zeeland 127 concurrentie van computer Terhole viert dorpsfeest tijdens jaarlijkse kermis Toegankelijkheidsprijs Sluis Nazomerdagen open tuin Ferdinandushof Open dag op éénjarige zorgboerderij Juutsom Rommelmarkt in en om Rode Kruisgebouw Fancy fair op plein van De Schuttersboek Politie pakt dief van koper op in Terneuzen vrijdag 18 september 2009 mssmm s sas door Frank Cijsel TERHOLE - De dorpsgemeenschap van Terhole bouwt van vrijdag 25 tot en met zondag 27 een groot feest rond de kermis. De kermis wordt opgebouwd bij het dorps centrum. In een feesttent is er drie dagen vermaak voor jong en oud. Het festijn begint vrijdag om 14.00 uur met een bingo voor de oude ren. Om 19.00 uur is er een black light party voor de jongere jeugd, gevolgd door een disco voor oude re kinderen. Zaterdagmorgen is om 10.00 uur clown Wally al pre sent. Verder rijdt er een paarden- koets, wordt 's middags de humo ristische quiz 'Ik hou van Terhole gehouden en wordt er 's avonds een boerenmaaltijd geserveerd. Tij dens de feestavond treden 'Extra Loud' en 'Clingt Bekend' op. Zon dagmiddag is er een schieting. SLUIS - De Stichting Werkgroep Ge handicaptenbeleid (SWWG) is op zoek naar de meest toegankelijke winkel, instelling of bedrijf in Sluis. Vanaf vandaag tot woensdag 7 oktober kunnen inwoners hun stem uitbrengen via toegankelijksluis@live.nl Aan het eind van de Week van de Toegankelijkheid (van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17 oktober) wordt tijdens een groots opgezette manifestatie in De Hoekzak in Oostburg een award uitgereikt. Mensen met een handicap of chro nische aandoening vragen aan dacht voor de (on)mogelijkheden deel uit te maken van de samenle ving. Op woensdag 14 oktober is in het Ledeltheater in Oostburg een optreden van de theatergroep Duinart, bestaande uit 25 twintig mensen met een verstandelijke be perking. Ze brengen het stuk Rode rozen en jasmijn. De stichting sluit de week zaterdag 17 oktober af met een grootse ma nifestatie in De Hoekzak met on der meer een politiek forum plaats en diverse demonstraties. OVERSLAG De Ferdinandushof aan de Rode Sluisweg 13 in Overslag houdt mor gen, zaterdag 19 september, en zon dag 20 september open tuindagen. In de tuin zijn veel laatbloeiende vaste planten, grassen en dahlia's te zien. Hans Kramer van kwekerij De Hessenhof in het Gelderse Ede is speciale gast. Hij brengt een deel van zijn plantenassortiment mee en geeft zaterdag vanaf 13.00 uur een lezing over nieuwe en bijzon dere vaste planten. De nazomerda gen in Overslag zijn van 10.00 en 17.00 uur. Gratis entree. WATERLANDKERKJE Zorg- en verblijfboerderij Juutsom aan de Oranjedijk ia bij Waterland kerkje viert morgenmiddag, zater dag 19 september, van 13.00 fot 16.00 uur het éénjarig bestaan met een open dag. Bezoekers laten zien wat ze zoal doen. Er kan worden gespeeld in het bos en geknutseld in de werkplaats en activiteiten ruimte. De fitnessruimte wordt za terdag officieel geopend. Er is ook een marktje met boerderijproduc ten en er kunnen rondritten wor den gemaakt in een huifkar. TERNEUZEN In en om het Rode Kruisgebouw aan de Mr. F. J. Haarmanweg 13 in Terneuzen is morgen, zaterdag 19 september, van 10.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt. Wie tijdens het rondneuzen zin krijgt in een wafel, kan er ter plekke één of meer ko pen. Die worden versgebakken. De opbrengst is voor het Rode Kruis Midden- en West-Zeeuws-Vlaande- ren. Wie nog spullen over heeft, kan contact opnemen met Lien Ver- meire: 0115-472105 of 06-22224105. IJZENDIJKE Openbare basisschool De Schutters- hoek in IJzendijke pakt morgen, za terdag 19 september, uit. 's Och tends trekken leerlingen vanaf 9.15 uur door het dorp om wafels te ver kopen. 's Middags is van 13.00 tot 16.30 uur een fancy fair bij de school aan de Schuttersstraat. Veel tweedehands spullen zijn er te koop. Er is live muziek van dweilor kest De Deurzakkers, jeugdorkest Petit Monie en duo Staf en Johnny. Ook zijn er allerlei attracties, zoals een springkussen met glijbaan. TERNEUZEN - De politie hield gis terochtend een 41-jarige Terneuze- naar aan voor koperdiefstal. Agen ten zagen hem rond 3.45 uur over de Grenulaan fietsen met een 'lan ge lading' in doeken. Toen hij de politieauto zag probeerde hij weg te fietsen, maar de agenten grepen hem in de kraag. Zijn lading be stond uit koperen leidingen die hij had gestolen uit een bedrijfsauto in de Zonnebloemstraat. Leden van jeugdcircus Reinardi vertonen hun kunsten tijdens de training in de gymzaal van de Praktijkschool Hulst. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63