Veertig jaar gelukspoppetjes zeeland 129 LogusVloeren inspiratie PvdA wil registratie wietklant 2,99 WERELDWINKEL Eerlijke handel en vrijwillige verkopers varen wel op het duurzame tij De Wereldwinkel deelt cadeautjes uit aan: RECLAME vrijdag en zaterdag: Appelflappen 4 vóór Porcelanosa tegels! €?&,- voor 649,95 p/m2 m Ml 11 LOGUS II Zandzakken bij Goese bioscoop moeten weg éT Uitnodiging vrijdag 18 september 2009 Inpakken is een kunst en bij de artefacten van de Wereld winkel al helemaal. Krijg die raffia giraffe uit Madagaskar maar eens fraai in papier. door Claudia Sondervan De vrijwillige verkopers van de Wereldwinkels krijgen daar les in op speciale inpakavonden. En les in omgang met klanten en de kunst van het inkopen. De We reldwinkels worden al veertig jaar onbezoldigd draaiend gehouden door amateurs. Ze zijn inmiddels al twee jaar uitgeroepen tot klant vriendelijkste geschenkenwinkel door de branchevereniging. „We zijn gewoon een zelfstandige winkel die net als elke andere zaak zichzelf moet bedruipen. We heb ben een bestuur en een inkoop commissie die bij de importeurs in de drie inkoopcentra in Neder land spullen uitzoeken voor de winkel in Goes", zegt Reinilde van Heijst. Ze is al tien jaar de winkel op de hoek van de Beestenmarkt tot dienst, als verkoper, inpakker en als inkoper. De jarige Wereldwinkels hebben nu eindelijk het tij mee: de ont wikkelingshulp aan corrupte rege ringen van straatarme landen slinkt, de steun via microkredieten aan ploeterende ondernemertjes groeit en fair trade is bon ton. Ze ker in Goes, dat zich afficheert als duurzame en eerlijk handelende stad. De kleurige inventaris spoort met de heersende woonmode: bont en van natuurlijk materiaal. Uiteraard blijven de 'ouwe gouwe' hebbedingen, zoals de gelukspop petjes, die scholieren al decennia aan etuis en sleutelbossen meevoe ren, en de spekstenen snuisterijen. Festiviteiten in week 40 Iedereen die in 1940 geboren is (op dinsdag 29 september) Iedereen die huisnummer 40 heeft (op woensdag 30 september) Iedereen die dit jaar 40 jaar ge huwd is (op donderdag 1 oktober) Iedereen dit dit jaar 40 jaar wordt (op vrijdag 2 oktober) Iedereen die dit jaar 80 jaar wordt (op zaterdag 3 oktober) Maar ook keramiek, tassen van leer of van kunstig verwerkte to matensoepverpakkingen en vruch tensapkartonnetjes, kralenarm- bandjes van omgesmolten teenslip pers en exotica als notitiepapier van olifantenpoep. „Iedereen ruikt er aan, maar het is geurloos", sust Reinilde. Dan staat ze op om met collega Tilly Klip de nieuwe zen ding winkelgoed te verwerken: „Prachtige Zimbabwaanse stenen beelden van 'Proud Ladies', trotse vrouwen", verklapt ze genietend. Zondag 4 oktober is het verjaars feest Van de Wereldwinkel Goes in Podium 't Beest met een middag workshop djembé en een avond concert van de Senegalese percus sionist Aly N'Diaye Rose. Zaterdag versiert de Wereldwinkel de Vlas- markt van 13.00 tot 17.00 uur met activiteiten. .•c- tc.. X O. Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER MIDDELBURG - Komt er een nieuwe coffeeshop in Middelburg dan zul len klanten zich moeten laten re gistreren via een intakegesprek en een vingerscan. Dit zijn twee van de voorwaarden die de PvdA stelt aan de vestiging van een nieuwe coffeeshop in de stad. Eerder was al bekend dat de grootste fractie in de gemeente raad de verstrekking van softdrugs in handel wil geven van een stich ting en niet terug wil naar de com merciële coffeeshophouder. Op 28 september praat de gemeen teraad over het aanwijzen van twee panden voor de vestiging van een coffeeshop en over de vraag wie de coffeeshop gaat ex ploiteren. PvdA-raadslid Monique Baltus komt tijdens de raadsvergadering met een voorstel waarin zij vraagt zij ook aan de klanten van de shop eisen te stellen, namelijk: verplich te intake, gebruik van de vinger scan en maximaal 5 gram verkoop per persoon per dag. De gemeente Goes onderzoekt ook of ze een pasjessysteem voor de twee coffeeshops kan invoeren. Een dergelijke registratie ontmoe digt Belgen en Fransen in Goes softdrugs te kopen. (60 x 60 cm, antraciet, donkergrijs of beige) uit voorraad leverbaar, vraag naar de voorwaarden Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1, T 0113 - 24 95 31 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 www.logus.nl GOES - De Merral-bioscoop in Goes, die de vertoning van de film De Storm over de Watersnood ramp van 1953, extra sfeer wilde ge ven door zandzakken neer te leg gen, moet die weghalen. De film maatschappij Universal, die de De Storm uitbracht, vindt die actie smakeloos. Merral had het idee om de bezoe kers over zandzakken de bioscoop in te laten lopen en noodrantsoe nen uit te delen. Allemaal om de bezoekers alvast in de stormsfeer van 1953 te krijgen. Nu Universal zich vierkant tegen de actie heeft uitgesproken, heeft- bedrijfsleider Henri Bernard ze, onder protest, laten weghalen. OOSTERSCHELDEZI EKENHUIZEN 1 in Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst De Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren gaan fuseren tot het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hier over. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitter en vicevoorzitter van het stafbestuur van medisch specialisten; de heren R.F.F.van den Haak en J.C. Doelman, en de Raad van Bestuur; Prof.dn P.A.M.Vierhout en Drs. L.M.Vos. Wanneer? Dinsdag 22 september 2009 Hoe laat? Van 19:00 tot 20:30 uur Waar? Gemeentehuis gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2, Zierikzee 'r §|g| èf Lö rwiic ■—'.•Tri''' Tilly Klap (links) en Reinilde van Heijst in de Wereldwinkel aan de Waterstraat, hoekje Beestenmarkt, in Goes. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77