zeeland 127 boven de Oranjeplaat duk^ijke keuzes Cornelia verkoopt kleding en schoenen Gestolen bestelbusje uitgebrand gevonden Workshopmiddag op Burendag voor zwemsteiger in Dreischor www.pzc.nl Alle nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland vrijdag 18 september 2009 door Esme Soesman foto's Ruben Oreel Waanzinnig. Ik wil zo weer. Alleen bij de laat ste pass-over zaten m'n wangskes achter mijn oren." VTM-journalist Ben Rouffa heeft zijn luchtdoop als wingwalker, of liever, wingsitter, goed doorstaan. Voor het journaal van de commer ciële Vlaamse tv-zender maakt hij op vliegveld Zeeland Airport opna men voor een voorbeschouwing van de luchtshow, zondag in Leo- poldsburg (Belgisch-Limburg). Daarna is het de beurt aan de pro fessionals van het Guinotteam. De zitjes op de vleugels blijken nu te kunnen draaien en twee Engelse jongedames beginnen hun lucht reis met de benen omhoog. „OefF', zegt Rouffa. „Ben ik even blij dat de zetel daarstraks nog vast zat." Stella Guilding en Danielle Hughes draaien en tollen in de lucht, de dubbeldeks vliegtuigen spuwen tijdens de passages over het vliegveld rook en vlak voor de landing klimmen ze voor de lan ding in het vliegtuig. Het Guinot team was woensdag vanaf Rend- comb Airfield in het westen van Engeland de Noordzee overgesto ken en maakte in Zeeland een tus senstop. Het is naar eigen zeggen het enige 'wingwalking'-team dat in formatie vliegt. AeroSuperBa- tics is de naam van het bedrijf ach ter het team Guinot, genoemd naar de sponsor, een cosmeticabe drijf ZIERIKZEE Verpleeghuis Cornelia in Zierikzee houdt woensdag een kledingver- koop. Voor het eerst is er ook (ad vies over) aangepast schoeisel te krijgen. De verkoop is bedoeld voor zowel bewoners van de Cornelia die niet meer naar winkels kunnen als voor andere geïnteresseerden. De dag begint met een modeshow van verkoopbare kleding door cliënten, hun familie en personeel. De verkoop in de recreatiezaal duurt van 10.15 uur tot 16.00 uur. ZIERIKZEE Een in Zierikzee gestolen bestelbus je is woensdag in Tilburg uitge brand teruggevonden. De Mazda met het kenteken 99-VÏ-RV is dinsdagavond in de Hoofdpoortstraat in Zierikzee ge stolen. In de auto lag voor enkele duizenden euro's aan gereedschap. Woensdagochtend werd de bestel bus door de politie van de Brabant se industriestad teruggevonden. Het gereedschap was eruit verdwe nen en de auto was geheel uitge brand. ZIERIKZEE - Serge Vogelenzang uit Zierikzee is de nieuwe lijsttrekker van D66 Schouwen-Duiveland. Vo gelenzang predikte gisteravond, bij de bekendmaking van de uitslag van de strijd om het lijsttrekker schap, onder meer het maken van duidelijke keuzes. Dat zal bijvoorbeeld moeten ge beuren op cultureel gebied. Cul tuurhuis of cultuurplein; hak nu eens zo snel mogelijk knopen door - is de stelling van de demo craten. Veel waarde hecht de partij verder aan transparantie van de ambtelijke organisatie, openbaar heid van bestuur en daadkracht van de raadsleden. Eén van de plannen die D66 Schouwen-Duiveland heeft is om het raadsledenspreekuur naar de kernen te halen. Met een aanzien lijk budget per woonkern voor lo kaal beleid krijgen de inwoners per kern meer zeggenschap over (en daardoor wellicht meer betrok kenheid bij) hun directe woonom geving. D66 vindt verder dat de gemeente Schouwen-Duiveland het met 3 (in plaats van de huidige 4) fullti me wethouders moet kunnen red den. Daarmee kan flink worden bespaard. D66 wil een prestatie contract afsluiten met de ambtelij ke organisatie zodat goed duidelijk is welke producten op welke tij den en termijnen (tegen welke kos ten) beschikbaar zijn. Ook zouden bijbaantjes en bestuursfuncties van raadsleden (om belangenver strengeling te voorkomen) bekend moeten zijn. Voor het Zweeds Rode Kruis Zie kenhuis ziet de partij een centrale medische voorziening (en een goe de eerste hulpvoorziening) wegge legd. Analfabetisme moet in kaart worden gebracht en aangepakt. De inrichting van Schouwen-Duive land in relatie tot leefbaarheid heeft eveneens de aandacht. Het verkiezingsprogramma voor volgend jaar is nog geen vast staand feit. Er mag nog op worden geschoten. D66, die tot voor kort een slapend bestaan op Schou wen-Duiveland leidde, is druk op zoek naar geïnteresseerden die, mee willen denken en doen. In ok tober wordt daartoe een bijeen komst gehouden. Te bediscussiëren valt er nog ge noeg. Onder meer over het drugs beleid, waarover gisteravond de meningen onderling al aardig ver schilden. EmBtKmt8a&i8at88iïSBaBMMm8S88SBKammB8i838mMBa&sfflS8g&B&BB88BBxmKKBiïm DREISCHOR - Iets beeldends, spor tiefs, muzikaals en iets met woor den. Zaterdag 26 september wordt (van 13 tot t7 uur) in Dreischor een workshopmiddag gehouden. Deelnemers doen aan alle vier workshops - elk met een duur van drie kwartier - mee. De inhoud is gevarieerd. Zo verzorgt sport school Sportworxs een sessie en worden workshops verhalen vertel len gegeven. In de kerk - tevens verzamelpunt - wordt gezongen. Iedereen is welkom om (gratis) mee te doen. Mede-organisator El len Bentlage: „Het idee is een mid dag te houden voor iedereen. Met na afloop een hapje en een drank je." De activiteit is opgezet in het ka der van Burendag. Het Oranje fonds schenkt 750 euro aan initia tieven die de saamhorigheid tus sen mensen vergroten. Dat geld - en eventuele vrijwillige bijdragen - worden gebruikt om een zwem steiger bij Dreischor te realiseren. www.dreischor.com of 401901. Duchenne Heroes De 'Zeeuwse heroes' kampen met materiaalpech maar blijven optimis tisch. www.pzc.nl/duchenneheroes TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Benen in de lucht bij de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51