meningen 17 brieven AFSLUITING TORENWEG MIDDELBURG zaterdag 19 september 2009 mmmmmmmmsmffimmmmmmmmmmffimmmmmmmmmmsmmmmmm mmmmmmmmmmmamsmmmmm mmmm m mmmmi •*-<?■ mmmm sas® m, smmmm m mm Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Senior Games 4 Hierbij wil ik reageren op de be richtgeving over de Seniorgames. De hele week van de Seniorgames heb ik elke dag in de krant gezocht naar uitslagen van de diverse wed strijden. Die stonden alleen op de website van de krant. Wat er ook verscheen geen uitslagen. Wel be richten over een enkele deelnemer. Het is natuurlijk leuk als er een Amerikaan van honderd jaar mee doet, maar ik denk toch dat veel mensen ook graag uitslagen zien. Er werd geklaagd over het lage aan tal deelnemers, maar als er niet lang van te voren veel aandacht aan wordt besteed in de diverse media, zijn er veel potentiële deel nemers die al andere afspraken hebben gemaakt of een vakantie geboekt hebben. Veel mensen had den verwacht dat er maandag een bijlage bij de krant zou zijn. Maar in de sportkrant veel voetbal een klein beetje andere sporten maar seniorgames: niets! M. de Koning Jachthuisstraat 12, Kloetinge Senior Games 5 Ik wil even inhaken op het bericht je van de heer Stouthamer (krant 16 september). Ik heb zelf deelgeno men aan het onderdeel wielren nen tijdens de Senior Games. Ik ben het eens dat er zowel in de krant als op Omroep Zeeland to taal geen aandacht was voor dit on derdeel. Een dag later via internet wist ik welke plek ik had. En dan staat er een kraampje om herrinne- ringen te verkopen, terwijl je als deelnemer geen vaantje of medail le krijgt, terwijl je toch 30 euro in schrijfgeld betaald. Als je deel neemt aan een toertocht of presta tieloop is het de normaalste zaak. Ik vind het wat dat betreft redelijk amateuristisch. J.J. Verhulst Lingestraat 3, Biezelinge N57 Nu ik regelmatig over de bypass naar Nieuw en Sint-Joosland rij, denk ik iedere keer aan droog brood als ik restaurant de Roode Leeuw passeer nu deze is afgeslo ten van de A58. Indien de gemeen te Middelburg voor de eigenaar nu eens een camper overnachting plaats zou toestaan/aanwijzen kan men hier twaalf maanden per jaar gebruik van maken. De bakker vlakbij voor verse broodjes. Dan kan bij verwijzing de wegbeheer- der gelijk wat aan de signalering op de toegangsweg doen daar ik de ze week in de berm ben gereden door een Duitse automobilist die meende op de toerit van de A58 te rijden en mij te laat als vermeende spookrijder opmerkte. J. Trimpe Schroeweg 8, Middelburg Softdrugs 2 Ik word zo moe van mensen als In- grid Roelse (krant, 17 september) die denken alle problemen op te lossen door softdrugs te verbieden. Zien zij niet in dat door het sluiten van coffeeshops jongeren juist op vroegere leeftijd aan drugs kunnen komen door het grote aantal straat dealers. En dan blijft het niet bij een jointje. Gebruik verbieden? Krijgen we net zulke praktijken als in de Verenigde Staten waar de ge vangenissen uitpuilen. En wie be taalt dat? Landen met een repressief drugsbe leid, zoals de Verenigde Staten, heb ben een veel hoger aantal pro bleemgebruikers. Dan het o zo ho ge thc-gehalte. In een fles whiskey zit ook zeven keer zoveel alcohol als in een fles bier. Daarom wordt whiskey in een kleinere hoeveel heid geschonken. Zo ook met can nabis, je hoeft alleen maar minder te roken voor hetzelfde effect. Nederland heeft een prima beleid en moet een voorbeeld blijven voor de rest van de (onvrije) we reld! Thomas van [waarden Van Kleffenslaan 22, Middelburg Jaap Sala In een interview stelt het liberale raadslid Van de Vijver het niet eens te zijn met burgemeester Sala van Sluis waar het diens medewer king aan de begrafenis van de 'ru ziënde politici' betreft. Maar was het nu juist niet dit raadslid dat, ooit gekozen op een programma van de WD, na ruzie met haar col lega, als zelfstandig raadslid verder ging en dit tegen alle regels?! Overi gens ben ik het wel eens met de laatste zin waarin gesteld dat on dernemers moeten ondernemen en college en raad besturen, maar heb de indruk dat het nu juist aan dat besturen de laatste jaren heeft ontbroken: De kracht van dit colle ge is wellicht de zwakte van deze raad. Wim Deijnen Pasdam 15, Sluis Jaap Sala 2 Jaap Sala staat ter discussie Omdat hij zand op de kist legde ter afslui ting van de ruziënde politici. En het forum riep iedereen op te be ginnen met een schone lei. Niks mis mee? Wij ergerden ons nu eens aan Van de Vijver. Zijn zin van laat ondernemers onderne men en de gemeente, raad het col lege besturen. Of dat alles zo goed is gegaan? Daar zijn we als onder nemers erg veel mee opgeschoten. In deze tijd van crisis hebben onze bestuurders hier