zeeland 125 Ter Weel stoot thuiszorg af Middelburg Kijkje vanaf de Lange Jan in de jaren dertig Middelburger ontkent mishandelen vriendin allesoverdegriep.nl ZORG Goese instelling probeert cliënten en medewerkers over te dragen aan Allévo De Mikke vogel- en zoogdieropvang zaterdag 19 september Open dag Peter Pan Speedrock opent seizoen Brogum TE HUUR: *400,- WAARD! Meer nieuws over de Mexicaanse griep zaterdag 19 september 2009 door Luc Oggel GOES - Zorggroep Ter Weel stopt per 1 januari met haar thuiszorgac tiviteiten. Het feit dat de tekorten ondanks eerdere bezuinigingsmaatregelen nog steeds oplopen en ook dit jaar wordt afgestevend op een fors ver lies, ligt aan het besluit ten grond- slag. Ter Weel werd vorig jaar voor het eerst geconfronteerd met fikse te korten, als gevolg van de tarieven in de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) en Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Die staan sinds twee jaar onder grote druk, waardoor het zo goed als onmogelijk is om in de thuiszorg zonder verlies te wer ken. Eerder dit jaar heeft Ter Weel daar om al de thuiszorgactiviteiten in de zogeheten 'onrendabele buiten gebieden' afgestoten. De cliënten zijn toen overgedragen aan zor gaanbieder Allévo. Ter Weel pro beert ook nu cliënten en medewer kers over te doen aan Allévo. Daar over zijn beide instellingen mo menteel met elkaar in gesprek. Directeur Ineke Dekker van Allévo ziet in elk geval mogelijkheden, liet zij gistermiddag weten. „Wij le veren al heel lang en in een be hoorlijke omvang thuiszorg. Het is werk wat wij kennen en kunnen, we zien er toekomst in." Dekker kan nog niet zeggen op welke termijn er een overeen komst kan worden gesloten. „Maar zoiets moet je niet te lang laten du ren." Met de werknemersorganisaties zal overleg plaatsvinden over een sociaal plan voor de medewerkers van Ter Weel. Behoud van werkge legenheid en geen gedwongen ont slag zijn daarbij het uitgangspunt, aldus directeur Pim Hurkens van Ter Weel. Hij vindt het 'jammer' om met de thuiszorg te moeten stoppen. „Gezien de resultaten zat het eraan te komen, dat zagen de werknemers ook in. We zijn er ei genlijk te klein voor." De thuiszorg club was feitelijk een overblijfsel van de eind vorig jaar ontbonden fusie met Zorgstroom. In de thuiszorg van Ter Weel wer ken op dit moment 85 mensen in vaste dienst, van wie dertig met een oproepcontract. Tachtig mensen zijn werkzaam als alfahulp. In totaal wordt aan 318 cliënten op de Bevelanden zorg ge boden. Elly Vlugter was pas twee jaar toen in mei 1940 de bom men op Middelburg vielen. Ze woont tegenwoordig in De Beemster (Noord-Holland). Haar vader was in de jaren dertig leraar aan de hogere handels school en aan de HBS. Haar moe der was operatiezuster. „Wij woonden aan de Stations straat, maar ons huis is in tact ge bleven. Zelfs de ruiten waren, ge loof ik, niet gesprongen. Die had den mijn ouders eerst met repen papier beplakt tegen het rondsprin gend glas, voordat we de stad uitge vlucht zijn", schrijft ze in het e-mailtje dat ze bij de foto's heeft gevoegd. Het gezin verhuisde later naar Rotterdam, nadat haar vader in de Maasstad een baan aangebo den had gekregen. In het familiealbum vond Elly Vlugter twee foto's die haar vader in 1934 vanaf de Lange Jan had ge nomen. Op de hiernaast afgedruk te foto domineren het stadhuis (links) en de Rooms-Katholieke kerk aan de Lange Noordstraat. De eerste werd na de oorlog her bouwd, de kerk zou nooit meer te rugkomen. Vanaf rechtsonder loopt de Burg als een rechte lijn richting de Markt. Deze hele wijk is in mei 1940 verwoest. Reacties op de rubriek Middelburg 1940 zijn welkom op het e-mailadres: middelburgl 940@pzc.nl of via het postadres: PZC redactie Wal cheren, postbus 91, 4330 AB Middel burg, o.v.v. Middelburg 1940. Op de website www.pzc.nl/mid- delburg1940 zijn verhalen en foto's te vinden over het Middelburg uit de ja ren dertig. De Mikke houdt open dag op zaterdag 19 september van 11.00 uur tot 16.00 uur. Tevens vieren