kippenvelmoment' Rustige aanloop komt Tim Pleijte van pas in Goese bedrijvenloop PZC en Giel Joziasse doet bijna alles samen Drie tips Minimarathon nog niet volgeboekt Duel Kruiningen met De Meeuwen afgelast Oranje-honkballers naar eindronde WK Lionel Messi verlengt contract bij Barcelona zaterdag 19 september 2009 Anita Joziasse over haar man Giel: „Als het regent denk ik wel eens aan thuisblijven, maar dankzij hem gaan we al tijd." foto Ronald den Dekker haar belangrijk. Ze voelt zich aan haar stand verplicht voorin te lo pen. Maar tijdens de wedstrijd is ze niet iemand die tot het uiterste gaat. Ik heb haar na afloop nog nooit in de hekken zien hangen, ook vorig jaar niet toen ze tweede werd. Ze heeft een hekel aan korte wedstrijden. Dan ligt het tempo te hoog en gaat het lichaam zeer doen. Anita heeft veel talent. Ze loopt nog maar een paar jaar en haalt nu al heel goede resultaten. In haar leeftijdsklasse zijn er maar weinig die beter zijn. Toch is ze be scheiden. Het heeft lang geduurd voordat ze bij mij voorin het start vak durfde te staan." Anita over Giel „Giel heeft een heel positieve in stelling. Hij loopt echt voor zijn plezier en straalt dat uit. Hij is ge disciplineerd en gedreven en een fijn loopmaatje." „Als het regent denk ik wel eens aan thuisblijven, maar dankzij hem gaan we altijd. Hij is heel rus tig en bescheiden, een stille genie ter. Maar hij is ook gedreven. Hij stelt doelen die hij per se wil ha len. Niet zo zeer ten opzichte van anderen, maar voor zichzelf. Daar bij kan hij heel diep gaan, het snot voor zijn ogen lopen. Dat je je zo kunt afmatten, daar heb ik bewon dering voor." De Kustmarathon vorig jaar „We hebben 's morgens pas afge sproken dat we bij elkaar zouden blijven", onthult Giel. „We had- 1Zorg dat je in een groepje loopt als je tegen harde wind in moet. 2. Neem de dagen voor de mara thon vee! rust. Probeer op vrijdag niet te werken en ga op tijd naar bed. 3. Voorkom stress op de wedstrijd dag. Pak je tas een dag van te vo ren in, zorg ervoor dat je een uur voor de start aanwezig bent. den het er nog niet over gehad, maar het leek me toen een goed idee. Ik heb Anita veel uit de wind gezet. Het ging geweldig. Boven aan de trap bij de duinen van Westkapelle heb ik nog even op de uitkijk gestaan om te kijken of de derde vrouw er aankwam. Toen ze maar niet kwam, ben ik naar Anita gerend om te vertellen dat alles veilig was. We zijn twee keer samen gefinisht in de Kustma rathon en de tweede keer, vorig jaar, was echt fanatastisch." De Kustmarathon dit jaar „Ik heb een beetje mijn reserves", zegt Anita, die op 3 oktober voor de vijfde keer vanuit Burgh-Haam- stede vertrekt. „Zo mooi als vorig jaar kan bijna niet meer. We moe ten onze verwachtingen niet te hoog stellen. We moeten niet te leurgesteld zijn als het wat minder mooi afloopt. Je bent in een mara thon zo kwetsbaar, zo afhankelijk van hoe je lichaam zich houdt, je kunt je niet voorstellen dat weer al les op z'n plaats valt." Giel: „We hebben even getwijfeld of we wel mee zouden doen. Het klopt, zo mooi als vorig jaar wordt het nooit meer. We hadden ook naar de marathon van Amsterdam kunnen gaan op 18 oktober. Dat is gelijk het NK. De voorbereiding met de club en de ambiance van de Kustmarathon mis je dan. En dat wilden we niet. Het is altijd ge zellig. Wie weet, starten we ook nog wel in Amsterdam." MIDDELBURG Alle onderdelen van de Zeeuwse Kustmarathon zijn inmiddels volge boekt, behalve die van de Minima rathon. Kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 15 jaar kunnen tot op 3 okto ber, de dag van de marathon, tot 