22 ielai Buurt vraagt aandacht Jongen opgepakt terwijl voor kruising Koepoort 1 1 7 Wereldsmakendag in Ter Reede Paauwenburg laat zien wat ze in huis heeft Opbrengst collecte kankerbestrijding Snorfietser gewond bij botsing met fietser Man aangehouden na klappen en schoppen Aanrijding tussen fietsster en brommers Kennismaking met de Turkse keuken Stoomtrein op transport zaterdag 19 september 2009 door Theo Giele MIDDELBURG - Met een ontbijtje bij de Koepoort in Middelburg heb ben buurtbewoners gisteren aan verkeerswethouder Frank Streng aandacht gevraagd voor de ver keersveiligheid in hun deel van de binnenstad. Op de kruising bij de Koepoort is het met name in de spitsuren erg druk. Hier kruisen woon-werkver- keer uit de binnenstad en nabijge legen wijken en de schoolgaande jeugd op de fiets elkaar. „Ik hou elke dag weer mijn hart vast als ik dit zie", vertelde Marjan van Oyen, die zelf aan het kruis punt woont. Streng zei begrip te hebben voor de zorgen van de bewoners. Hij nodigde hen uit een keer de fiets route door de stad te rijden om te zien waar de knelpunten zitten en wat er verbeterd kan worden. Pro bleem blijft echter dat de straatjes in de binnenstad berekend zijn op 'paard-en-wagen' en niet op het 2ie eeuwse autoverkeer. Buurtbewoners Marjan van Oyen en Bart Lelij vragen het gemeente bestuur in elk geval af te zien van de aanleg van extra parkeerplaat sen bij het Molenwater. Van Oyen en Lelij vrezen dat hierdoor, zeker na de opening van de N57, meer verkeer de buurt wordt ingetrok ken. Streng zegt dat na de ingebruikna me van deze nieuwe weg de ge meente de verkeersstromen in de gaten zal houden. Er zijn welis waar theoretische modellen uitge werkt, maar pas in de praktijk zal blijken welke routes weggebrui kers nemen. VLISSINGEN I11 zorgcentrum Ter Reede in Vlis- singen wordt vandaag de Dag van de Wereldsmaken gehouden. Op het programma staan tal van we reldmuziek- en dansoptredens, zo als Molukse dans, Vietnamese zang, Flamencodans, buikdans en Zeeuwse dans. De Dag van de Wereldsmaken be gint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Toegang is gratis. VLISSINGEN Zoals elk jaar vindt vanmiddag de Open Wijkdag van Paauwenburg plaats, in wijkcentrum Open Hof. Bezoekers kunnen daar kennisma ken met diverse organisaties. Ook is er een rommelmarkt. Na afloop van de wijkdag mag iedereen voor vijf euro aanschuiven voor een In dische maaltijd, terwijl de Paau- wenburgse band Anytime de boel opluistert met muziek. WALCHEREN De onlangs gehouden collecte voor het Koningin Wilhelminafonds (voor de kankerbestrijding) heeft in Middelburg 17.154,54 euro opge bracht. In Zoutelande werd door collectan ten van het Koningin Wilhelmina fonds 2.558,82 euro opgehaald. Permanente make up Jarenlang plezier van een perfecte eyeliner of prachtige wenkbrauwen! Burg.Hackstraat 2, Arnemuiden Tel. 0118 603673 Vlissingen Een 16-jarige snorfietser uit Vlissin gen is donderdag gewond aan zijn vinger bij een aanrijding met een fietser, in de Paul Krugerstraat in Vlissingen. De 57-jarige fietser uit Vlissingen sloeg linksaf zonder richting aan de geven, waardoor de 16-jarige snorfietser achter hem niet meer op tijd remmen. Uit ade manalyse bleek dat de fietser ruim 2,6 maal teveel had gedronken. VLISSINGEN Een 26-jarige Vlissinger is gisteren kort na middernacht aangehouden in de tuin van een woning in de Callenfelsstraat in Vlissingen. De man had donderdag rond 22.00 uur in de Callenfelsstraat ruzie ge had met een familielid en enkele andere bewoners uit die straat. Het kwam tot een handgemeen, waar bij de 26-jarige enkele klappen en schoppen uitdeelde. GOES Een 35-jarige vrouw uit Goes is gis terochtend lichtgewond geraakt bij een aanrijding in haar woonplaats. De vrouw fietste in een groep over het fietspad dat onder het Tienden plein ligt. Bij de kruising met de 's-Heer Hendrikskinderendijk gaf zij geen voorrang aan twee brom fietsers uit de gemeente Middel burg. De vrouw werd ter plaatse be handeld door ambulancepersoneel. MIDDELBURG Stichting Welzijn Middelburg orga niseert onder deskundige leiding een kookcursus waarin kennis kan