straks hoogstamfruitbomen ff, Hengelsporthuis.com 23 Aria en Riethoek: aardbron versus gasaansluiting fZ> iW'/J3 Gespreksgroep deelt rouw om dode partner vmmmwmmmmmmmmmwmmmmsmi GOES Aanrijding tussen fietsster en brommers mm. INTER BORG Goede hoop op extra leerlingen in Ellewoutsdijk Bruinvissen tellen op de Oosterschelde '.it.! H zaterdag 19 september 2009 Speeleiland op de grens tussen de Goese wijken Zuid en Ouverture. foto Mechteld Jansen Aria, de afronding van de woning bouw aan de zuidrand van Goes, wordt een duurzame wijk. Opval lendste element: warmte- en kou- deopslag. Het gebruik van aard warmte om woningen te verwar men en te koelen, is niet nieuw in Goes. Het systeem wotdt al toege past in de wijk Ouverture en Man nee. De woningen die ABC Vast goed uit Arnhem bouwt, staan op brede kavels, zodat een aanbouw later altijd mogelijk is. De project ontwikkelaar vindt dat duurzaam, omdat het huis kan worden aange past aan de gezinssituatie. De bouw van de eerste huizen in Aria begint dit najaar. In de wijk Riethoek, gelegen tussen de spoor lijn en de 's-Gravenpolderseweg wordt al wel gebouwd. De Neder landse Bouw Unie uit Etten-Leur kiest voor gasaansluitingen, omdat 'kopers vaak toch liever op gas ko ken'. Wel wordt gebruik gemaakt van warmteterugwinning en elk huis krijg efficiënte vloerverwar ming. Voor beide wijken geldt dat veel energiebesparende maatrege len worden toegepast. Bedenk een groen idee, en wie weet, wordt uw plan werkelijkheid De PZC, buurtauto-organisatie Wheels4all en de gemeente Goes schrijven een prijsvraag uit voor inwoners van de wijken Goes-Zuid, Overzuid, Ouverture en Oostmolenpark. GOES Mensen die hun partner hebben verloren, en die voor de verwer king van hun verlies steun zoeken bij lotgenoten, kunnen in oktober aansluiten bij een gespreksgroep van maatschappelijk werk SMWO. Naast het verdriet komen prakti sche gevolgen, zoals teruggang in €inlomen en nieuwe verhoudin gen met kinderen, kennisen en fa milie komen aan bod. De eerste bijeenkomst is donder dag 15 oktober in Goes. Aanmelden: 0113-277111. Bewoners kunnen voor hun straat, buurt of wijk een groen/duurzaam idee bedenken. Bijvoorbeeld een buurtmoestuin, een gloeilampvrije straat of gedeeld autogebruik. Elke inzender krijgt, indien gewenst, een half jaar een gratis abonnement op de buurtauto. De gemeente Goes zal het winnende idee uitvoeren (tot een bedrag van 5000 euro). Vandaag vinden inwoners van deze vier Goese wijken een flyer in hun brievenbus, waarop ze hun idee kunnen invullen. Inzenden is kostenloos. Na de sluitingsdatum van 28 september wordt de winnaar zo snel mogelijk bekendgemaakt. DE JURY René Karman (gemeente Goes) Melissa Ernst (Zeeuwse Milieu Federatie) Marco Ouwerkerk (regiocoördinator Wheels4all), Marion de Voogt (PZC marketing) Frank Balkenende (PZC redactie) Een 35-jarige vrouw uit Goes is gis terochtend rond 8.15 uur lichtge wond geraakt bij een aanrijding in de 's-Heer Hendrikskinderenstraat in haar woonplaats. De vrouw fiets te in een groep over het fietspad dat onder het Tiendenplein ligt. Bij de kruising met de 's-Heer Hen- drikskinderendijk verleende zij geen voorrang aan twee 17-jarige bromfietsers uit de gemeente Mid delburg. De vrouw viel en werd ter plaatse onderzocht en behandeld door ambulancepersoneel. De Goese Wagnerlaan heeft als beste klimaatstraat van Zeeland de duurzame toon gezet. Inmiddels delen twaalf bewoners van Ouverture en Overzuid een buurtauto. Gedeeld autogebruik is een goedkoper alternatief voor de tweede auto in een gezin. i De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) ijvert voor een tweede buurtauto in Goes. Liever meteen nog een derde. De ootste hap van de klimaatstraatprijs (5000) euro wordt dan ook ingezet voor een wervingscampagne en kortingsacties voor nieuwe leden. Informatie op: www.wheels4all.nl video's van de buurtauto zijn te zien op: www.pzc.nl/bevelanden Foto: Marco Ouwerkerk (regiocoördinator, links) en Henry Mentink (directeur Wheels4all) bij de eerste buurtauto in Goes. MEUBELMAKERIJ KEUKENS OP MAAT Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere ELLEWOUTSDIJK - De Borselse wet houder van onderwijs, Jan Zan- dee, heeft er goede hoop op dat nog komende week de twee leer lingen zullen opduiken die het ba sisschooltje in Ellewoutsdijk nog tekort komt. Zandee verklaarde de ze week hard bezig te zijn in sa menwerking met woonstichting R&B en verder iedereen die voor de kar wil staan. Volgens de regels van het Rijk moet het schooltje, een dependance van De Linden, op 1 oktober 23 leerlingen hebben om te kunnen voortbestaan. Het openbare basisschooltje telt er mo menteel slechts 21. Als dat zo zou blijven, zou het aan het einde van het schooljaar moeten sluiten. BURGHSLU1S - Stichting Rugvin en het Wereld Natuur Fonds (WNF) gaan vandaag de Oosterschelde op om bruinvissen te tellen. Voor het Havenhoofd van Zierikzee en bij Burghsluis worden het hele jaar door bruinvissen gezien. Er is ech ter weinig bekend over de aantal len. De vraag is waarom zij niet, zoals andere bruinvissen, 's zo mers vertrekken naar het noorden. Door gericht bruinvissen te spot ten, moet daarover meer helder heid komen. „Het doel is de vaste populatie in kaart te brengen. We willen ook graag weten of ze door de Oosterscheldekering zwem men", zegt Ilse Hoekstra van stich ting Rugvis. Vanochtend varen acht boten in linie vanaf de kering richting het oosten, onder de Zee- landbrug door. Met verrekijkers en speciale geluidsapparatuur om on der water bruinvisgeluiden op te vangen, worden de zoogdieren op gespoord. Ook wordt meetappara tuur aan de veiligheidslijn voor de stormvloedkering bevestigd. In ok tober volgt een tweede scan. Lure&Fly 09 t) Zeehengelsport l 1 TOTAAL 09 kfcVaüi RANDWEG OPEN Gisteren werd de nieuwe randweg bij Wilhelminadorp feestelijk geopend. Video op www.pzc.nl/bevelanden STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Zaterdag 26 en zondag 27 september 2009 BHjHH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93