Raad zwijgt voorlopig over speelkooi Othene zeeland25 Liefde tussen havens moet weer opbloeien Geniet van alle seizoenen Kermis in Terneuzen zoekt het hogerop allesoverdegriep.nl Nazomerfeest van Youth4AII Marjon Sarneel leert schrijven wat opkomt Film over dementie op Wereldalzheimerdag Wijkraad Hulst-Zuid houdt jaarvergadering UiTST Woordvoerder bezwaarmakers breekt voor niets vakantie af Publiekshal luchtig in gebruik genomen Waterstraat Hulst dicht voor vrachtverkeer zaterdag 19 september 2009 Meer nieuws over de Mexicaanse griep vind jé op door Wout Bareman terneuzen - De liefde tussen de havens van Gent en Terneuzen staat op een lag pitje. Maar ze blij ven wel 'gewoon' vrienden. Van een grensoverschrijdende fusie, zo als Gent en vroegere Terneuzense bestuurders altijd al graag wilden, kan geen sprake zijn. Projectmatig kan wel worden samengewerkt. Gedeputeerde en havenschaps voorzitter Toine Poppelaars wees gisteren, tijdens de derde Schelde- conferentie in Terneuzen, als voor beeld op het gezamenlijke project Bio Base Europe. „Het is voorlopig beter incidenteel dan structureel samen te werken." Directeur-generaal Daan Schalck van het Havenbedrijf Gent kon daar vrede mee hebben. „Formele, structurele samenwerking kan frus trerend werken. Gent was ooit smoorverliefd op Terneuzen, maar toen die vrijage op niets uitliep en Zeeland Seaports in zee ging met Rotterdam, was het over tussen ons. Nu de samenwerking met Rotterdam heeft geleid tot een scheiding, is dat verliefde niet in één klap terug, natuurlijk." Schalck stelde tevreden vast dat de dialoog ondanks alles is voortgezet en dat de deur voor nieuwe projec ten open staat. Hij hoopte dat de discussie over de verdieping van de Westerschelde verdere samen werking niet 'bezwaart'. „Worden de dossiers over de zeesluis, de ver dieping en de IJzeren Rijn op één hoop gegooid, dan komt er niets meer van de grond." Poppelaars beaamde dat volmondig. HULST Jongerenorganisatie YoutfnAll houdt vandaag het jaarlijkse nazo merfeest in Hulst. Het evenement vindt plaats in het voormalige post kantoor aan de Minderbroeders straat. Drie acts verzorgen vanaf 20.00 uur een optreden, te weten Quin- ten Quist, Diesel Disko en Space- kees. De muzikale show wordt aan elkaar gepraat door Gabriel en Ti- mo van de formatie 'Zinvol'. Drank en hapjes zijn verkrijgbaar. De entreeprijs bedraagt vijf euro. OOSTBURG Schrijfster Marjon Sarneel geeft dinsdag 29 september een lezing met workshop free writing in de bi bliotheek in Oostburg. Eerdere bij eenkomsten in andere Zeeuws-Vlaamse bibliotheken wa ren een succes. Sarneel leert de deelnemers aan de hand van een fo to te schrijven wat er in hun hoofd opkomt. Kaarten voor de bijeen komst zijn te reserveren bij de bi bliotheek in de Langestraat in Oost burg. De kosten bedragen 2,50 eu ro. Aanvang 19.30 uur. TERNEUZEN De werkgroep Alzheimer Zeeuws-Vlaanderen houdt donder dag 24 september een filmmiddag in de bioscoop in Terneuzen. De bijeenkomst vindt plaats in het ka der van Wereldalzheimerdag. Vanaf 14 uur wordt daar de film 'Away from her' vertoond, een rol prent over een echtpaar waarvan de vrouw langzaam maar zeker steeds meer last krijgt van de ziek te van Alzheimer. De entreeprijs bedraagt vijf euro. Na afloop is er gelegenheid om na te praten. HULST De wijkraad Hulst-Zuid houdt woensdag 23 september de jaarver gadering in Brasserie De Halve Maan in Hulst. De vergadering be gint om 19.30 uur. Er wordt onder meer gesproken over de realisering van een sport- kooi in de wijk Groote Kreek. Ook diverse verkeerssituaties komen aan de orde, zoals de bocht ter hoogte van de kruising Mi- lockstraat