PZC Zeeuws-Vlaanderen boos op provincie Verkeerslichten om ongelukken te voorkomen Al 5000 exemplaren van Zeeuws-Vlaamse vlag 2S ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 rVasi m 29 VERVOER Gemeenten voelen zich niet serieus genomen rond plannen voor gratis en aanvullend openbaar vervoer Zeeuws-Vlaamse patiënten dik tevreden over huisartsenposten De Storm trekt veel bezoekers Jeugdcircus Reinardi voelt concurrentie van computer Plannen jachthaven Breskens liggen lang stil Vrijdag 18 september 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De wethouders van verkeer en vervoer van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn boos op de provincie. „Want we worden niet serieus genomen", zegt wethouder Co van Schaik van Terneuzen, ook namens zijn colle ga's Maria le Roy (Sluis) en Clen de.Kraker (Hulst). Het gaat om de plannen voor gra tis openbaar vervoer voor 65-plus- sers in Zeeuws-Vlaanderen en aan vullend vervoer 's avonds in de kleine kernen. „Over dat gratis ver voer zijn we nu al anderhalf jaar aan het praten met de provincie en we zijn ook al een jaar bezig met aanvullend vervoer 's avonds na 19.00 uur." De provincie liet zich steeds positief uit over de ini tiatieven vanuit Zeeuws-Vlaande ren. Vóór de zomervakantie werd voor afgelopen week een datum ge prikt waarop een ambtelijke werk groep aan de slag zou gaan om de plannen uit te werken. „En wat ge beurt er? Een dag van tevoren zeg gen ze af Ze hadden te weinig tijd gehad om de zaken voor te berei den." Ook een afspraak gisteren met gedeputeerde George van Heu- kelom over diezelfde plannen werd een dag van tevoren afge beld. „Want de afspraak paste in eens niet in zijn agenda." Voor de bijeenkomst van de werkgroep is nu een datum half oktober ge prikt. De gedeputeerde heeft pas half november een gaatje in zijn agenda. „Wij voelen ons niet goed behandeld", zegt Van Schaik. „De provincie moet ons serieus nemen en afspraken nakomen." Hij wijst er op dat er 'boven de Westerschel- de' al geruime tijd proeven rond openbaar vervoer lopen. „Wij had den dat hier in Zeeuws-Vlaande ren ook al lang kunnen hebben. Volgens Van Heukelom heeft de provincie al een tijdje geleden een offerte van Veolia naar de gemeen ten gestuurd met het verzoek daar op te reageren. „We hebben nog niets gehoord en zonder die reac tie kunnen we niet verder." Zijn af spraak zegde hij af omdat hij drin gend naar Den Haag moest. „Om te proberen veel geld voor Zeeland binnen te halen. Het was een keu ze en omdat de gemeenten blijk baar geen haast maken dacht ik dat die afspraak nog wel even kon wachten." door Wout Bareman TERNEUZEN - De uiterst onveilige kruising Axelsestraat-Dokweg in Terneuzen wordt aangepakt. Bin nen een maand wordt het drukke kruispunt voorzien van verkeers lichten. Op de kruising vinden bijna weke lijks ongelukken plaats, vaak met gewonden en steevast met veel blikschade. Volgens verkeerswet houder Co van Schaik wordt al minstens twintig jaar gepraat over een oplossing. Na het zoveelste on geval vroeg raadslid Pim Broekhuy- sen (eigen lijst) gisteren - en dat niet voor het eerst - snel maatrege len te treffen. Hij werd prompt op z'n wenken bediend. Van Schaik: „Het werk is inmiddels aanbesteed en gegund. Ik denk dat de verkeers lichten één dezer weken worden geplaatst, dus het heeft nauwelijks nog zin een tijdelijke installatie te plaatsen." Van Schaik heeft over de oplossing van de verkeersproblemen vooro verleg gepleegd met de omwonen den. „We bekijken nog of we spe ciale maatregelen moeten treffen voor de brandweer. De kruising ligt op één van de uitrukroutes. Maar die apparatuur loopt nogal in de papieren." Ook elders op de Axelsestraat wordt met het oog op de verkeers veiligheid een aantal maatregelen getroffen. Op onoverzichtelijke kruisingen wordt een aantal par keerplaatsen weggehaald. Er gaat een handvol plaatsen verloren. Het aantal ongelukken op 'brokkenkruising' Axelsestraat-Dokweg is nauwelijks nog te tellen. Vier foto's van botsingen. foto's RBNN/Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De patiënten zijn te vreden over de huisartsenposten in Zeeuws-Vlaanderen. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitge voerd op de huisartsenposten in Terneuzen en Oostburg. De assis tente aan de telefoon krijgt een ge middeld rapportcijfer van 8,2, de huisarts krijgt een rapportcijfer van 8,1 en patiënten beoordelen de organisatie met een 7,8. Doel van het onderzoek was het meten van ervaringen van patiën ten met de huisartsenposten en het vinden van knelpunten om de kwaliteit van de geleverde patiën tenzorg te verbeteren. In totaal zijn dit voorjaar 600 vra genlijsten gestuurd naar patiënten van beide huisartsenposten. TERNEUZEN - De Storm, de film ge baseerd op de watersnoodramp van 1953, trekt ook in Terneuzen veel toeschouwers. View Bioscoop aan de Nieuwstraat vertoonde de film gisteravond voor het eerst tij dens een galapremière in twee za len, met meer dan tweehonderd bezoekers. Volgens Dick de Graaf waren er veel mensen die de ramp hebben beleefd. De opbrengst van de première is voor een stichting die hulp biedt in Bangladesh. TERNEUZEN - De Belgische vlaggen- fabriek Wollux in Moeskroen heeft het 5000ste exemplaar van de Zeeuw-Vlaamse vlag afgeleverd. De eerste vlaggen werden begin ja nuari tijdens de nieuwjaarsrecep ties van de drie gemeenten gepre senteerd en sindsdien is de belang stelling voor het dundoek alleen maar gegroeid. Dingeman de Ko ning van de stichting De Zeeuws-Vlaamse Vlag: „Het is on voorstelbaar. Ze vliegen weg. En niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen, maar ook tot ver daarbuiten. En het houdt niet op. Iedereen wil er één." Het assortiment beperkt zich overigens niet tot de vlag (in alle soorten en maten), ook de wimpels, t-shirts, tafelvlaggetjes, kop en schotels, bekers en zelfs li niaaltjes vinden gretig aftrek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61