401 sport Pardoes staat WT in ut linker rijke Bottles/De Parel wint Savok moet duel tussen topteams derby van Kanaalzone afgelasten na afzegging Kieldrecht van het weekend Geloof en vertrouwen groeien in Terhole Terhole breekt de ban vrijdag 18 september 2009 y Welke? Breskens-Steen. Wanneer? Zondag, aanvang 14.30 uur. Waar? Sportpark Baersande in Breskens. Waarom? Ondanks het feit dat ze nu in de vierde klasse van het zondagvoet bal uitkomen, zijn Breskens en Steen nog steeds twee aanspreken de namen in Zeeuws-Vlaanderen. Vanwege een rijke historie, maar ook omdat ze in het recente verle den beiden op een hoger niveau uitkwamen. De laatste editie van Breskens- Steen in competitieverband werd op 19 februari 2006 gespeeld en eindigde in een 2-1-overwinning voor de thuisploeg. Het was één van de slechts drie zeges die Bres kens dat seizoen wist te boeken. De ploeg eindigde als elfde en de gradeerde daardoor naar de vierde klasse. Daarin is het nu aan het vierde seizoen op rij begonnen. Steen slaagde er afgelopen seizoen niet in zich in de derde klasse te handhaven. Na zeven seizoenen keerden de zwart-witten terug naar de vierde klasse. Net als Bres kens in de jaargang 2005/2006, boekte Steen afgelopen seizoen maar drie overwinningen. Blikvangers? Bij Steen is dat Sander van Remor- tele. De spits van Steen nam in het eerste competitieduel met Luc- tor'88 (1-1) de enige treffer voor zijn rekening. Afgelopen zondag won Steen met 6-0 van Corn Boys en scoorde de blonde aanvaller twee keer. Van Remortele zal dit weekend misschien ook nog wel eens terugdenken aan de oefen wedstrijd die hij in januari van dit jaar met Steen speelde tegen Bres kens. Op het kunstgras in Wachte- beke eindigde het duel in 8-0. Van Remortele scoorde drie keer. Bij Breskens heeft Johnny de Jae ger twee van de vier treffers in de ze competitie achter zijn naam staan. De verdediger/middenvel der is een Breskens-man in hart en nieren en een belangrijke pion bij zijn ploeg. Zondag gaat hij met Breskens op zoek naar de eerste ze ge van het nog prille seizoen. Zo wel het duel met Patrijzen als de ontmoeting met Jong Ambon ein digde in 2-2. door Barry van der Hooft TERHOLE - Is me da verschieten, par does staat de WT in ut linker rijke, nog wel boven de Graauw, SDO en Veugelwjerdeü De eerste zin van het wedstrijdverslag van Terho le-Hoofdplaat, op de website van de kleine dorpsclub, laat aan duide lijkheid niets te wensen over. Voor het eerst sinds zeventien maanden boekte Terhole zondag een over winning in competitieverband en dat is niet onopgemerkt gebleven. „Je zag nu heel wat meer lachende gezichten in de kantine", vertelt trainer Serge Martinu. De sfeer was zondag bijzonder uit bundig. Logisch, want het winnen van een competitiewedstrijd leek al bijna anderhalfjaar een onmoge lijke opdracht voor Terhole. De jaargang 2008/2009 - het eerste sei zoen van Martinu - werd met 26 opeenvolgende nederlagen afgeslo ten. Weinig trainers zouden dan voor een langer verblijf kiezen, maar Martinu bleef de club die tus sen 2004 en 2007 in de reserveklas se speelde trouw. „Omdat ik altijd het idee heb ge had dat èr meer inzat", legt de oe- fenmeester uit. „In ieder geval meer dan die jongens zelf dachten. De afgelopen drie, vier jaar heeft Terhole heel veel verloren en