celebs uluUblen roc k chicks IKKS junior Bobyfoce Vaak zijn er zelfs ook voorzienin gen in de vorm van zakjes en gaatjes voor l-pod en mobiel, accessoires die ook kinderen tegenwoordig blijkbaar stan daard met zich' meedragen. Het is allemaal hipper dan hip met mooie stoffen en veel aandacht voor details. (Schotse) ruiten, glanzende stoffen en donkere tinten af gewisseld met intense kleu ren zoals rood, blauw en groen zijn populair. Het mag allemaal natuurlijk wat speel ser en kinderlijker dan bij de groten, maar echt heel veel verschil zit er niet meer in. Geen uniseks Opvallend bij de allerklein sten is dat het onderscheid tussen de seksen steeds groter word qua kleding. Geen uniseks boxpakjes dus, maar zoete jurkjes en rokjes, schattige vestjes, bloemetjes motieven in roze en paars voor de meisjes en stoere broekjes en truitjes voor de jongens. Ook hier neemt het volwassen aspect hand over hand toe. Beertjes, clowntjes en andere guitige motiefjes zijn niet meer te vinden; robuuste rib- stoffen, fluweel, jeans en volwas sen breisels des te meer. Mochfeld Leistra en John Galliano deed hetzelfde voor Diesel. Oscar de La Rente bedacht dat het wel leuk zou zijn om mini-ver sies van zijn prêt-a-porterjurken te maken zodat moeders en doch ters er hetzelfde bij kunnen lopen. Wellicht liet hij zich inspireren door het Britse onderzoek van eerder dit jaar waaruit blijkt dat 20% van de Britse ouders het belangrijk vindt dat de kleren van hun kind passen bij wat ze zelf dragen. Zo'n miniatuur Oscar de La Rente kost tussen de 200 en 350 euro. Daarbij vergeleken lijkt de 30 euro voor het katoenen babyleggingk- je met voetjes van de Neder landse ontwerpster Jolinè Jo- link een koopje. Ook zij liet zich inspireren door de leg ging die ze eerder ontwierp voor haar volwassen klan tenkring. Hipper dan hip Die volwassenkletling in mini'-uitvoe- ring is een regelrechte trend. Dat zie je ook bij de reguliere kinderkleding merken. Vooral de mode voor de wat grotere kinderen schurkt steeds dich ter tegen die van de volwassenen aan. De meisjes lopen erbij als echte rockchicks met skinny broeken, kek ke jasjes, korte rokjes en stoere tops en de jongens lijken het ene moment klaar voor een vergadering met aan deelhouders en de andere keer voor een expeditie naar de Noordpool. Moodstreet ne, ex van Britney Spears, aangekon digd met een modelijn voor kids te be ginnen. Katie Holmes, mama van peu ter Suri Cruise ging hun al voor. Ook zangeresje Avril Lavigne liet zich niet onbetuigd met haar kinderlijn Abby Dawn. Brood Mode-ontwerpers zelf lijken in deze moeilijke tijden ook wel brood te zien in de markt voor de kleine consu ment. Stella McCartney maakte een kinderlijn voor Gap (alleen in Amerika)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89