeft jubileumconcerten TE HUUR: WAAIHÜ zaterdag 19 september 2009 SCHORE De Protestantse Gemeente Hans- weert-Schore heeft na ruim een jaar weer een eigen predikant; ds. M.W.M. Helderman-Janse de Jonge uit Middelburg. Zij volgt ds. M. van der Vlugt-Plet op, die vorig jaar juni afscheid nam. In een middag- dienst op zondag 27 september wordt Helderman verbonden aan de gemeente. De dienst in de kerk van Schore begint om 14.30 uur. Na afloop is er gelegenheid de nieuwe predikant te verwelkomen. KAPELLE Koor en combo Nova Musica uit Ka- pelle geeft op zaterdag 10 en zon dag 11 oktober concerten voor het tienjarig bestaan van het ensemble in schouwburg De Mythe in Goes. Stoffelien den Dekker dirigeert, Margot Vossen deed de podiumpre sentatie. Het combo is uitgebreid GOES - De stoomlocomotief van de Stoomtrein auto naar Veendam, waar de loc op de rails werd werd uitgeleend omdat STAR recent werd getrof- met een blazerssectie. De concer- Goes-Borsele (SGB) ging gisterenmorgen vroeg gezet, op stoom gebracht en vervolgens naar fen door een forse brand, die grote schade aan- ten hebben het thema 'Turn! Turn! op reis. Niet per spoor, maar per dieplader. Met eindpunt Stadskanaal gereden. Daar luistert de richtte aan de werkplaats en gestalde locomotie- Turn!' meegekregen, naar Prediker een andere locomotief werd de nr. 3 Bison op Goese loc de STAR-dagen op van de lokale mu- ven. Daarom helpen de collega's van de SGB de 3. Zaterdag is de aanvang 20.00 uur, een dieplader geduwd. De tocht ging per vracht- seumspoorlijn Stadskanaal Rail. De nr 3 Bison noordelingen uit de brand, foto Mechteld Jansen 's zondags om 14.00 uur. door Frank Balkenende GOES - Een wedstrijd van het Open Drift Championship Europe die dit weekeinde zou plaatsvin den op het parkeerterrein bij de Zeelandhallen, is afgelast. De ODC-organisatie zegt niet te kunnen voldoen aan de schoon- maakeisen die Libéma, exploitant van het evenementencomplex, stelt. Bij de autosport driften wordt veel bandenrubber ver stookt. Sporen blijven achter op het-asfalt. Op zich is het rubber wel weg te spuiten, maar daarmee verdwijnt eveneens de witte belij ning van parkeervakken. Ook as falt kan beschadigd raken door de hogedrukspuit. „Dan praten we nog niet eens over de kosten", zegt Dennis van Or- souw, oprichter van het ODC. „We zouden 15.000 euro kwijt zijn aan schoonmaakkosten, terwijl de wedstrijd ons maximaal 4000 eu ro oplevert." Volgens locatiemanager Jeroen Bot- ty van de Zeelandhallen wordt sinds het auto- en motorsporteve nement Speed 8c Gein (afgelopen juli) kritischer gekeken naar au tosportevenementen op het par keerterrein. Toen bleven er flinke sporen achter, die volgens Botty gewoon moeten slijten. Speed 8c Gein gaat volgend jaar wel door, zegt hij. „Alleen op minder vier kante meters en op een ander deel van het terrein." De ODC-organisatie zoekt nu an dere locaties in Zeeland. Volgens oprichter Dennis van Orsouw is het voormalige PSD-terrein in Vlis- singen een optie. „We zoeken één hectare asfalt. Het moet wel glad zijn voor de opkomende tak van autosport." Middelburg, Pottenmarkt 7 Riante luxe bovenwoning. 2 slpkmrs, dakterras. 950,- p./m. excl. GAA//E. Middelburg, Kinderdijk 34a Gerenoveerd appartement op le etage. Gemeubileerd, 1 slpkmr. 850,- p./m. excl. G/W/E. Vlissingen, Coosje Buskenstraat 159 Ruime bovenwoning in centrum. Gemeubileerd, 3 slpkmrs. 1100,- p./m. incl. G/W/E. Vlissingen, Lange Zelkè 46 Ruim appartement in centrum. 3 slpkmrs, balkon. 675,- p./m. excl. G/W/E. door Claudia Sondervan GOES - De gezamenlijke apotheek Scheldezoom van de drie Zeeuwse ziekenhuizen verhuist naar 's-Gra- venpolder. Nu nog zit apotheek Scheldezoom in het gebouw van het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. Het voorma lige fabrieksgebouw van Fruit Chips aan de Spoorstraat van be drijventerrein Noordzak wordt vanaf eind dit jaar verbouwd tot nieuwe centrale apotheek met la boratorium voor de ziekenhuizen in Goes, Terneuzen en in Vlissin gen. De verbouwing duurt een jaar, zegt directeur Paul Radema- cher van ZorgSaam ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen. De ziekenhui zen houden hun kleine distributie apotheken op locatie. Wel gaat straks het gereedmaken voor toe diening aan de patiënt ook cen traal gebeuren. Hoeveel mensen er mee gaan naar de nieuwe plek is nog onbekend, zegt Rademacher. 's-Gravenpolder is gekozen als loca tie om de nabijheid van de tunnel weg en de A58. Er zijn dagelijks ve le wegtransporten van de apo theek naar de ziekenhuizen. De afgelopen jaren hing het er steeds om of de Inspectie voor de Gezondheidszorg de apotheek nog toe zou staan om zelf medicijnen te bereiden. Het onderkomen was al lang te klein en de inrichting vol deed niet meer aan moderne nor men voor luchtbehandeling, lucht drukregeling en stofwerende voor zieningen. Door de belofte van nieuwbouw op afzienbare termijn mocht de apotheek onder voor waarden zelf medicijn blijven ma ken. Scheldezoom bedient ook ver pleeghuizen in de regio en het re- validatiecentrum RGZ. Vlissingen, Nieuwstraat 55a Monumentale bovenwoning in centrum. Gemeubileerd, 2 slpkmrs. 900,- p./m. incl G/W/E. Vlissingen, Sarazijnstraat 9 Ruime kamer. Direct in het centrum/Bellamypark. 280,- p./m. incl. G/W/E. Vlissingen, Scheldestraat 35b Nette studio op le etage. Gestoffeerd. 540,- p./m. incl G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www. S i ps Verh u ur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen De Mikke houdt open dag op zaterdag 19 september van 11.00 uur tot 16.00 uur. Tevens vieren wij de opening van onze nieuwe ziekenafdeling voor kleine vogels die gefinancierd is door de PZC en haar abonnees, in het kader van het 250 jarig bestaan van de PZC. Dit jaar is uitgekozen tot jaar van de egel. De Mikke besteedt daar ruimschoots aandacht aan op de open dag. Verder is er van alles te zien, medewerkers vertellen u grahg over de opvang en verzorging van de dieren. Voor de kinderen zijn er extra activiteiten. Uiteraard is er koffie en voor de kinderen frisdrank. De Mikke, Koudekerkseweg 131A, Middelburg (in Park Toorenvliedt) Weet u iemand z'n huis gaat verkopen? TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95