PZC Zierikzee is stad vol hindernissen WIE BEN IK? Klare wijn 25 21 22 en 23 TOEGANKELIJKHEID Platform gehandicapten stuurt klachtenlijst naar gemeenteraad Geld gestolen almanak ontdek,,, De Zonnebloem brengt jong en oud bijeen in de klas Zaterdag 19 september 2009 Weel bij Noordgouwe wordt paradijs voor vogel en plant Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse centrumstad blijft een moeilijke plek voor rolstoelers en scootmobielers. Het Platform voor mensen met een beperking heeft een waslijst met hindernissen op gesteld en die aan de gemeente raad gestuurd. „Het gaat om een ongevraagd ad vies over een flink aantal punten waarvan we hopen dat ze aange pakt worden," licht platformsecre taris Johan Bax toe. Boven aan het lijstje staat de Koning Gustaafweg bij de Corneliastichting in de wijk Noorderpolder. Het trottoir daar is erg ongelijk. Lastig, omdat veel be woners en bezoekers van de Cor neliastichting een lichamelijke be perking hebben. Het platform wordt in deze klacht gesteund door de Vrijwilligers Ad vies Commissie, die vorig jaar al aandacht vroeg voor dit gevaarlijke voetpad bij het verpleeghuis. Volgens het platform mijden scoot mobielers het trottoir langs de Laan van Sint Hilaire tegenwoor dig, omdat het er zo slecht bij ligt. Dat geldt ook voor het wandelpad langs het Kaaskenswater, want daar groeien de boomwortels door het asfalt. Wat het platform ook hindert, zijn de uitstallingen van winkeliers in Zierikzee. De gemeente zou daar beter op toe moeten zien. Op het pleintje bij Rolandthof aan de Scheepstimmerdijk zou een reling moeten komen. Gehandicapten kunnen daar pardoes het water in rijden. Het platform wijst naar de Nieuwe Haven en een ander stuk van de Scheepstimmerdijk, waar vanwege de veiligheid al een reling is aangebracht. Buiten Zierikzee vraagt het plat form aandacht voor natuurgebied De Schelphoek. In de wandelroute hier ligt een brug die, vanwege het niveauverschil tussen brug en pad, onneembaar is. Tenslotte vraagt het platform aan dacht voor 'een groot probleem'. Verschillende straten op Schou- wen-Duiveland bestaan uit keien of grove klinkers. Het platform pleit daarom voor aanleg van een vlak loop- en rijvlak aan de zijkant van deze straten. „Dat zal natuur lijk niet één, twee, drie gebeuren," verwacht Bax. „Maar misschien kan er rekening mee worden ge houden als er toch opnieuw moet worden bestraat." De klachtenlijst staat als ingekomen stuk op de agenda van de gemeenteraadsver gadering van komende donderdag. Johan Bax op het pleintje aan de Scheepstimmerdijk in Zierikzee, waar volgens zijn organisatie een reling nodig is. foto Dirk-Jan Gjeltema SSS3SS9SKS3S3 SS SSSSSSSK - mm OOSTERLAND - Een insluiper heeft donderdagmiddag een bedrag van meer dan duizend euro gestolen uit een bedrijfspand aan de Groe- nendaal in Oosterland. - fgjjggg S-3S35 7 SMï De man uit het Zeeuws-Vlaamse Zaamslag snoof eens diep, rechtte zijn schouders en stapte resoluut af op de klusjesman die al meer dan een week doende was in en om zijn huis. Wat hij daar precies deed, was hem de afgelopen dagen duidelijk ge worden. Al zijn moed bij elkaar ra pend, riep hij tegen de klusser: „Ik weet waar je mee bezig bent en ik wil dat het stopt. En wel nu meteen! En geen moment later." De vrolijke Tip? redactie@pzc.nl klusser reageerde als door een wesp gestoken. „U kunt ons niks verbie den. Ze is zowat volwassen en we zijn gewoon smoorverliefd!" Zo kwam de man uit Zaamslag er achter dat de klusjesman het aan hield met de dochter des huizes. Ter wijl hij alleen maar had willen zeg gen dat het afgelopen moest zijn met het clandestien consumeren van grand crus uit zijn geliefde wijnkel der. cruióen! GA NAAR UW GLOBE REISBURO OF BEL 0900-8482

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103