41 binnenland 1 230.000 Net sluit zich verder rond Bossche zwemleraar 'De ziekte maakt onzeker, Politie zet Hyves in bij moordzaak peter van straaten Dementie Demonstranten tegen uitzetting opgepakt Gevangenisstraf voor corrupte agent Rechter vindt plantage in eigen huis Inspectie haalt 154 honden weg OM: Saban B. werd wél geschaduwd 'Diana Ross wiS Symphonica doen' zaterdag 19 september 2009 DEN BOSCH - De ontuchtzaak rond zwemschoolhouder Benno L. (59) uit Den Bosch begint geleidelijk duidelijke vormen aan te nemen. Dat bleek gisteren tijdens de eerste openbare zitting op de rechtbank in Den Bosch. Officier van justitie M. Gorter meldde dat de politie de identiteit heeft kunnen vaststellen van 47 meisjes. De ontucht die met hen is gepleegd, bestond er meestal uit dat L. hun bikinibroekjes naar be neden trok en opnamen maakte van de geslachtsdelen. Daarnaast heeft de politie 183 film pjes beschreven waarop ontuchti ge handelingen te zien zijn. Steeds en uitsluitend met meisjes. De officier zei dat het niet gaat om milde ontucht waar de slachtoffers weinig van gemerkt hebben, zoals L.'s advocaat P. van der Kruijs eer der zei. „Te zien is dat de meisjes hun broekje steeds omhoog trek ken en de hand van L. proberen weg te duwen, maar dat L. hen steeds weer naar zich toe trekt", al dus Gorter. De officier erkende dat niet vast staat dat L. met zijn vingers bij de meisjes is binnengedrongen. Het is volgens Gorter wel waarschijnlijk dat dat in minstens één geval ge beurd is. Een filmpje waarop is te zien dat L. zijn hand in het bikini broekje stopt levert daarvoor vol gens de officier sterke aanwijzin gen. Op dit filmpje is de beschuldi ging gebaseerd dat L. dit meisje heeft verkracht. Het meisje op deze opname heeft het syndroom van Down en kon nog niet zwemmen. Haar ouders willen een schadeclaim indienen. De rechtbank gaf in een voorlopig oordeel aan op het filmpje niet meer te zien dan een poging tot verkrachting. Dat was samen met de overige verdenkingen voldoen de om het verzoek van de raads man af te wijzen om L. voorlopig op vrije voeten te stellen. Benno L. gaf tijdens verhoren toe dat hij zich tot jonge meisjes aange trokken voelt. Hij is zich dat al sinds zijn 25e bewust en al die tijd vecht hij al tegen de drang om aan die neiging toe te geven. Volgens L. is hij pas anderhalf jaar geleden, nadat zijn kleinzoon tij dens de zwemles was verdronken, ontuchtige handelingen gaan ple gen. VOLLENHOVE - Jongeren uit de om geving van Vollenhove met een pa gina op Hyves krijgen binnenkort bericht van de politie. Het korps ijsselland is naarstig op zoek naar meer informatie over een echtpaar dat recentelijk is doodgeschoten. De man en vrouw werden vorige week donderdag dood in hun wo ning gevonden. Een buurtonder zoek leverde nauwelijks informatie op omdat de woning geïsoleerd op een industrieterrein staat. •«te „We gaan groepen jongeren actief via Hyves benaderen omdat de wo ning aan een weg ligt waarover twee buslijnen lopen", aldus een woordvoerder gisteren. De buslij nen 71 en 171 worden veel gebruikt door scholieren die richting Zwol le, Hasselt, Zwartsluis en Emme- loord reizen. Dinsdag werd in het tv-programma Opsporing Verzocht nog aandacht besteed aan de zaak. Dat leverde tientallen tips op. Dementie kenmerkt zich door een geleidelijke achteruitgang van het geestelijk functioneren. Vaak staan geheugenstoornissen op de voorgrond. Ook zijn er problemen bij dagelijkse bezigheden, versto ring van spraak en besef van tijd, verandering van gedrag en karak ter. Dementie is niet te genezen. Met medicijnen zijn de gevolgen van sommige vormen van dementie te remmen. De behandeling richt zich vooral op symptomen: hallucina ties, agressie, passiviteit, depressivi teit en gedragsstoornissen. De meest voorkomende vorm is de ziekte van Alzheimer. Naar schatting lijdt 60 tot 70 procent van de dementerenden aan deze aandoening waarbij de zenuwcel len in de hersenen niet goed wer ken. De ziekte begint