PZCI Nieuwe kinderafdeling Goes open Lichaam aangespoeld Klare wijn WALCHEREN 22 en 23 22 FUSIE Walcherse kinderen die in ziekenhuis moeten overnachten gaan voortaan naar Oosterscheldeziekenhuis Samen aan tafel Vernielingen almanak Zaterdag 19 september 2009 Jongen zat vast terwijl zijn moeder alibi voor hem had Buurt vraagt aandacht voor kruising Koepoort 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De samenvoeging van de kinderafdelingen van Zie kenhuis Walcheren in Vlissingen en het Oosterscheldeziekenhuis in Goes is een feit: vanaf maandag worden alle Walcherse kinderen en jongeren die één of meer nach ten in het ziekenhuis moeten blij ven, opgenomen in Goes. Voor dagbehandelingen kunnen kinde ren nog wel terecht in Vlissingen. Afgelopen maart gaf de Nederland se Mededingingsautoriteit toestem ming tot de fusie van Ziekenhuis Walcheren en het Oosterschelde ziekenhuis. Daarna is begonnen met de verbouwing van de Goese kinderafdeling. Dat is versneld ge daan omdat sinds r januari de be- vallingszorg al in Goes was gecon centreerd en het nodig was de zorg voor pasgeborenen ook in Goes te centreren. De samenvoeging van de kinderaf delingen is nodig om de kwaliteit van de zorg te kunnen behouden, zeggen de ziekenhuizen. Door sa menvoeging ontstaat een groter en daardoor ook flexibeler personeels bestand. Ook kunnen de kinderart sen hun kennis beter delen en zich verder specialiseren. Bij de medische behandeling van kinderen wordt geprobeerd deze zoveel mogelijk te laten plaatsvin den met één ziekenhuisdag, en daarna thuis. Walcherse kinderen die een zodanige aandoening heb ben dat ze in het ziekenhuis zullen moeten overnachten, worden van af maandag naar Goes gestuurd of gebracht. Verwacht wordt dat alle patiënten die nu nog op de kinder afdeling in Vlissingen zijn, vóór woensdag uit het ziekenhuis wor den ontslagen. Mocht dat niet zo zijn, dan worden ze woensdag naar Goes verhuisd. Op de kinderafdeling in Goes zijn ruim dertig plaatsen, naast de tien couveuses die er staan. Er zijn ook een paar bijzondere kamers bij ge komen, zegt woordvoerder Jaap Nelemans van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes. „Uniek voor de regio is een kamer met speciale luchtbehandeling, zodat bacteriën niet naar binnen kunnen. De luchtdruk in die kamer is zodanig dat er geen lucht naar binnen kan. Dat is een kamer voor kinderen met een hele lage weerstand, bij voorbeeld kankerpatiëntjes." MIDDELBURG - Leden van de Yildirim Beya- zit-moskee in Middelburg nuttigden gistera vond samen met hun gasten uit de lokale poli tiek de iftar, de maaltijd die tijdens de vasten maand Ramadan na zonsondergang wordt ge bruikt. Moslims eten, drinken en roken tij dens Ramadan niet tussen dageraad en zons ondergang. De vastenmaand geeft ruimte tot inkeer, zeggen ze. Tijdens de Ramadan wordt het lichaam gereinigd, vindt de geest rust, wordt stilgestaan bij arme mensen, is er meer tijd om te bidden en meer aandacht voor de Wmm nijÉiMiHfnuh B mssmmamam VLISSINGEN - In de oude Timmerfa briek en Machinefabriek op het voormalige Scheldeterrein in Vlis singen is tussen vrijdag n en maan dag 14 september voor vele duizen den euro's schade aangericht. CADZAND - Het Korps Landelijke Politiediensten heeft het onder zoek naar de identiteit van het zondag op het strand van Cad- zand aangespoelde lichaam nog niet afgerond. Het gaat vrijwel zeker om de 46-ja- rige Russische zeeman die sinds vrijdag 4 september wordt ver mist. De Rus sloeg toen overboord op de Westerschelde tussen Vlis singen en Terneuzen. Uitgebreide zoekacties mochten niet baten. GA NAAR UW GLOBE REISBURO OF BEL 0900-8482 De man uit het Zeeuws-Vlaamse Zaamslag snoof eerst eens diep, recht te zijn schouders en stapte toen reso luut af op de klusjesman die al meer dan een week doende was in en om zijn huis. Wat hij daar precies deed, was hem de afgelopen dagen duide lijk geworden. Al zijn moed bij elkaar rapend, riep hij tegen de klusser: „Ik weet waar je mee bezig bent en ik wil dat het stopt. En wel nu meteen! En geen mo ment later." medemens. Vandaag is de laatste vastendag. Morgen wordt het einde van de Ramadan ge vierd met het Suikerfeest of het Kleine Feest. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl De vrolijke klusser reageerde als door een wesp gestoken. „U kunt ons niks verbieden. Ze is zo wat volwassen en we zijn gewoon smoorverliefd!" Zo kwam de man uit Zaamslag er achter dat de klusjesman het aan hield met de dochter des huizes. Ter wijl hij alleen maar had willen zeg gen dat het afgelopen moest zijn met het clandestien consumeren van grand crus uit zijn geliefde wijnkel der.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23