Plannen jachthaven liggen lang stil Speelneus Triniteit eindelijk op vaste stek 29 Wedstrijd honden in Axel SLIKKEf Natuurcompensatie voor havenuitbreiding ook in beeld als compensatie verdieping Westerschelde Uitnodiging vrijdag 18 september 2009 door René Hoonhorst BRESKENS - Het zoeken naar moge lijkheden voor natuurcompensatie voor verdieping van de Wester schelde frustreert de uitbreiding van de Breskense jachthaven. Die indruk hebben de initiatiefnemers van Jachthaven Breskens BV. Er is nog steeds grote belangstel ling voor een plek in de Breskense jachthaven, omdat het een van de zeldzame havens is waar plezier- vaarthouders bijna altijd gevaar loos het zeegat kunnen kiezen. Een uitbreiding met vijfhonderd ligplaatsen is een stimulans voor de plaatselijke economie. De opva renden van de nieuwe pleziervaar tuigen zullen jaarlijks zo'n zes ton in de regio uitgeven en voor onge veer anderhalf miljoen euro aan re paratie en onderhoud aan hun bo ten laten verrichten. Dat levert de streek twintig arbeidsplaatsen op, rekent Jachthaven Breskens voor. Het jachthavenbedrijf presenteer de ruim twee jaar geleden plan nen voor uitbreiding ten oosten van de bestaande jachthaven, vlak naast de woonflats van Port Scal- dis. Een aantal bewoners van het trio woonflats, ook bekend als 'apenrots', zag het 'natuurstrandje' in de nabijheid van hun apparte ment niet graag verdwijnen en na tuurbeschermers wezen op de be langen van de natuur. De initiatiefnemers meldden di rect dat ze in ruil voor uitbreiding van de jachthaven graag nieuwe natuur wilden aanleggen. Maar ze kregen de opdracht eerst alternatie ve locaties voor aanlegsteigers te onderzoeken. Hoewel directeur Lex Verstraeten niets in een aantal alternatieven zag - 'die veerboot gaat echt niet weg' - liet Jachtha ven Breskens negen varianten op vier locaties onderzoeken: de veer haven, het Eerste Strange, de vis sers- en handelshaven en de plek ten oosten van Port Scaldis. Ook werden uitbreidingscapaciteiten in de huidige jachthaven nog eens on der de loep genomen. De plek ten oosten van Port Scal dis blijft de meest geschikte en de veiligste, concludeerden de initia tiefnemers. Alle locaties bij Bres kens zijn veiliger dan andere, door de provincie voorgestelde, locaties elders langs de Westerschelde, om dat ze niet direct aan de hoofdvaar geul liggen. Om tegemoet te ko men aan de roep om nieuwe na tuur is de jachthaven bereid tien tot tachtig hectare slikken aan te leggen in een doodlopende geul tussen Nummer Een en Hoofd plaat. Provincie en Rijkswaterstaat reageerden tot nu toe niet, omdat de overheden druk op zoek zijn naar alternatieven voor ontpolde- ring vreest Jachthaven Breskens. ■NMSMMMMMHI door Cino van den Broecke TERNEUZEN - De Speelneus in de wijk Triniteit in Terneuzen heeft eindelijk een vaste plek. Na een pe riode op het Zonneplein is de con tainer vol uitleenspeelgoed en spel materiaal gistermiddag verplaatst. Op het schoolplein van basis school Oude Vaart heeft de uitleen container, waarvan ook een mobie le variant in de Temeuzense ker nen te vinden is, nu een volwaardi ge plaats gekregen. De Speelneus is een initiatief van Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Terneuzen. Peter Boogaerts van de stichting: „Na acht jaar is de contai ner nog steeds erg geliefd bij de kinderen. Met de nieuwe, definitie ve plek zijn we heel tevreden." De container is overigens maar een paar honderd meter ver plaatst. De manier waarop dit ge beurde trok echter wel het nodige bekijks. Met een grote kraan werd de Speelneus het Temeuzense luchtruim opgetakeld en naar de nieuwe verblijfplaats gebracht. Maandag 21 september gaat de Speelneus weer open. Dat gebeurt met een feestelijk tintje. Meer informatie: Stichting Jeugd- en Jongerenwerk in Terneuzen (01x5 696451)- Haal sfeer en harmonie in huis met Tonal Trends.. Introductieprijzen: 3 luxe collecties met een eigentijds kleurenpalet, basic beauty €45,00 €35,00 per m' Creëer je eigen unieke tapijt of karpet. lazy lounge/2 €69,00 €59.00 per m' puzzle pieces/2 €49.00 €45,00 per m; www.florbyheuga.nl Dees Interieur Stevens Interieur Axelsestraat 12-14 Verl. van Steenbergenlaan 5 Zaamslag Terneuzen Tel, 0115-431261 Tel. 0115-695498 www.deesinterieur.nl www.stevensinterieur.nl AXEL - Op het terrein van honden sportvereniging ZVKC aan de B os- laan in Axel worden zaterdag 26 en zondag 27 september tussen 9.00 en 15.00 uur Agility (behen digheid) wedstrijden gehouden. Zaterdag komen grote, medium en kleine honden in actie, zondag komt een aparte klasse voor grote honden aan bod. In totaal strijden ruim 150 honden om de prijzen. Bij Agility gaat het er om zo snel mogelijk een parkoers met hinder nissen af te leggen en zonder fou ten te maken. De begeleiders ge ven hierbij aan hoe hun hond moet lopen. Het parkoers bestaat uit twintig toestellen, zoals een brug, schutting, wip, slalom, tun nel, slurf en breedte- en hoogte- sprongen. De toegang is gratis. OOSTERSCHEL ippuw— )EZI EKEN HUIZEN Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst De Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren gaan fuseren tot het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hier over. Deze bijeenkomst kent een operTagenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitter en vicevoorzitter van het stafbestuur van medisch specialisten; de heren R.F.F. van den Haak en J.C. Doelman, en de Raad van Bestuur; Prof.dr. P.A.M.Vierhout en Drs. L.M.Vos. Wanneer? Dinsdag 22 september 2009 Hoe laat? Van 19:00 tot 20:30 uur Waar? Gemeentehuis gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hïlaire 2, Zierikzee De container van Speelneus heeft een plek gekregen op het schoolplein van basisschool Oude Vaart in Terneuzen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65