dan is het logisch dat het geloof en het vertrouwen ver te zoeken zijn." Volgens Martinu heeft een zwarte bladzijde in de geschiedenis van de club ook zijn sporen nagelaten. „Vlak voordat ik bij Terhole begon verongelukte Yannick van de Wal- le, vorig jaar juni. Hij was pas ne gentien jaar en een echte sfeerma ker binnen de groep. Binnen de club kwam de klap hard aan. Bij veel jongens heeft zijn overlijden heel diepe sporen achtergelaten." Het was mede daarom zaak te pro beren de sfeer positief te houden, ook al werd iedere wedstrijd dan met een nederlaag afgesloten. Mar tinu: „Toen ik bij Terhole begon heb ik hetzelfde gedaan als wat bijna iedere trainer doet. Ik heb ge zegd dat alles moest veranderen. Je zag sommige jongens denken: na tuurlijk trainer.... Maar in de voor bereiding op dit seizoen wonnen we een paar keer en zondag dus ook van Hoofdplaat. Ik zeg niet dat we nu iedere week gaan win nen, maar het gaat wel beter." Dat is volgens Martinu ook het ge volg van meer kwaliteit binnen de selectie. „Er is zijn een aantal A-ju- nioren overgekomen en we heb ben er twee spelers van buitenaf bij gekregen. Als de bal vorig sei zoen naar voren werd getrapt, kwam die net zo hard weer terug. Nu hebben we jongens die voorin kunnen storen en een bal vast kun nen houden. De mentaliteit is daardoor ook veranderd. In de voorbereiding kwamen we tegen Hontenisse en SDO'63 achter, maar wisten we dat toch nog om te buigen. Op de inzet had ik wei nig meer aan te merken." Het ge loof en het vertrouwen zijn de af gelopen weken toegenomen, de sfeer bij Terhole is nog beter ge worden. „Ik moet eerlijk toegeven", zegt Martinu, „dat ik vorig seizoen tij dens de besprekingen voor wed strijden tegen bijvoorbeeld Koe wacht of Hulsterloo zei dat we de schade moesten beperken. We heb ben echt niet één keer de kans ge had om een wedstrijd te winnen. Vorige week verloren we met 4-1 van Hulsterloo, maar vertelde hun trainer na afloop dat hij vond dat we flink wat progressie hadden ge boekt. Dat is leuk om te horen. En het klopte, want daarna wonnen we dus van Hoofdplaat. Zondag spelen we in Vlissingen tegen Zee land Sport. Daar gaan we nu toch met een ander gevoel naartoe. Ik hoop dat we na afloop weer la chende gezichten hebben in de kantine." SLUISKIL - De streekderby in de der de divisie driebanden tussen Scheepswerf De Schroef en Bottles/De Parel werd in het voor deel van de bezoekers beslist, 2-6. Er ging wel een voor de thuisspe- lers vervelend weggevertje vooraf Lex de Feyter, vierde man van de thuisploeg, gaf forfait en een ver vanger kon zo snel niét worden ge vonden. Dat leverde de bezoekers zonder te spelen al twee winstpun ten op. Dat kon niet meer worden goedgemaakt, al speelde Meerten Dallinga de pannen van het dak te gen Cor de Jonge (0.945). Op de andere tafel versloeg echter de Belg Christiaan de Mil, bijna even imponerend (0.813) Louis Dallinga. Omdat Peter Snelders te sterk bleek voor Johan de Witte ging de zege naar Sas van Gent. Een dag eerder verloren de debute rende Hulstenaren van Team Rey- naert in de vierde divisie drieban den met 2-6 van DC Michielsen 2 uit Breda. Na de sterke start een week eerder was dat een domper. Rob Claerhoudt kon als enige voor winst zorgen. Bertie van Remortel kwam er niet aan te pas tegen de oud-Zeeuw