'Ik kwam met 10 kuub sigarendozen terug' LogusVloeren inspiratie Intake en vingerscan bij bezoek aan coffeeshop Uitnodiging 2 O heu9a Zandzakken bij Merral-bioscoop moeten weg Porcelanosa tegels S?&,- voor 649,95 p/m Pfll LOGUS vrijdag 18 september 2009 ONDERWIJS Kees Soeters viert 40-jarig ambtsjubileum Hij was directeur en leer kracht in Brouwershaven en Zierikzee. Kees Soeters zit vandaag 40 jaar in het on derwijs. door Esme Soesman Kees Soeters (63) wilde ooit een kunstopleiding doen. Het werd - door zijn ouders - het onder wijs, maar dat bleek voor hem een prima alternatief. Met inmiddels 40 jaar werkervaring op de teller lijkt het enthousiasme van de leer kracht van de Zierikzeese Johan Louis de longeschool nog altijd niet gedoofd. „Ik heb in het onder wijs altijd goed mijn creativiteit kwijt gekund." Het begon voor Soeters allemaal op een Middelburgse Lavo („Een niveautje lager dan de Mavo"). Die school zou worden opgeheven en de van oorsprong uit Goes afkom stige Soeters gebruikte dat laatste jaar onder meer om voor zichzelf een keuze te maken tussen het voortgezet en het basisonderwijs. Het werd - veel zin om door te le ren had hij destijds niet - dat laat ste. Hij vertrok naar Veenendaal, waar hij 5 jaar lang op een basis school werkte. Een prachtige tijd, blikt Soeters terug. Het onderwijs was volop in ontwikkeling. De klassikale benadering maakte beet je bij beetje plaats voor groepson- derwijs en een meer projectgewij- ze aanpak. Dat laatste is helemaal Soeters zijn ding. Hij zette de afge lopen decennia ontelbare projec ten op poten. Die manier van wer ken is altijd één van de grote drijf veren van de onderwijzer geweest. „Ik kon me er zo verschrikkelijk in uitleven. En de kinderen leren er heel veel van" De kinderen die er stuk voor stuk voor hebben ge zorgd dat de afgelopen 40 jaar voorbij vlogen. „Ze zijn elke dag anders. Ze ma ken dit werk zo levendig. En als je, jaren later, van ouders hoort wat er van ze geworden is...dan denk ik: yes, daar heb ik toch even aan meegewerkt." Na Veenendaal keerde Soeters te rug naar Zeeland, waar hij direc teur werd van de christelijke basis school De Schouw in Brouwersha ven. Na 15 jaar stapte hij over naar de Johan Louis de Jongeschool, om in 2002 - na een burn-out - de functie van directeur in te wisse len voor die van meester. Met de 'stapels papierwerk en de ellenlan ge verantwoordingen' die het 'schoolmanager' zijn met zich mee brachten, had Soeters het wel ge had. Hij kijkt vooral met plezier terug. Vertelt lachend over de 10 kuub si garendozen waarmee hij terug kwam toen hij twee doosjes nodig had voor een schoolproject in Vee nendaal. Spijt dat hij voor de basis school heeft gekozen? Zeker niet. „Behalve als het om salariëring gaat. Dat is altijd ver achtergeble ven. Je wordt in het basisonder wijs niet voor je inspanning be loond." Kees Soeters op de Johan Louis de Jongeschool in Zierikzee. Soeters geeft les aan groep 5/6. OOSTEHSCHELDEZI EKENHUIZEN 1» Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst De Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren gaan fuseren tot het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hier over. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitter en vicevoorzitter van het stafbestuur van medisch specialisten; de heren R.F.F. van den Haak en J.C. Doelman, en de Raad van Bestuur; Prof.dr. P.A.M.Vierhout en Drs. L.M.Vos. Wanneer? Dinsdag 22 september 2009 Hoe laat? Van 19:00 tot 20:30 uur Waar? Gemeentehuis gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2, Zierikzee Haal sfeer en harmonie in huis met Tona! Trends... Introductieprijzen: 3 luxe collecties met een eigentijds kleurenpalet, basic beauty €45 00 €35.00 perm' G-eëer je eigen unieke tapijt of karpet. lazy lounge/2 €69.00 €59,00 per m: puzzle pieces/2 €49.00 €45,00 per rrv www.fiorbyheuga.nl {introductieprijzen gekJijj t/m 31 december 2009) Deurioo Interieurhuys Havenpiein 3 - Zierikzee Tel 0111-415951 www.deurloozierikzee.nl door Theo Giele foto Ronald den Dekker GOES - De Merral-bioscoop in Goes, die de vertoning van de film De Storm over de Watersnood ramp van 1953, extra sfeer wilde ge ven door zandzakken neer te leg gen, moet die weghalen. De film maatschappij Universal, die De Storm uitbracht, vindt die actie smakeloos. Merral had het idee om de bezoe kers over zandzakken de bioscoop in te laten lopen en noodrantsoe nen uit te delen. Allemaal om de bezoekers alvast in de stormsfeer van 1953 te krijgen. Nu Universal zich vierkant tegen de actie heeft uitgesproken, heeft bedrijfsleider Henri Bernard ze, onder protest, laten weghalen. MIDDELBURG - Komt er een nieuwe coffeeshop in Middelburg dan zul len klanten zich moeten laten re gistreren via een intakegesprek en een vingerscan. Dit zijn twee van de voorwaarden die de PvdA stelt aan de vestiging van een nieuwe coffeeshop in de stad. Eerder was al bekend dat de groot ste fractie in de Middelburgse ge meenteraad de verstrekking van softdrugs in handel wil geven van een stichting. De fractie wil niet te rug naar de commerciële coffee shophouder. Op maandag 28 september praat de gemeenteraad van de stad Mid delburg over het aanwijzen van twee panden voor de vestiging van een coffeeshop en over de vraag wie de coffeeshop gaat ex ploiteren. PvdA-raadslid Monique Baltus komt tijdens de raadsvergadering met een voorstel waarin zij vraagt ook aan de klanten van de shop ei sen te stellen. Het gaat om: een verplichte inta ke, gebruik van de vingerscan en maximaal 5 gram verkoop per per soon per dag. Ook mag de coffees hop alleen de lokale markt bedie nen en moet de stichting die de shop runt een actief preventiebe leid voeren. Door alleen wiet van kleine telers te kopen zou de crimi naliteit aan de achterdeur beter be heersbaar kunnen worden. Volgens de PvdA is één coffeeshop voldoende. De partij wil een echte coffeeshop en geen afhaalloket om dat een actief preventiebeleid al leen werkt als de klant binnen komt en er ruimte is voor een ge sprek. De PvdA heeft al een keuze ge maakt voor de locatie, namelijk Vlasmarkt 45. Dit pand is in han den is van de gemeente. Het gebouw zal dan wel de bestem ming horeca moeten krijgen, wat kan leiden tot juridische procedu res. In de Vlasmarkt is al sprake van 'harde horeca', waardoor de toena me van overlast beperkt zal zijn, verwacht de PvdA. In de Middelburgse gemeenteraad bestaat een minimale meerder heid voor een coffeeshop. (60 x 60 cm, antraciet, donkergrijs of beige) uit voorraad leverbaar, vraag naar de voorwaarden Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113.- 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1, T 0113 - 24 95 31 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 www.logus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53