meestal tus sen de 70 en 80 jaar. Bij jongere pa tiënten is het verloop in het alge meen sneller. Alzheimerpatient Ben van der Last. foto Jorrit Knuvelder/GPD ■rvss s mssim pac, lekker, stok O- 00. VVEL MAN PROAIkTEK/ VROVW6N SCHIPHOL De marechaussee op Schiphol heeft gisterochtend negen van de elf demonstranten aangehouden, die protesteerden tegen de uitzet ting van de veroordeelde stichter van de Schipholbrand, de 27-jarige Libiër Ahmed al-J. De betogers had den hun actie niet aangevraagd en ze weigerden zich te legitimeren, aldus de marechaussee. UTRECHT De rechtbank in Utrecht heeft giste ren een 45-jarige ex-politieman uit Maarssen veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf waarvan een half jaar voorwaardelijk. De rechtbank achtte bewezen dat de voormalige wijkagent een zwaai licht heeft laten stelen, een pro- ces-verbaal heeft vervalst en adres sen heeft geleverd voor inbraken. Het OM had 2,5 jaar cel geëist. VLAARDINGEN In een woning van rechter Her man Harmeijer van de rechtbank Zwolle-Lelystad is een wietplanta- ge aangetroffen. Harmeijer ver huurt de woning in Vlaardingen sinds 2007 en zegt niet te hebben geweten van de plantage. Har meijer ontdekte de wiet toen- hij vorige week bij de woning ging kij ken. Hij seinde direct de politie in. OISTERWIJ K De Landelijke Inspectiedienst Die renbescherming (LID) heeft don derdag 154 honden weggehaald bij een handelaar in Oisterwijk. De beesten leefden in vijf vuile schu ren en kregen slecht te eten, zo maakte de Dierenbescherming be kend. Onder de honden waren 78 pups. De LID vond ook twee dode pups. De 60-jarige handelaar is een bekende van de inspectiedienst. neens ging Ben van der Last (57) fouten maken op zijn werk. Waar hij voorheen al tijd foutloos facturen schreef voor KPN, werd hij slordig. Toen viel hij soms om onverklaar bare redenen om en leek het alsof hij midden op de dag een borrel had genomen. Ben bleek al een tijd aan Alzhei mer te lijden maar foefjes te verzin nen om zijn gebreken te verhul len. Zo reisde hij vanuit Amers foort expres iedere dag met een oud-collega via Utrecht naar zijn werk. „Die collega riep dan: 'Zo, we zijn in Utrecht' en dan wist ik dat ik moest uitstappen." Alzheimer is de meest voorkomen de vorm van dementie, een hersen ziekte waarbij ook het geheugen aangetast wordt. Patiëntenorganisa tie Alzheimer Nederland bena drukt het verschil tussen ouder- domsvergeetachtigheid en echte dementie. Iedereen kan weieens ARNHEM De van mensenhandel verdachte Saban B. werd tijdens zijn verlof wel in de gaten gehouden. Dat zegt het OM in Arnhem. Dat wijst erop dat de gevluchte man in een eerder stadium van zijn verlof werd opge pakt nadat een tip was binnengeko men dat hij op de vlucht zou slaan. Hoe hij later dan toch weg kon ko men, kon het OM niet zeggen. ARNHEM Diana Ross, hoofdartieste van Sym phonica in Rosso in GelreDome, wil de drie concerten op 16, 17 en 18 oktober graag doen. Dat heeft de Amerikaanse zangeres laten weten aan organisator The Entertainment Group. De woordvoerster van het bedrijf dat deze week uitstel van betaling aanvroeg, heeft dit beves tigd. Zo'n 60.000 tot 70.000 men sen hebben kaarten voor de shows. MRI-scans van een jonge Alzheimerpatiënt, een vijftiger. Kenmer kend voor deze vorm van dementie bij 'jon geren' zijn de verschrompelingen achterin het hoofd en de vergroting van de hersen- kamer in het midden. De rechterfoto werd anderhalf jaar na de linker gemaakt. De (witte) hersenmassa kwijnt weg en de lege ruimten vullen zich op met (zwart) hersenvocht. foto VUmc mensen in Nederland hebben een vorm van dementie. Bij 110.000 mensen is die diagnose ook gesteld. DEMENTIE Tot 2030 groeit het aantal mensen met dementie in Nederland met 68 procent. De stijging verschilt per N00RD '-*r~ leeftijdsopbouw. GRONINGEN +57% DRENTHE +77% OVERIJSSEL +67% ZUID- T7EoT - V HOLLAND -+54% GELDERLAND +73% NOORD BRABANT +88% VIBURCjf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4