lekker de :m 4 fxieSmet. i verstand Meegroeien I mm if-; Elke ouder weet het: niets is veranderlijker dan een kindervoet. Een paar schoenen gaat amper een seizoen mee. Als snelle groei het net aangeschafte model niet voortij dig tot afdanken veroordeelt, dan maakt inten sief gebruik menig fraaie ontwerp wel vroeg rijp voor de sloop. En toch: juist in de winter moet een kind iets 'fatsoenlijks' aan de voeten hebben. Het is dat Nederland doorgaans de nodige nattigheid in herfst en winter te verduren krijgt. Dat maakt het voor kinderen minder aantrekkelijk om de zomerhits - Crocks en de Con verse All Star sneaker, in al hun varian ten - gewoon lekker door te dragen. Het revivalmerk Converse snapt dat helemaal en heeft daarom als weer woord bijvoorbeeld de Rubber Snow Day Boot uitgebracht. Samen met andere sportief ogende schoentjes zijn dit voor veel kinde ren een populaire combinatie met casual kleding. Voor ouders telt dan weer dat de 'afschrijving' beperkt blijft tot de helft van wat een 'echte' schoen kost. Een argument dat zoden aan de dijk zet als de economische vooruitzich ten tot verstandig beheer van de huis- houdkas nopen. Laarsjes Zeker is dat geen kind het prettig vindt om in de koude maanden met natte voeten te lopen. Dus zullen logi scherwijs (lererf) laarzen deze winter weer hun opwachting maken, Meest al in de aardse kleuren die passen bij de wintercollecties. Zwarte of donker bruine laarsjes dus. Toch signaleer je ook een enkel uit stapje naar de lichtbruine en warmge- voerde stiefels die we een jaar eerder al tegenkwamen. Snow Boots (zoals die van Zappos) zijn steevast van de partij, en ze lijken met het jaar steeds vrolijker te ogen. Slim, want als een kind ze niet leuk vindt, worden ze ook niet gedragen. Eigenwijs Even goed zal de jonge diehard fan van sportschoenen zich door een beetje regen of sneeuw toch wel niet uit z'n Nike laten jagen. De jongens zijn daar meestal nog eigenwijzer in dan de meiden. Öf 'vasthoudender', als dat vriendelijker klinkt. Herbert Kots Converse Converse /- -VA'X Converse Naast de iPod en de iPhone is er nu de IFit technologie. Die maakt het mogelijk om eeri schoentje te laten meegroeien met baby, peuter en kind. Een simpele druk op de knop en een rukje aan de teen is genoeg om het model als een harmonica in stap jes van een halve maat te laten uit schuiven. En dat tot wel drie maten toe! iFit is bedacht door INCHworm Shoes, genoemd naar een rupje dat zich in- en uitschuivend voortbeweegt. De iFit-techniek is er niet alleen voor kinde ren (tot maat 39) die op steeds grotere voet leven, maar ook voor ouders wiens portemonnaie niet meegroeit. Er is niets mis mee om een kind op blote voeten te laten lopen. Maar die ge dachte is alleen gezond zolang het voetje het zonder bescherming kan stel len. Helaas is dat in ons land slechts sporadisch het geval. Een paar tips - voor alle jaargetijden - om in gedachten te houden: Begin het met goed (laten) opmeten van de voetjes Zoek personeel dat weet wat voor een kind van belang is. Koop niet 'op de groei' (of laat dan de schoen even in de kast) Comfort is belangrijker dan de laatste modegril Kies een schoen die ruimte laat om de tenen te bewegen Zorg dat ook de hiel lekker zit Veters hebben hun nut bij het afstellen van de juiste voetpositie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95