Bouw luidt noodklok 35 2 t/m 5 De Storm in race voor Oscarnominatie Dementie wordt vaak niet herkend verder Duitse bloemen bij herdenking Slag om Arnhem 1-fey Wouter, fieo je nog een yaar Euro in je koffertje? ATiOVi rayrnondo raymondo WALCHEREN ZATERDAG 19 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 221 - lbs nummer 1,50, zaterdag 2,20 Balkenende: ik was niet helemaal in vorm Thiemo de Bakker geeft Gaël Monfils tennisles Hans Warren Geheim Dagboek en exposities Hvetu1 tt maatschappij: CRISIS 1500 banen staan op de tocht door Jeffrey Kutterink middelburg - In de Zeeuwse bouwsector staan dit en volgend, jaar 1500 banen op de tocht. De hulp die gemeenten en provincie hadden toegezegd, komt niet van de grond. Bouwend Nederland, MKB Zee land en de Kamer van Koophan del Zuidwest-Nederland luiden de noodklok. De orderportefeuille van de Zeeuwse bouwbedrijven is sinds januari 'zeer verslechterd'. In juli bleek dat bouwbedrijven in geen enkele provincie minder or ders hebben dan in Zeeland. De vooruitzichten zijn slecht. In het laatste kwartaal van dit jaar zal de omzet verder dalen, omdat er geen werk meer is na oplevering van projecten die nu worden afge rond. De echte klap komt volgens de aannemers in 2010. Nadat het aantal flexibele banen in de bouw sector in 2009 al met de helft is af genomen, wordt rekening gehou den met het afstoten van 10 pro cent van het vaste personeel in 2009 en nog eens 20 procent in 2010; bij elkaar 1500 banen. Vol gens MKB Zeeland, Bouwend Ne derland afdeling Zeeland en de KvK zijn de Zeeuwse gemeenten en provincie laks in het uitvoeren van stimuleringsmaatregelen voor de bouw. In plaats van een voor schot te nemen op bezuinigingen van het Rijk zouden gemeenten ge plande investeringen in de bouw onmiddellijk moeten uitvoeren, vindt voorzitter Eric de Ruijsscher van Bouwend Nederland, afdeling Zeeland. „Vanuit de markt en in dustrie is het werk er niet, dus doen we een beroep op de overhe den. In begin van het jaar stond de economische crisis op de agenda, nu niet meer. Het geld is er wel, maar geen mankracht om projec- tennaar voren te halen." pagina 2/3: crisis moet in de bouw nog toeslaan pagina 3: commentaar AMSTERDAM - De Nederlandse se lectiecommissie voor het insturen van de Oscars besluit maandag wel ke Nederlandse productie dit jaar wordt ingestuurd. In principe is de keuze gevallen op The Silent Army, de internationale bewerking van Wit Licht van Jean van de Velde en Marco Borsato. Maar toen dat bekend werd, dreig den de producenten van De Storm en Oorlogswinter met een kort ge ding. Zij betwijfelen of het oorlogsepos voldoet aan de voorwaarden voor inzending en zetten vraagtekens bij de manier waarop de selectie tot stand is gekomen. De commis sie beslist na het overleg welke Ne derlandse titel wordt afgevaardigd. ARNHEM - Zo'n honderd doedelzakspelers lopen over de John Frostbrug in Arnhem. De Duitse ambassadeur in Nederland legde gisteravond een krans bij het Airbor ne Monument aan de voet van de beroemde Arnhemse brug. Het was de eerste keer dat de Duitse ambassadeur offi cieel aanwezig was bij de herdenking van de Slag om Arnhem. Duizenden toeschouwers woonden de herden king bij en namen een minuut stilte in acht. foto Rick Nederstigt/ANP DEN HAAG - Ruim 120.000 Neder landers lijden aan dementie zon der dat ze het weten. Ze lopen daardoor behandeling en begelei ding mis. Dat meldt Alzheimer Ne derland. Een publiekscampagne van deze patiëntenbelangenorgani satie moet ervoor zorgen dat men sen met klachten of zorgen over hun geheugen eerder naar de huis arts gaan. Dementie veroorzaakt permanent geheugenverlies en ge dragsveranderingen. De ziekte kent, na gemiddeld acht jaar, een dodelijke afloop. De ziekte van Al zheimer is de meest voorkomende vorm van dementie. Dementie komt het meest bij 65-plussers voor. Toch groeit ook dejjroep van 40 jaar en ouder. AyM pagina 4/5: 'de ziekte maakt on- sZ zekeri wantrouwend, agressief Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnenland: 4, 5 en 6; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; "Meningen: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 33; Sport: 35 t/m 43; Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Media met daarin Televisie: 44 t/m 47 De Storm verdient een Oscar reageer op www.pzc.nl tM reacties: 535 Elke gevangene heeft recht op bevallingsverlof |[ens 4% oneens 96% RaYMONDO MlOBEteURG is GEVESTIGD in het totaal VERNIEUWDE Hom ArNEVIIU. Bij ons geen tekort aan heerlijk eten goede wijn en live muziek.* Zaterdag Zaterdag Vrijdag Tel: 0118-41 05 02 Tel: 0118 - 63 84 56 Tel: 0113 - 23 00 66 Grenzeloos Gastvrij aan de Zuid Zeeu wse Kust

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1