12.00 uur inschrijven in de tent aan de Langstraat van Zoutelande. De start van de jongste categorie is om 13.00 uur. Deelname is gratis. KRUININGEN De wedstrijd tussen Kruiningen en De Meeuwen gaat vandaag niet door. De ontmoeting in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal kan geen doorgang vinden, omdat het veld in Kruiningen wegens de droogte onbespeelbaar is. Ook de eerdere duels van Kruinin gen vonden geen doorgang. De Be- velandse club is dit seizoen als eni ge club nog niet in actie gekomen. ROTTERDAM De Nederlandse honkballers heb ben aan de eerste doelstelling vol daan op het wereldkampioenschap in eigen land. Oranje bereikte gisteravond in Rot terdam de finaleronde in Italië door ook het vijfde duel op rij te winnen. Dat gebeurde, zoals ver wacht, tegen het nog puntloze maar niet geheel talentloze Groot-Brittannië: 6-0. BARCELONA Lionel Messi (22) heeft gisteren zijn contract bij Barcelona tus sentijds verlengd tot medio 2016. De Argentijnse aanvaller had nog een overeenkomst tot de zomer van 2014 bij de kampioen van Span je. Barelona heeft in het contract een gelimiteerde afkoopsom van 250 miljoen euro (was 125 miljoen) la ten opnemen. door Sjaak Sinke GOES - De stelling 'rust is soms be ter dan trainen' was gisteravond ze ker van toepassing op de Tim Pleij te, die in Goes de WEA-bedrijven- loop met ruime voorsprong won. „Na het Nederlands kampioen schap ro kilometer ben ik het wat rustiger aan gaan doen en dat heeft kennelijk effect gehad", zei de Vlissinger die meeliep in Team zonder naam. Vanaf de start van de wedstrijd over 7,5 kilometer nam Pleijte de leiding. Met de lopers van het esta fetteteam van Creative Sportsde- sign (Frido Verschoor, Steven Nuy- tink, Alex Zwolle en Jorit Pels) had hij steeds een mooi richtpunt. Ver achter de Walchenaar liep een groep met onder anderen Ronnie Overgaauw, Jesper Francke, Alwin Vermeulen, Wim van Sparrentak en Remy Vasseur. Erik Goossen hield zich in de eerste ronde nog wat op de achtergrond, maar kwam in het laatste deel van de wedstrijd sterk terug, wat hem de tweede plaats opleverde. „Ik heb in voorbereiding op de Kustmara thon niet alleen veel op de weg ge traind, maar ook op snelheid ge traind op de baan van Terneuzen", vertelde de Zeeuws-Vlaming. Pleijte won in 23 minuten en 56 se conden. Hij was daarmee bijna een minuut sneller dan Goossen. Overgaauw pakte de derde stek. „Het ging prima en dat is gunstig voor de Kustmarathon, waarin ik de eerste 25 kilometer als haas zal lopen", zei hij, alleen wilde hij nog niet bekendmaken voor wie hij die rol op zich neemt. Bij de vrouwen liet Sandra de Block zien dat ze haar vorm van het NK in Tilburg nog niet kwijt was. De afgetrainde atlete uit Hulst liep Marianne de Kok uit Le- wedorp op ruim een minuut. Het verschil met de nummer drie, An- net van der Linde, was zelfs vier minuten. Ronnie Overgaauw, Wim van Sparrentak en Erwin Harmes be zorgden WEA-Accountans en advi seurs de zege bij de mannenteams. Sandra de Block, Eric Cappon en Erik Goossens hadden bij de ge mengde ploegen slechts tien secon den voorsprong op Team zonder naam van Tim Pleijte, Huub van Noorden en Marianne de Kok. Bij de vrouwen kwamen slechts twee teams aan de start PWG Bedrijfs kleding werd eerste. Bij de estafetteteams won Creative Sportdesign. De vier lopers hier van waren samen maar 21 secon den sneller dan Pleijte in zijn een tje. Bereik uw doelgroep in de woonspecials van oktober Nieuwsgierig... neem contact op met: Verkoopteam Zeeland telefoon (0118) 434 070 -v.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101