wij de opening van onze nieuwe ziekenafdeling voor kleine vogels die gefinancierd is door de PZC en haar abonnees, in het kader van het 250 jarig bestaan van de PZC. Dit jaar is uitgekozen tot jaar van de egel. De Mikke besteedt daar ruimschoots aandacht aan op de open dag. Verder is er van alles te zien, medewerkers vertellen u graag over de opvang en verzorging van de dieren. Voor de kinderen zijn er extra activiteiten. Uiteraard is er koffie en voor de kinderen frisdrank. De Mikke, Koudekerksewegl31A, Middelburg (in Park Toorenvliedt) DEN HAAC - De reusachtige Middel burger (49) die gisteren in hoger beroep terechtstond bij het Haagse gerechtshof zei dat hij zijn veel kleinere en zeventien jaar jongere vriendin eind 2007 uit pure nood weer had geslagen in hun keuken tje. Ze hadden ruzie omdat zij bij hem weg wilde. „Het is daar zo klein in dat keukentje, ik kon geen kant op en ze had me op een gege ven moment zo hard bij mijn bal len vast dat de nagels er later nog instonden". Om los te komen had hij zijn toenmalige vriendin een tik verkocht, zei hij. De politierech ter in Middelburg had hem voor die tik vorig jaar veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van 20 uur. Maar de man, die nog juri disch touwtrekt om een omgangs regeling voor hun zoon, wil onder die straf uit. „Het was noodweer." De politierechter sprak de man vo rig jaar vrij van mishandeling van de zoon en van stelselmatige mis handeling van zijn vriendin. Al leen de mishandeling in de keu ken bleef over. Hofaanklager R. Terpstra schetste gisteren aan de hand van getuigenverklaringen een beeld van een sm-relatie die uit de hand was gelopen. Ook bui ten het sm-spel zou de relatie ver baal en fysiek steeds gewelddadi ger zijn geworden. „Dat hij zijn zoontje een zweep gaf zodat hij kon leren om vrouwen te slaan, dat geeft te denken." Hij vond de aangevoerde noodweersituatie on geloofwaardig gezien het verschil in lichaamsgrootte, leeftijd en de meester-slavin verhouding waar sprake van zou zijn. Ze is op een gegeven moment ook ondergedo ken", wist de aanklager. Hij eiste een boete van 300 euro. Uitspraak op 2 oktober. ZIERIKZEE - Poppodium Brogum in Zierikzee opent vanavond het nieuwe seizoen met een optreden van Peter Pan Speedrock. Ook Can dy Snatcher en The Loo komen op het podium. Peter Pan Speedrock is al jaren een fenomeen in de wereld van de har de gitaarmuziek. De band werd in 1996 opgericht door Peter van El- deren, nog steeds zanger van de groep. Na een valse start (van het eerste album werden maar 69 exemplaren verkocht) brak de groep rond de eeuwwisseling door. De band scoorde hits en werd vaste klant op festivals. De Candy Srtatchers uit Arnhem vergezellen Peter Pan Speedrock re gelmatig. Hun muziek is een mix van bands als New York Dolls, GG Allin, The Dwarves, The Mentors en Iggy Pop The Stooges. Het Rotterdamse The Loo brengt rock 'n' roll uit het straatje van Guns 'n Roses. Het eerste optreden begint om 21.30 uur. Entree kost tien euro. Q www.brogum.nl VHS^S^gSBeSSH V E R H U U R I MAKELAARDIJ Middelburg, Pottenmarkt 7 Riante luxe bovenwoning. 2 slpkmrs, dakterras. 950,- p./m. excl. GAV/E. Middelburg, Kinderdijk 34a Gerenoveerd appartement op 1e etage. Gemeubileerd, 1 slpkmr. 850,- p./m. excl. G/W/E. Vlissingen, Coosje Buskenstraat 159 Ruime bovenwoning in centrum. Gemeubileerd, 3 slpkmrs. 1100,- p./m. incl. G/W/E. Vlissingen, Lange Zelke 46 Ruim appartement in centrum. 3 slpkmrs, balkon. 675,- p./m. excl. G/W/E. Vlissingen, Nieuwstraat 55a Monumentale bovenwoning in centrum. Gemeubileerd, 2 slpkmrs. 900,- p./m. incl G/W/E. Vlissingen, Sarazijnstraat 9 Ruime kamer. Direct in het centrum/Bellamypark. 280,- p./m. incl. G/W/E. Vlissingen, Scheldestraat 35b Nette studio op 1 e etage. Gestoffeerd. 540,- p./m. incl G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartemenl. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen Weet u iemand z'n huis gaat verkopen? GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27