Steensedïjk en het auto- luw maken van de ZoetevaarL Ie dereen is welkom. TERNEUZEN - Met het losknippen van enkele ballonnen namen wethouder Co van Schaik en vestigingsmanager José Gerris van UWV Werkbedrijf gis teren de nieuwe publiekshal en het werkplein in het Terneuzense stadhuis officieel in gebruik. Sinds half juli kunnen mensen er al terecht met alle vra gen op het gebied van gemeentelijke zaken en werk. foto Mark Neelemans hulst - Het gemeentebestuur van Hulst heeft in samenspraak met waterschap Zeeuws-Vlaanderen be sloten de Waterstraat nabij de wijk Groote Kreek in Hulst af te sluiten voor het vrachtverkeer. Het besluit is genomen in overleg met de wijkraad Hulst Zuid. Het inrijverbod voor vrachtwagens wordt naar verwachting eind dit jaar ingevoerd. Lokaal landbouw- verkeer kan een ontheffing krijgen om toch gebruik te blijven maken van de route. De reden van afsluiting voor vrachtverkeer is gelegen in de ver keersveiligheid. De Waterstraat wordt namelijk intensief gebruikt door fietsers en wandelaars. TERNEUZEN - Het is weer kermis in Terneuzen. Tot en met zondag 27 september staan er op de Markt en het Stadhuisplein zo'n twintig spannende, hoge en mooie kermisattracties opgesteld. Wethouder Adhemar van Waes opende gistermiddag de kermis met een mep op de Kop van Jut. Rond de kermis zijn er verschillende ac tiviteiten, zoals woensdag 23 september een optreden van Clown Wallie. Winkeliers zorgen zaterdagmiddag 26 september voor straatanimatie in het centrum met artiesten van uiteenlopende pluimage, foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten terneuzen - Meer dan een uur dis cussie had de commissie Bestuur en Middelen nodig om te beslui ten niet in discussie te gaan over de geplande speelkooi in de wijk Othene. Een overbodige discussie eigenlijk, want de situatie was vooraf al duidelijk. Binnen de ge meenteraad is ooit afgesproken dat er in openbare vergaderingen niet gesproken wordt over onderwer ken die nog 'onder de rechter' zijn. Uitspraken die tijdens zo'n discus sie gedaan worden, kunnen dan immers gemakkelijk door de tegen partij gebruikt worden. In het ge val van de speelkooi in Othene zijn de bezwaren van omwonen den nog in behandeling bij de Raad van State. Een aantal commissieleden wilde dat de aanvankelijk geagendeerde discussie over een brief van de be zwaarmakers toch gevoerd zou worden. Daarbij speelde ook mee dat op dat moment woordvoerder Thijs Broer van de bezwaarmakers vanaf Ibiza onderweg was naar de commissievergadering. Hij had zijn vakantie even onderbroken om in de commissievergadering van het inspreekrecht gebruik te maken. Maar daarover was voorzit ter Ronald Noët zeer resoluut. Vol gens de cornmissieverordening mag niet worden ingesproken over onderwerpen waarover nog be zwaarprocedures lopen. En dus kon Broer toen hij later binnen kwam meteen weer onverrichter- zake vertrekken. Een aantal fracties wilde aanvanke lijk de discussie toch op de agenda zetten. Niet inhoudelijk over de speelkooi zelf, maar over de ma nier waarop de besluitvorming daarover tot stand is gekomen. Wethouder Cees Liefting wees er op dat beide zaken moeilijk te scheiden zijn en dat hij dus niet op vragen zou kunnen ingaan. „Als het gaat over hoe we met mensen, inspraak en procedures omgaan, is dat veel breder dan de ze zaak", zei burgemeester )an Lo- nink. „Dat hoeven we nu niet te doen." De discussie is nu uitge steld tot een later tijdstip. Meekrapweg 26 Axel T 0115 56 22 38 www.noens.nl Kom eens langs in onze vernieuwde showroom vraag een vrijblijvende prijsofferte! Noens BV 80 jaar ervaring i.n Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117