Piet Oosthoek. Florent Rombout debuteerde goed, maar verloor en Carel van Meelen had het zo moeilijk bij zijn debuut dat hij uitzichtloos verloor. sas van cent - De vele uren die de leden van volleybalvereniging Savok hebben geïnvesteerd in het organiseren van het topduel tus sen Asterix Kieldrecht en Slie drecht Sport, blijken voor niets te zijn geweest. Tot teleurstelling van de club uit Sas van Gent heeft de Belgische topclub op het laatste moment afgezegd, omdat het geen representatief team op de been kan brengen. Asterix Kieldrecht liet het bestuur van Savok deze week weten dat het vanwege interlandverplichtin gen over slechts zes speelsters van de eerste selectie kon beschikken. Vervolgens kwam het verzoek van de Belgen om enkele speelsters van Sliedrecht Sport te 'lenen'. Daar ging de Nederlandse club niet op in, waarna het duel moest worden afgelast. Savok probeerde nog wel om een andere aanspre kende tegenstander voor Slie drecht Sport te strikken, maar dat bleek onmogelijk. De demonstratiewedstrijd tussen de twee toonaangevende volleybal teams had de afsluiting van een dag vol volleybal moeten worden. Savok bestaat veertig jaar en wilde dat jubileum zaterdagavond met een wedstrijd op topniveau afslui ten. De vrouwen van Asterix Kiel drecht zijn veelvoudig bekerwin naar en landskampioen. Sliedrecht Sport treft dit seizoen in de eerste ronde van de CEV Cup het Franse ES Cannet Rocheville. Beide teams wilden in de voorbereiding op het nieuwe seizoen ook nog eens gratis op komen draven. Alle clubs in Zeeland werden aange schreven aan daardoor rekende men in Sas van Gent op een grote opkomst. Die zal nu uitblijven, maar vanaf's morgens vroeg komen alle leden nog wel in toernooivorm uit. In mei volgend jaar houdt de club een toernooi voor oud-leden, die zich daarvoor kunnen aanmelden via mailadres wsavok@gmail.com. foto: beeld uit de wedstrijd Terbole- Hoofdpiaat van afgelopen seizoen. Terhole verloor dat duel, maar slaagde er Kingzondag wel in van Hoofdplaat te winnen. Rotrint'Qinst .toloPeWf NicoUi bron Rutfy Boogert. Na zeventien zegeloze maanden brak Terhole zondag de ban. Hoofdplaat werd met 3-1 verslagen. Daarmee kwam een einde aan een serie van dertig duels zonder overwinning. Alleen de eerste wedstrijd in de reeks leverde een punt op, de rest werd verloren. Op 13 april 2008 had Terhole voor het laatst gewonnen, van Schoondijke (2-1). Seizoen 2007/2008 1. Terhole-Groede 0-0 2. Siuiskil-Terhole 8-1 3. Oostburg-Terhole 10-0 Seizoen 2008/2009 4. Terhole-Groede 0-4 5. Hoofdplaat-Terhole 3-1 6. Hulsterloo-Terhole 6-0 7. Terhole SDO'63 2-4 8. Schoondijke-Terhole 5-2 9. Terhole-Sluiskil 1 -5 10. Terhole-Corn Boys 0-7 11PhÜippine-Terhole 10-0 12. Terhole-Vogelwaarde 1-4 13. Koewacht-Terhole 7-0 14. Terhole-Graauw 1-2 15. Sluis-Terhole 5-0 16. Terhole-IJzendijke 0-4 17. Corn Boys-Terhole 4-1 118. Groede-Terhole 3-0 19. Terhole-Sluis 0-5 20. SDO'63-Terhole 4-0 21. Terhole-Schoondijke 1-6 22. Ijzendijke-Terhole 4-2 23. Terhole-Hoofdplaat 0-2 24. Sluiskii-Terhole 3-1 25 Graauw-Terhole 3-1 26. Terhole-Philippine 1-9 27. Terhole-Hulsterloo 2-8 28. Vogelwaarde-Terhole4-1 29. Terhole-Koewacht 2-5 Seizoen 2009/2010 30. Hulsterloo-Terhole 4-1 31. Terhole-Hoofdplaat 3-1!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70