|3 IC Podiumdroom Gesink spat op valreep uiteen -ID® ■ID® ort 37 Total loss Team Sky in ProTour Kijk op Co lD.nl SONDE VAN SPANJE Rabo-renner verliest ruim vier minuten Schuil en Nummerdor bereiken EK-finale Li Jiao, Li Jie en Keen uitgeschakeld op EK Kijk op ID.nl Willem II klimt na winst op Groningen Kijk op ID.nl zaterdag 19 september 2009 door Johnny Hoogerland Van een grote ronde word je sterker, zeggen ze al tijd. Ik weet nu hoe dat komt. Twee weken koer sen is nog te doen, in de derde week moet je ontzettend diep gaan. Dat maakt je beter als renner, weet ik van collega's die al veel gro te rondes hebben gereden. Ik voel me helemaal total loss nu, ook al heb ik het gisteren niet eens zo slecht gedaan. Die afdaling heeft me alleen genekt, die heeft me tijd gekost. Het was spekglad in de bochten en ik zat in het begin helemaal alleen. Als je tenners voor je ziet rijden, dan kun je zien hoe de bochten lo pen. Ik was op twee, drie kilome ter voor de top van de laatste klim net iets te ver achterop geraakt. Da- len is normaal gesproken geen pro bleem, ik durf wel risico's te ne men, maar nu voelde ik een zekere angst. Ik vond het levensgevaarlijk om weg te slippen. Ik begon er alleen aan en beneden zaten er zo'n veertig renners bij me. Het heeft me een plek gekost in het klassement, da's jammer. Toch blijft het altijd nog goed hè, dat ik maar een goeie minuut ver speel in zo'n klim. Dat is ook een teken dat ik me nog altijd goed voel. Weet je wat het was gisteren? Ro bert Gesink werd er al vroeg afgere den. Dat gaat als een lopend vuur tje door het peloton. En dan wordt er vooraan ineens gereden, omdat ze een man die hoog in het klasse ment staat niet terug willen laten komen. Dus er is eigenlijk geen mo ment rust geweest in de voorste ge lederen. Ik kon lang mee met het selecte kopgroepje, totdat het op een gegeven moment op was. Daar voor was ik zelf nog even gespron gen, omdat ik wat voorsprong wil de nemen voor de klim. Ik was zeiknat toen we aankwa men en total loss. We zijn nog twee uur onderweg geweest naar het hotel. Daan, de manager, zei dat het beter was om niet gelijk op bed te gaan liggen, maar eerst een kwartiertje op de rollen te rijden. We staan tenslotte voor een belang rijke tijdrit, die wil ik zo goed mo gelijk voorbereiden. Het wordt wel tijd dat het erop zit, ik heb het een beetje gehad nu. Maar dat geldt wel voor allemaal, denk ik. Het is niet voor niks dat er zo veel uit koers gaan. Dat moet ie dereen zelf maar weten, hoor. Ik zie het niet als een minachting voor de Vuelta. D'r zijn nu vijftig renners naar huis, in de Tour heb ben er ook een stuk of vijftig Parijs niet gehaald. Vandaag nog volle bak rijden in de tijdrit, dan zondag uithollen naar Madrid. En een hele week voorbe reiden op het WK. Ik kijk er nu al naar uit. AIGLE - De internationale wieleru- nie UCI heeft de nieuwe wieler ploeg Team Sky een licentie gege ven voor de ProTour. De formatie waarvoor volgend jaar onder ande ren de Noor Edvald Boasson Ha gen en de Spanjaard Juan Antonio Flecha gaan rijden, is verzekerd van een vierjarig verblijf op het hoogste niveau. De huidige Franse ProTour-ploeg door Patrick Delait LA CRANJA - In het zicht van de ha ven is Robert Gesink zijn podium plek in de Vuelta kwijtgeraakt. De bergrit naar La Granja, over drie cols van de eerste categorie, bleek gisteren te veel gevraagd voor de ge havende linkerknie van de Achter hoeker. Gesink verloor 4.44 minu ten op ritwinnaar Juan José Cobo en zakte daardoor in het algemeen klassement van de tweede naar de zesde plek. Gesink heeft nu 5.30 mi nuten achterstand op leider Ale jandro Valverde. Nadat hij al eerder in de proble men was gekomen, moest de 23-ja- rige renner de favorieten op de laat ste beklimming van de Puerto de Navacerrada laten gaan. Omringd door drie ploegmaats kwam de klimmer zwaar teleurgesteld over de finish. Terwijl ritwinnaar Cobo werd gefêteerd, probeerde ïuan Ma nuel Garate de aangeslagen Gesink te troosten met een schouderklop. Tevergeefs. Door het geleden tijdverlies zag de trots van Varsseveld zijn podium- dromen in rook opgaan. Met de ha ven in zicht een dreun