en daar wel een beetje gestuurd en een enorme schuld opgebouwd. Wat de onder nemers en inwoners van de ge meente Sluis zullen moeten op hoesten Omdat er goed bestuurd is? En wij als ondernemers een goed gebaar maakten naar de poli tiek. Word dat even afgestraft in en kele woorden. Wij vinden het een verzoeningsgebaar naar de politiek. Er is niets mis mee. B. Jansen Langeweg 67, Breskens Iguana 2 Is meneer Schipper spreekbuis voor de Veerse dorpen? Veere is volgens hem één gemeente teveel op Walcheren. Ik geloof niet dat er echt een gemeente teveel is op Wal cheren. Veere laat misschien wel eens steken vallen. Vlissingen mis schien ook wel. En Middelburg? Ik weet het niet, meneer Schipper. Ik blijf toch liever in die derde ge meente wonen. Ik ben niet zo on der de indruk van de Middelburg se aandacht voor haar omgeving tot nu toe. Zo, en nu eerst mest ver spreiden! Johan Geerse De Meijstraat 6, Serooskerke Plastic afval Het is een goed initiatief van de ge meente Terneuzen om het plastic afval te verzamelen voor herge bruik. Dit had al veel eerder moe ten gebeuren. Maar waar ik mijn vraagtekens bijzet is waarom moet daar nog eens zo'n plastic pop bij gezet worden? Dat is nog meer af val dan dat we al hebben Het bord links van de afvalbak is toch al dui delijk genoeg lijkt mij. Waar gaat men met de plastic pop straks naar toe. Ik hoop ook in de plastic afval bak. Maar op deze manier produce ren we wel een hele grote plastic af valberg. E. Kersbulck Bachlaan 69, Terneuzen Kunstof kozijnen Vijftien jaar geleden was er ook een Knipping-vestiging in Seroos kerke (Walcheren) Zeeland. Wij hadden daar voor 30.000 gulden kunststof kozijnen gekocht met tien jaar garantie. Toen de kozij nen gebreken begonnen te verto nen na negen jaar en wij een be roep op onze garantie wilden doen was de zaak failliet. Ook andere Knipping-vestigingen elders in het land waren niet bereid om er iets mee te doen. Tot mijn grote verba zing opent er nu weer een nieuwe Knipping-vestiging in Lewedorp. Ook weer met dezelfde misleiden de slogans op de website en waar schijnlijk binnen tien jaar failliet om de garanties te kunnen ontlo pen en elders weer opnieuw te be ginnen met een schone lei. Dus wil ik Zeeland even waarschuwen tegen dit soort lieden met mislei dende praktijken. M.W. Pieters Burg. Dregmansstraat 13, Middelburg schapen lopen ingeschaard op gras zaadpercelen bij boeren. Er wordt zo vaak geschreven over dieren leed. Mooi zonnetje erbij, en al we ken geen druppel regen. Waarom krijgen veel van deze beesten geen drinkwater, is dat teveel gevraagd? Monique Coppens Olieslagersweg 2, Sluis Hier een reactie op de Nederland se rechtstaat over de vrijlating, van Saban B. Je zou hier in dit land toch jaloers zijn op die mensen die in de gevangenis zitten. Je kan er zelfs nog een kinderen maken en als de kinderen geboren worden krijg je nog een week om ze te be zoeken. En misschien moet de be lastingbetaler het kind en de moe der ook nog onderhouden. En dan in Den Haag daar! Die zitten maar te lachen. Maar ik denk dat wij in het buitenland ook uitgelachen worden. Want in heel Europa denk ik niet dat dit mogelijk is. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand TUSSEN KRUITMOLENLAAN EN NIEUWLANDSEWEG 21 SEPTEMBER TGT 12 OKTOBER 2009 Rijkswaterstaat sluit van 21 september tot 12 oktober een gedeelte van de Torenweg in Middel burg af voor autoverkeer vanwege de aanleg van een rotonde in de Torenweg. De afsluiting vindt plaats tussen de Kruitmolenlaan en de Nieuwlandseweg. Het bedrijventerrein Arnestein blijft bereikbaar vanaf de Nieuwlandseweg. Het fietspad van en naar het bedrijventerrein, langs de Torenweg, blijft in stand. Autoverkeer wordt omgeleid en dient rekening te houden met een extra reistijd van circa 5 minuten. Ter hoogte van de werkzaamheden - op de Nieuwlandseweg en de Waldammeweg - geldt een snel heidsbeperking van 30 km p/u. OMLEIDINGSROUTE AUTOVERKEER Verkeer van en naar bedrijventerrein Arnestein via de Nieuwlandseweg, de Kanaalweg en de Schroeweg en vice versa via de Nieuwlandseweg, de A58 oprit 38, de A58 afrit 39 en de Schroeweg en vice versa Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot'en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie, www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat Nederland moet door. (ygnAngsf Beter) INFORMATIE: WWW.VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 0800-8003 (GRATIS) Dierenleed Als ik hier uit mijn raam kijk over die mooie Zeeuws-Vlaamse pol ders dan zie je in het najaar overal Saban B. MIDDELBURG CENTRUM ARNESTEIN VLISSINGEN \\\y omleidingsroute werkzaamheden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17