zeeland 125 De schoolbel gaat nog steeds Nieuwe kinderafdeling ziekenhuis Goes open allesoverdegriep.nl PROJECT De Zonnebloem brengt kinderen en ouderen bij elkaar WAARD! Peter Pan Speedrock opent seizoen Brogum TE HUUR: zaterdag 19 september 2009 S Meer nieuws over de Mexicaanse griep vind je op Op het schoolplein van de Samuelschool in Kerkwerve stonden gisteren twee rolla- tors tussen de schooltasjes. Er waren ouderen op visite. door Martijn de Koning Monden vallen open als leerkrachten en leer lingen van de Samuel school aan de bezoek ende ouderen de digiborden in de klaslokalen laten zien. Schermen waarop je met één vingerdruk fo to's en beelden kunt oproepen, da's nog eens wat anders dan schrijven met krijt op een ouder wets bord! De pakweg 25 ouderen uit Kerk werve werden glsteren op school gekoppeld aan hun jonge plaatsge noten uit groep 5 en 6. Onvermij delijk in een dorp: sommigen ken den elkaar al heel goed. „Er zitten zelfs opa's en oma's van de leerlin gen tussen", zegt juffrouw Wil. Schakel tussen oud en jong was de Schouwen-Duivelandse afdeling van De Zonnebloem, die daarmee het 60-jarig bestaan viert van de landelijke organisatie die eenzame en zieke mensen bij elkaar brengt. „We hebben verschillende scholen aangeschreven voor dit project", vertelt voorzitter Rob Smith. „De Samuelschool reageerde." „En dat komt weer omdat wij net bezig waren met een project over helpen", zegt juf Wil. „Onder het mom 'wat kun je doen voor een ander'. De leerlingen maakten zelf de uitnodigingen en staken die bij de ouderen in de bus. In de klas grijpen vrijwilligers van de Zonnebloem de gelegenheid aan om uit te leggen hoe belang rijk het is om andere mensen te helpen, vertellen de kinderen aan de ouderen hoe ze op school de dag doorbrengen en luisteren de leerlingen op hun beurt verbaasd en geamuseerd naar het verhaal van de 87-jarige meneer Van Dam me, die zijn schoolrapport van tachtig jaar geleden voorleest. Hij was niet altijd even braaf, blijkt daaruit. Een rondleiding door de school volgt, waarbij de leerlingen alle maal hun persoonlijke 'maatje' aan de hand nemen. Enthousiast gaat het langs alle klassen en over 4-, f g e door Carla van de Merbel GOES - De samenvoeging van de kinderafdelingen van het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes en Zie kenhuis Walcheren in Vlissingen is een feit. Vanaf maandag worden alle kinderen van de Bevelanden, Schouwen-Duiveland én Walche ren die één of meer nachten in het ziekenhuis moeten blijven, opge nomen in Goes. Voor dagbehande lingen kunnen Walcherse kinde ren nog wel terecht in Vlissingen. Afgelopen maart gaf de Nederland se Mededingingsautoriteit toestem ming tot de fusie van Ziekenhuis Walcheren en het Oosterschelde- ziekenhuis. Daarna is begonnen met de verbouwing van de Goese kinderafdeling. Dat is versneld ge daan omdat sinds 1 januari de be- vallingszorg al in Goes was gecon centreerd en het daarom nodig het schoolplein, waar twee zich nog jong voelende ouderen de schommel uitproberen. Sommige senioren zoeken bijna wanhopig naar raak vlakken met vroeger. En dat is nogniet zo eenvoudig. „Groep 4, dat is niet hetzelfde als klas 4 hè", verzucht een mevrouw. „Ik kan er maar niet aan wennen." Maar af en toe valt het ook mee. „Hoofdrekenen, doen jullie dat nog?", vraagt een meneer ver baasd. „Ik dacht dat alles tegen woordig met een rekenmachine ge beurde." „Of met