worden gemaakt met de Turkse keuken. De cursus bestaat uit vijf lessen op donderdagavond op de locatie Mol straat 13 te Middelburg. Startdatum 8 oktober 2009. Aanmelden voor 1 oktober via telefoonnummer 0118 - 751435 of via email: n.vogel@welzijnmiddelburg.nl Ook na de aanhouding van de twee dertienjarige jongens gingen de coniferenbranden in Middelburg door, zoals hier in de Europalaan waar in de nacht van 26 juni een haag in brand werd gestoken. foto Manfred Berrevoets door Emile Cakon Opgepakt terwijl de coniferen in je ei gen tuin branden en je moeder weet dat je onschuldig bent. Het overkwam een 13-jarige Middelburgse jongen. Vorige week seponeerde het Openbaar Ministe rie de zaak tegen hem, zodat hij nu ook officieel niet meer gezien wordt als verdachte. Volgens advocaat Martijn Kalle (36) gaat het nu goed met de jon gen. „Hij is blij dat alles achter de rug is en hij niet meer gezien wordt als brandstichter." Sinds april werden met een zekere regelmaat in Middelburg coniferen in brand gestoken. De politie pro beerde die brandstichters aan te houden, maar slaagde daar niet in. Tot de avond van de 12e mei. Bij een coniferenbrand in de wijk Kla- renbeek arresteerde de politie die dinsdagavond twee dertienjarige jongens. Volgens Kalle zou een ge tuige, 'in de hectiek bij die brand', zijn cliënt al telefonerend hebben horen zeggen: 'ik heb de heg in brand gestoken'. Hij werd daarop direct aangehouden en meegeno men naar een politiewagen. Zijn vriendje zag dat, liep volgens de ad vocaat op de agenten af en werd ook aangehouden. Ze werden bei den overgebracht naar het bureau en vervolgens naar Torentijd, waar ze werden opgesloten in politiecel len. Kalle vindt het nog steeds vreemd dat de agenten die avond niets ver teld hebben tegen de moeder over de aanhouding van haar zoon. „Zij had namelijk kunnen vertellen dat hij op het moment van de brand op zijn kamer was. Zij had een ali bi voor hem. Een buurvrouw kwam namelijk die avond waar vriendje gezegd heeft 'dat hun heg in de brand was gestoken'. In totaal zaten de beide jongens zes dagen in Torentijd. Kalle zegt dat een dergelijke periode ook voor volwassen mannen heel zwaar is. „Zeker als je weet dat je onschuldig bent." Hij wijst er ook op dat de beide jongens in beperking zaten, zodat ze met niemand, afgezien van hun ouders en hun raadsman, contact mochten hebben. „De ouders mochten dus ook niets voor hen meenemen om bijvoorbeeld te le zen. Geen stripboek, niets." Een 'Mijn cliënt heeft steeds gezegd dat hij onschuldig was schuwen dat hun coniferen in brand stonden. Op dat moment was die jongen boven, kwam naar beneden en ging samen met zijn moeder naar buiten." Die moeder moest volgens de raadsman ook van een buurvrouw horen dat haar zoon was gearres teerd. „Hij is zo bij zijn kraag zijn gegrepen, zonder dat zij iets wist." Die jongen heeft volgens hem steeds volgehouden dat hij alleen maar via zijn gsm tegen een Raadsman Martijn Kalle verblijf in een arrestantencel is niet te vergelijken met het verblijf in een 'gewone' cel. „Een arrestan tencel is een kale ruimte met al leen een knop voor de radio. Ver der niets." Na drie dagen werd de aanhou ding van de jongens voorgeleid aan de rechter. Die oordeelde dat de aanhouding rechtmatig was ge beurd. Normaal gesproken wordt op een dergelijk moment ook ge vraagd of de verdachten nog veer- www.pzc.nl GOES - De stoomlocomotief van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) ging gis teren op reis. Met een andere locomotief werd de nr. 3 Bison op een diep- lader geduwd. De tocht ging per vrachtauto naar Veendam, waar de loc op de rails naar eindpunt Stadskanaal gereden. Daar luistert de Goese loc de STAR-dagen op van museumspoorlijn Stadskanaal Rail. foto Mechteld Jansen MEEST CELEZEN 1Laatste ronde in het oude pak 2. Verhuizing sociale instellingen 3. Zorg om verkeersdrukte Koepoort EN VERDER Scholieren Axel herdenken gevallen Poolse bevrijders: zie video op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De PZC-site op uw mobiele tele foon. Surf naar pzc.mobi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24