van jewel ste. „Ik ben helemaal leeg. We heb ben gereden voor wat we waard waren. Drie weken fietsen is op zich al zwaar genoeg, laat staan dat AG2R kreeg een nieuwe licentie voor de komende drie jaar. De Ne derlandse ploeg Skil-Shimano had de aanvraag voor een ProTour-li- centie al ingetrokken en blijft op het niveau van Continentalteam. Er zijn nog meer teams in de race voor de ProTour. Volgens de UCI komt de licentiecommissie binnen kort met meer besluiten naar bui ten. Madrid komt dichterbij voor de renners in de Ronde van Spanje. In het zicht van die haven is Robert Gesink van de tweede naar de zesde plaats gezakt. foto Daniel Ochoa de Olza/AP je lichaam moet herstellen van een val. Dat is te veel van het goede", zei Gesink. Al snel drong zich de vraag op of het in de gegeven omstandigheden nog wel zin heeft om de Vuelta te vervolgen. In de tijdrit over 29 kilo meter, die vandaag in Toledo wordt verreden, zal Gesink zijn ver loren podiumplaats niet meer kun nen heroveren. Door zijn gehaven de knie enkele dagen rust te gun nen, zou hij bovendien zijn kansen voor het WK in Mendrisio gaaf kunnen houden. „Ga je een beter WK rijden door uit een ronde te stappen die nog 150 kilometer duurt? Een heleboel renners zijn voortijdig naar huis ge gaan. Zij denken blijkbaar allemaal dat dit de goede methode is, maar er wordt volgende week in Mendri sio toch maar eentje wereldkampi oen. We zullen daarom de afwe ging moeten maken wat het belang rijkste is. Een toptienplek in de Vuelta of meedoen aan een WK?", vertelde Van Houwelingen gistera vond. Ook ploegmaat Koos Moe renhout, gisteren steun en toever laat van Gesink, ziet geen heil in een opgave. „Het zou in mijn ogen niet verstandig zijn. Als het gaat, lijkt de Vuelta uitrijden mij de bes te optie voor Robert. Het is al een tik dat een redelijk zekere podium- plek hem ontglipt. Afstappen zou een extra wrang gevoel geven." Bondscoach Leo van Vliet houdt er intussen rekening mee dat hij vol gende week in Mendrisio niet op een fitte Gesink kan rekenen. Hij had gisteravond nog contact met de Rabo-ploegleiding over de laat ste stand van zaken. „Wat met Ro bert is gebeurd, is niet goed voor het WK. We zullen zien hoe het verder gaat. Ik ga Rabobank in elk geval niet vragen om hem uit de Vuelta te halen. Daar wil ik me niet mee bemoeien." Terwijl Gesink gisteren zijn won den likte, kwam Alejandro Valver de weer een stap dichter bij de eindoverwinning. Door achter Co bo als tweede te finishen graaide de Spanjaard van Caisse D'Epargne nog twaalf kostbare seconden boni ficatie mee. Valverde begint van daag aan de tijdrit met 1.26 minuut voorsprong om Samuel Sanchez, die Robert Gesink verdringt van de tweede plek. Johnny Hoogerland verloor gisteren een plek. De Yerse- kenaar van Vacansoleil staat nu der tiende. SOTSJI Richard Schuil en Reinder Num merdor hebben de finale van het Europees kampioenschap beachvol- leybal bereikt. De titelverdedigers rekenden gisteren in Sotsji moei zaam af met het sterke Spaanse koppel Pablo Herrera/Pedro Gavi- ra: 17-21 23-21 22-20. De Spanjaarden waren in Rusland als tweede ge plaatst. In de eindstrijd stuiten de twee Ne- derlanders vandaag op de Oosten- rijkers Florian Gosch en Alexander Horst. STUTTGART Li Jiao is gisteren in de achtste fina les van het EK tafeltennis uitge schakeld. De Europees kampioene van 2007 ging in Stuttgart verras send onderuit tegen Li Qiangbing uit Oostenrijk: 3-4. Ook Li Jie verloor. De achttienjari ge Europees kampioene bij de ju nioren, Margarita Pesotska uit Oek raïne, was met 4-2 te sterk. Trinko Keen kwam in de derde ron de tekort tegen de als tweede ge plaatste Vladimir Samsonov. Het werd 4-0 voor de Wit-Rus. TILBURG Willem II is gisteravond van de zeventiende naar de elfde plaats gestegen in de eredivisie. De voetbalploeg uit Tilburg versloeg FC Groningen in eigen huis: 2-1. Die eindstand was al bij rust be reikt. Van der Laak zette Groningen in de zevende minuut op voor sprong. In de tien minuten voor rust scoorden Zijier en Grégoire (strafschop) tegen. FC Groningen staat na gisteravond zestiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39