TUIN Engels duo op vleugels 261 zeeland Oranje plasticcontainer verhuist naar De Muralt Officier: Vier jaar voor wraakactie 'dolle stier' Inwoners waarderen Goedereede Kupalje opnieuw in Rode Kamer VAN ZEELAND Discussie over God en geweld STUNTVLIEGEN Belgische tv maakt opnamen op Midden-Zeeland Rabobank informeert over bankzaken Jubileumfeest van asiel met open dag zierikzee - De groep Kupalje uit het Wit-Russische Minsk treedt za terdag 3 oktober op in De Rode Ka mer aan het Havenpark in Zierik- zee. De groep uit Wit-Rusland doet Eindhoven aan in het kader van de stedenband tussen Minsk en de Brabantse stad en reist met een even door naar Zierikzee. Kupalje was vorig jaar ook te gast in de Rode Kamer. De groep be staat uit twee zangers, een cimbal- iste en een pianist. Ze brengt klas sieke en moderne muziek en zang. Kaarten a 15 euro zijn te reserve ren via 06 2194851 of derodekamer® monumenten- web.nl. mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl BURGH - Oecumenische werkgroep Samen Vieren houdt woensdag een gespreksavond met als thema In God is geen geweld. Jan Scheffers houdt een inleiding, waarna een discussie volgt. De avond in de her vormde kerk in Burgh begint om 19.30 uur. door Esme Soesman brouwershaven - De oranje plas ticcontainer in Brouwershaven ver huist van de Markt naar de milieu- straat bij De Muralt. „Goed nieuws. Toch een succesje", reageert stadsraadvoorzitter Leo Bruel. De stadsraad heeft een paar weken geleden een verzoek voor verplaatsing ingediend bij de ge meente. „We dachten: nóg meer le lijk straatmeubilair. Die plasticcon tainer was voor ons echt de drup pel", licht hij die actie toe. Voor de knaloranje bakken waarin mensen hun plastic afval kunnen deponeren, wordt voor Schou- wen-Duiveland een totaalplan op gesteld. Daaruit moet blijken of Brouwershaven een tweede plastic container nodig heeft. Is dat het ge val dan komt wederom de Markt als locatie in beeld, maar de ge meente overweegt dan wel deze bak in een groene kleur uit te voe ren. Het verplaatsen van de glascontai ner (die eveneens op de Markt staat) is vanwege het hoge aanbod overigens geen optie, meldt de ge meente. Bruel zegt in reactie het 'ideaal' te vinden als de glasbak dan ondergronds wordt geplaatst. Hij realiseert zich dat niet elke wens - alleen al vanwege het prijs kaartje - uitvoerbaar is. „Maar vra gen staat vrij toch?" De Stadsraad is van plan de ge meente uit te nodigen nog eens verder te praten over de inrichting van de Brouwse Markt. Zo is Bruel bijvoorbeeld absoluut niet enthou siast over de invulling van de dwarskaai, die volgeplempt staat met fietsenrekken. „Met alleen een bankje aan het begin en aan het eind." Terwijl je juist vanaf die plek een prachtig zicht hebt op de Haven. middelburg - Een wraakactie, als een dolle stier op iemand afgaan. Zo omschreef officier van justitie G. van der Hofstede het gedrag van een 38-jarige Middelburger. Deze reed vrijdag 27 maart met zijn auto het Vlissingse Jaagpad op, sprong vervolgens met een mes en een klauwhamer uit zijn auto en sloeg met die hamer een 47-jarige man op zijn hoofd. „Poging tot moord", aldus de offi cier. Hij vindt dat die man lang ge straft moet worden. Volgens hem is een lichte straf maatschappelijk niet te verkopen. Hij eiste dan ook een onvoorwaardelijke celstraf van vier jaar. Raadsman N. Koole hield het op een poging tot zware mishande ling en vroeg om een celstraf gelijk aan het voorarrest en een werk straf van 240 uur. Uitspraak 30 september. vrijdag 18 september 2009 1 S Stella Guilding helpt Danielle Hughes met haar vlecht voordat ze de lucht in gaan. VTM-journalist Ben Rouffa is inge snoerd op zijn stoel. door Ton van den Nouweland goedereede - Inwoners van de ge meente Goedereede, waar de uit Dreischor afkomstige Ger van der Velde burgemeester is, zijn iets te- vredener over hun gemeente dan in 2006. Dat blijkt uit een enquête die dit voorjaar door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is gehou den. Inwoners beoordeelden Goe dereede op 25 criteria en gaven daarvoor punten van o tot 10. De uitkomsten zijn onlangs bekendge maakt. Vooral op het gebied van informatieverstrekking nam de waardering toe. Duidelijkheid steeg van een 6,6 naar een 7,1. Toe gankelijkheid steeg van 6,7 naar 7,1. Ook in de verschillende relaties die de burger met de overheid kan hebben, steeg de waardering over vrijwel de hele linie. Alleen in de relaties 'burger als partner' en 'bur ger als belastingbetaler' nam de waardering af, beide met tweetien- de punt. Ook van de bereikbaar heid van het gemeentehuis wor den de inwoners minder vrolijk dan drie jaar geleden. Qua over zichtelijkheid scoorde het gebouw een halve punt minder, terwijl de tevredenheid over het parkeren af nam van een 8,3 naar een acht. Door de bank genomen scoort Goedereede boven het landelijk ge middelde. Aan het VNG-onderzoek (schrifte lijk en digitaal) 'Waar staat je ge meente?' deden 28 gemeenten mee. Op Watdoetjegemeente.nl staan Schouwse gegevens uit 2006. OOSTERLAND Medewerkers van de Rabobank ge ven dinsdag in Oosterland voorlich ting over de bankwereld. Dat doen ze op uitnodiging van de Vrouwen van Nu afdeling Duive- land. Er wordt informatie gegeven over betalingen en verzekeringen, met name over de veranderingen van de laatste tijd. Ook kunnen vragen gesteld worden. De bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis in Oosterland en begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Het Dierenasiel Schouwen-Duive- land bij Zierikzee viert morgen het 25-jarig bestaan met een open dag en allerlei activiteiten. Er rijdt een paardentram tussen parkeerplaats Scheldestraat en het asiel en er zijn stands van instellin gen en bedrijven. Kinderen kun nen zich laten schminken. De open dag in het asiel aan de Zandweg duurt van 11.00 uur tot 15.00 uur. Vervolgens is er een bij eenkomst van vrijwilligers van de afgelopen 25 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50