Voorkant van Spectrum snel geboren 'Kenteken dateert van na De Storm' meningen j 15 Gratis kaartje voor De Storm wordt duur betaald Edith Cor de Jonge postvak in EDITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, ParkVeldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl Voor de een is het een kleinigheid, voor de an der een onvergeeflijke fout. Een modern flatje moet niet in beeld komen in Ben Hur, evenmin mag de acteur uit het historisch drama een Guess horloge dragen. Mij ontgaan dit soort anachronismen meestal, ele menten die niet behoren tot een historische tijd waarin een film zich afspeelt. Deze week ontving ik een lezers- brief, met een foto van een scène uit de film De Storm. Een groep verkleumde mensen liep met de kens omgeslagen naast een oude auto. Het kenteken van de oldti mer was MX-98-49. „Foutje", schreef de lezer. „Dit ken teken is in 1963 afgegeven en dus niet in het jaar van de Ramp, 1953." De lezer heeft hoogstwaarschijn lijk gelijk. Een PZC-medewerker was jarenlang de bezitter van een Citroen DS19 met een kenteken dat begon met ML. Zijn auto was opgeleverd in 1963. Op de website 'Kentekenzoeker.com' kom ik niet verder dan 'Auto niet geregis treerd'. Dat kan ik geloven. Ik had graag wat modder tegen de kente kenplaat geplakt om de scène waarheidsgetrouwer over te laten komen. Niet voor mij, maar voor de lezer. Scène uit De Storm met de auto met een 'futuristisch' kenteken. zaterdag 19 september 2009 Niet altijd is een idee voor de voorkant van de Spectrumbijlage zo snel geboren als deze za terdag. Dat er op de voorkant iets over de expositie van Hans War ren te zien zou zijn, was al enige tijd geleden zonneklaar. Een van de onderwerpen voor deze bijlage zou over de samenstelling en de totstandkoming van de tentoon stelling gaan. De voorkant zou op zichzelf moeten kunnen staan. Het beeld vertelt het verhaal. PZC-verslaggever Jan van Damme ontmoette vorige week Mario Mo lenaar en Ronald Rijkse in de sou terrain van de Zeeuwse biblio theek. Molenaar en Rijkse bogen zich over de literaire erfenis Hans Warren en troffen in de Zeeuwse bibliotheek de laatste voorbereidin gen voor de expositie ter gelegen heid van het laatste deel van het Geheim Dagboek van Hans War ren. Van Damme's oog viel op het schil derij met de drie vrijgesneden hoofden van Hans Warren. Hij had het schilderij van Bart Dom burg (uit 1998) nog nooit eerder gezien. Van Damme werd door de schoonheid en de eenvoud getrof fen. „Het had bovendien iets grap pigs", zegt hij. Hij zag er een voorkant van Spec trum in. En omdat de expositie draait om de dagboekenreeks van de op 19 december 2001 overleden Hans Warren, monteerde de info- graphic afdeling van de PZC er voor de voorpagina van Spectrum een handgeschreven bladzijde uit Warrens cahier onder. Daarna volgden de ver wijzigingen naar de inhoud van het katern. Warren staat er sprekend op. Het is een geslaagde voorkant. En niet alleen omdat het een mooie voor kant is. In een oogopslag is duide lijk dat het om de schrijver, dich ter en kunstverzamelaar Warren gaat en om zijn dagboeken. 1 Een leuke geste van Delta, voor het gra tis beschikbaar stellen van kaartjes voor 'De Storm', inclusief koffie met een bolus, voor mensen geboren vóór 1953. Dat schrijft Wim Louwerse uit Gapinge. Maar een goedkope avond werd het niet. „De aardigheid voor het gratis kaartje en de indruk ken van de film na afloop, werden al snel over schaduwd door een parkeerbon van 60 euro." „Het parkeerterrein bij Cine City is dezer da gen veel te klein voor de vele bezoekers en een deel mag zelfs niet gebruikt worden door Film by the Sea. Zo ook afgelopen dinsdagmiddag. Dus maar een extra plek gecreëerd en de auto op de grote stoep gezet naast een rij auto's. Ve len met mij hadden van deze mogelijkheid al gebruikgemaakt. Geen hinder of onveilige situa tie, dus geen probleem. Maar niet gerekend met de parkeerwachters, die op zoek naar een gemakkele prooi, hun boekjes vol konden schrijven. En dat op een gratis parkeerterrein! Een leuke geste van de gemeente Vlissingen!" Louwerse was niet de enige die de krant schreef Ook Vlissinger Volker spuwde zijn wre vel en vond het geen reclame voor zijn gemeen te, die toch deze keer in de geest van wet had kunnen handelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15