n PZC Goes pakt ongezonde levensstijl aan is jarig en trakteert! Vogelaar BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 29 GEZONDHEIDSBELEID Gemeente voert strijd op tegen overgewicht, alcohol, roken, drugs en geestelijke problemen Koor A58 in concert bij Disneyworld en op de trappen van de Sacre Coeur Profijt Meubel Middelbura Goes vraagt geld almanak voor Tour-kosten Vrijdag 18 september 2009 Project Van Ginder en Hier spreekt taal van de kunst mmmmmmmsmmmmmmemmmmmmm Jarige wereldwinkel in Goes heeft het tij mee 2S Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goesenaren moeten gezon der worden en als ze gezond zijn, moeten ze dat blijven. Om exces sen te voorkomen danwel aan te pakken, komt de gemeente voor el ke leeftijdscategorie met een aan valsplan. Ze voert strijd tegen over gewicht bij jonge kinderen, suiker verslaving, overmatig alcoholge bruik bij jongeren, roken, psy- cho-sociale problemen op. De nota 'Goes Gezond' komt niet uit de lucht vallen. Om de vier ver schijnt een nieuw plan van aan pak voor de komende vier jaar. Daarbij wordt aangehaakt bij pro vinciaal en regionaal beleid (in de Oosterschelderegio). Goes heeft nu de aanvalsplannen voor de ko mende vier jaar klaar. Per leeftijdscategorie is er een aan tal speerpunten. Voor kinderen tot twaalf jaar draait het om op tijd signaleren van gezondheidsproble men, zowel lichamelijke als geeste lijke. Het Centrum voor Jeugd en Gezin dat ook in Goes komt, speelt daar een belangrijke rol in. Net als de Task Force Jeugd Zee land, waarin veel ontwikkelingen in het jeugdbeleid op provincie- schaal worden afgestemd. Kinderen tot twaalf jaar kampen bovengemiddeld veel met overge wicht en suikerverslaving. Onge zonde voeding en eetpatronen lei den tot gezondheidsklachten. Het project sCOOLsport probeert kin deren, in beweging te krijgen. Tot nu toe is dat alleen uitgevoerd op basisschool De Tweemaster. De ge meente wil het bewegingsproject op alle basisscholen introduceren. Daarnaast wil de gemeente zich meer inspannen in de strijd tegen geestelijke problemen bij kinderen en kindermishandeling. Bijna al deze speerpunten zijn ook van toepassing op de oudere jeugd, waarbij alcohol en drugs meer op de voorgrond komen. De gemeente wil meer preventiepro gramma's inkopen. Volwassenen, een zeer brede groep, zijn moeilijker te bereiken, maar ook daar spelen gezondheids problemen door roken, te veel alco hol, overgewicht en geestelijke nood. De gemeente wil in elk ge val convenanten afsluiten met be drijven: werknemers moeten in pauzes kunnen sporten en de kan tine dient gezond eten te bieden. zmsmsm&mmm® ss GOES - Vorig jaar waren ze het beste koor voor lichte muziek van Nederland. Dit jaar viert A58 het tienjarig bestaan met een vijf daagse tournee door Parijs. Het koor trakteert zichzelf op een reeks optredens op beroemde plaatsen: donderdag 24 september kerk La Madeleine; vrijdag 25 september het Festival Stage Theatre in het kader van Disneyland's Magical Music Days; zaterdag 26 september de muziektent in Pare du Luxembourg en maandag 28 september de trappen van kathe draal Sacre Coeur. foto Lex de Meester Profijt Meubel bestaat 15 jaar - tn dat willen we met u vieren. I DüS k°m Sne'naar de en vier ons feestje mee! Op woonboulevard de Mortiere - T: 0118*606669 - meubel@profijtmiddeiburq .nl Tip? redactie@pzc.nl GOES - Goes vraagt subsidie aan bij het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport (VWS) voor kosten die ze volgend jaar moet maken voor een etappe van de Tour de France. Het wielerpelo- ton start 4 juli in Rotterdam en doet die dag Zeeland aan, waarbij het dwars door Goes rijdt. Sommi ge veiligheidsmaatregelen die de gemeente moet nemen, komen voor haar rekening. VWS verleent subsidie in dit soort gevallen. De Zeeuws-Vlaming staat bekend om zijn grote liefde voor vogels. Iede re schaduw, ieder piepje doet hem op veren. Hij herkent de dieren van gro te afstand en weet bij een enkel ge luidje al genoeg. „Een puttertje", roept hij dan naar iedereen die het maar horen wil. De man ging onlangs logeren bij zijn dochter in Amsterdam en daar had hij wat vogelen betreft niet zul ke hoge verwachtingen van. Hoe groot was 's ochtends om zeven uur zijn vreugde toen hij hele bijzondere vogelgeluiden hoorde. Fluks sprong hij uit bed en ging voor het raam staan. Waar zouden die gevleugelde vriendjes nu zitten, maar hij kon ze niet vinden. Toen zijn dochter in de middag terugkwam vertelde hij opge togen van zijn ontdekking. Die maakte snel een einde aan de pret. „Sorry", sprak ze nuchter. „Ik ben vergeten de wekker uit te zetten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73