zeeland 123 voor vogel en plant ZSC'62 en gemeente toch weer om de tafel Bruinvissen tellen op de Oosterschelde IK BEN AAENNO Hengelsporthuis.com Jubileum Schouwse ondernemers Cultuurbus rijdt naar Ja Zuster, Nee Zuster Erbrink vertelt INTER BORG KEUKENS OP MAAT Marina Stellendam Entree 7,50 en kinderen tot 12 jaar gratis zaterdag 19 september 2009 foto Ron; Herstel weel Noordgouwe 'ïêk IlS Noordgouwe Kerkwerve Schuddebeurs Sloot Plas-drasgebied Cv)(^) Dam met sluis om de w waterstand te reguleren. £3^ Historisch vogeleilandje w wordt opgeknapt. Werd vroeger gebruikt om eieren van te rapen. 4^ Riet en ruigte wordt w weggehaald. Nieuw vogeleiland. Afgraven oever. Herstel karreveld. BURGH-HAAMSTEDE OSD, de vereniging van onderne mers op Schouwen-Duiveland, viert maandagavond het 20-jarig be staan met een bijeenkomst in Burgh-Haamstede. Om het lustrum luister bij te zet ten komt magiër Hans Kazan op be zoek. Kazan zal een verhaal vertel len over voorspoed, vallen, opstaan en weer verder gaan en zal de gas ten verrassen met magische trucs. De lustrumbijeenkomst in restau rant De Molenberg begint om 17.00 ZIERIKZEE De Cultuurbus van het Welzijns huis Schouwen-Duiveland rijdt donderdag 19 november naar een musicalvoorstelling van Ja Zuster, Nee Zuster in de Stadsschouwburg in Middelburg. Die voorstelling be gint om 20.00 uur. Opstappen kan in Renesse, Zierik- zee en Bruinisse. Wie mee wil, betaalt 45 euro en kan zich voor 1 oktober opgeven door te bellen met 0111 453444 of een mailtje te sturen naar info@hetwelzij nshuis.nl. brouwershaven - Voorzitter Hans Erbrink van de heemkundi ge kring Stad en Lande houdt woensdag een lezing over 70 jaar Stad en Lande. Dat doet hij op uit nodiging van de afdeling Brouwers haven van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen. De bijeenkomst in het Tonnenma- gazijn begint om 20.00 uur. MEUBELMAKERIJ Klarinetwég 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere door Martijn de Koning scharendijke - Voetbalvereniging ZSC'62 uit Scharendijke heeft de gemeenteraad ingeschakeld om sportwethouder Ad Verseput te dwingen weer in gesprek te gaan over privatisering van de gebou wen rond de velden. Wat Verseput betreft was dat niet nodig geweest: hij heeft inmiddels toegezegd best nog eens om de tafel te willen. De gemeente besliste een paar jaar geleden om de gebouwen van bijna alle voetbalverenigingen aan de clubs over te dragen. Punt van onderhandeling was vervolgens de bijdrage die de gemeente de clubs meegeeft voor toekomstig onder houd. Met alle clubs bereikte de gemeen te overeenstemming, behalve met ZSC'62. Volgens Verseput waren de eisen die de club stelde, te hoog. „Daaraan voldoen kan ik niet maken tegenover de andere clubs", zei hij afgelopen voorjaar, om vervolgens de onderhandelin gen te bevriezen. Het bestuur van ZSC'62 wil graag in gesprek blijven en trok monde ling en schriftelijk aan de bel bij raadsleden. Ook Verseput kreeg een brief, waarin de voetbalvereni ging onder meer nog eens uitlegt waarom ze de gevraagde financiële bijdrage denkt te verdienen. Verseput zei gisteren best te willen praten, maar onder de oude voor waarden. „We houden dezelfde uit gangspunten aan als bij de andere clubs." BURGHSLUIS - De stichting Rugvin en het Wereld Natuur Fonds (WNF) gaan vandaag de Ooster schelde op om bruinvissen te tel len. In de Oosterschelde worden voor het Havenhoofd van Zierik- zee en bij Burghsluis het hele jaar door bruinvissen gezien. Er is ech ter weinig bekend over de aantal len. De vraag is waarom zij niet, zoals andere bruinvissen, 's zo mers vertrekken naar het noorden. Door gericht bruinvissen te spot ten moet meer helderheid komen. „Het doel is de vaste populatie in kaart te brengen. We weten ook graag weten of ze door de Ooster- scheldekering zwemmen", zegt Il se Hoekstra van stichting Rugvin. Zaterdagochtend varen acht boten in linie vanaf de kering richting het oosten, onder de Zeelandbrug door. Aan boord zijn vrijwilligers en LIFE guards, jongeren die sa men met het Wereld Natuur Fonds de wereld in de gaten hou den. Met verrekijkers en speciale geluidsapparatuur om onder water bruinvisgeluiden op te vangen worden de zoogdieren opge spoord. Ook wordt meetappara tuur aan de veiligheidslijn voor de stormvloedkering bevestigd om te ontdekken of de dieren door de ke ring zwemmen. In oktober volgt een tweede scan. Meest gelezen 1. Masterplan Bru mist spektakel 2. Kees Soeters 40 jaar leerkracht 3. Zierikzee vol hindernissen Tips? Schouwen-duiveland@pzc.nl De PZC-site op uw mobiele tele foon? Surf naar pzc'.mobi Zaterdag 26 en zondag 27 september 2009 beurs lezingen varen powerboat lopen op het water vissen wedstrijden demonstraties kajakken bellyboaten vliegvissen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105