een computer", zegt zijn buurman knikkend. Dan is het lunchtijd en klingt ge klingel door de school. Gezichten klaren op. „De schoolbel! Dat ken nen we nog wél!" S «7 v VA V was de zorg voor pasgeborenen ook in Goes onder te jprengen. De samenvoeging van de kinderaf delingen is nodig om de kwaliteit van de zorg te kunnen behouden, zeggen de ziekenhuizen. Door sa menvoeging ontstaat een groter en daardoor ook flexibeler personeels bestand. Ook kunnen de kinderart sen hun kennis beter delen en zich verder specialiseren. Bij de medische behandeling van kinde ren wordt geprobeerd deze zoveel mogelijk met één ziekenhuisdag en daarna thuis te laten plaatsvin den. Op de nieuwe kinderafdeling in Goes zijn ruim dertig plaatsen, naast de tien couveuses die er staan. Er zijn ook een paar bijzon dere kamers bijgekomen. Zo is er één met speciale luchtbehande ling, zodat bacteriën niet naar bin nen kunnen. .jq Weet u iemand jUSÏÏBLA'e z'n huis gaat verkopen? UW GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 ZSERIKZEE - Poppodium Brogum in Zierikzee opent vanavond het nieuwe seizoen met een optreden van Peter Pan Speedrock. Ook Can dy Snatcher en The Loo komen op het podium. Peter Pan Speedrock is al jaren een fenomeen in de we reld van de harde gitaarmuziek. De band werd in 1996 opgericht door Peter van Elderen, nog steeds zanger van de groep. Na een valse start (van het eerste album wer den maar 69 exemplaren ver kocht) brak de groep rond de eeuwwisseling door. De band scoort hits en wordt vaste klant op diverse festivals. De Candy Snatchers uit Arnhem vergezellen Peter Pan Speedrock re gelmatig. Hun muziek is een mix van bands als New York Dolls, GG Allin, The Dwarves, The Mentors en Iggy Pop 8c The Stooges. Het Rotterdamse The Loo brengt rock 'n' roll uit het straatje van Guns 'n Roses. Het eerste optreden begint om 21.30 uur. Entree kost tien euro. www.brogum.nl mm. Middelburg, Pottenmarkt 7 Riante luxe bovenwoning. 2 slpkmrs, dakterras. 950,- p./m. excl. G/W/E. Middelburg, Kinderdijk 34a Gerenoveerd appartement op Ie etage. Gemeubileerd, 1 slpkmr. 850,- p./m. excl. G/W/E. Vlissingen, Coosje Buskenstraat 159 Ruime bovenwoning in centrum. Gemeubileerd, 3 sjpkmrs, 1100,- p./m. incL G/W/E. Vlissingen, Lange Zelke 46 Ruim appartement in centrum. 3 slpkmrs, balkon. 675,- p./m. excl. G/W/E. Vlissingen, Nieuwstraat 55a Monumentale bovenwoning in centrum. Gemeubileerd, 2 slpkmrs. 900,- p./m. incl G/W/E. Vlissingen, Sarazijnstraat 9 Ruime kamer. Direct in het centrum/Bellamypark. 280,- p./m. incl. G/W/E. Vlissingen, Scheldestraat 35b Nette studio op Ie etage. Gestoffeerd. 540,- p./m. incl G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 1 52 Vlissingen De Mikke houdt open dag op zaterdag 19 september van 11.00 uur tot 16.00 uur. Tevens vieren wij de opening van onze nieuwe ziekenafdeling voor kleine vogels die gefinancierd is door de PZC en haar abonnees, in het kader van het 250 jarig bestaan van de PZC. Dit jaar is uitgekozen tot jaar van de egel. De Mikke besteedt daar ruimschoots aandacht aan op de open dag. Verder is er van alles te zien, medewerkers vertellen u graag over de opvang en verzorging van de dieren. Voor de kinderen zijn er extra activiteiten. Uiteraard is er koffie en voor de kinderen frisdrank. De Mikke, Koudekerkseweg 131A, Middelburg (in Park Toorenvliedt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107