gooit zijn eigen glaze 1.000.000 zeeland 13 'Buurt moet altijd als eerste informatie krijgen' QBCaDHBlB KEBCHIP"1177^ Zeeuwse merklap op expositie in Nagasaki Boete geëist voor racisme op website Reclassering commentaar Antwerpen moet klagen in Brussel vrijdag 18 september 2009 er gebeden voor het eten. Maar wie denkt dat de stichting de be handeling aangrijpt om zieltjes te winnen heeft het mis, zegt Hoog lander. „Dat is niet onze primaire taak. Er zijn huisregels, daar vra gen we respect voor. Wel merken dat we veel gesprekken over het ge loof hebben, op verzoek van de jongens. Maar als zij die keus niet maken is dat ook prima." www.ontmoeting.org de terugkeer wordt gewerkt. In Krabbendijke wil de Stichting Ontmoeting dat doen met klei ne groepen gedetineerden. Het is de bedoeling dat zij op een boerderij in de Duivenhoek, in het buitengebied tussen Krab bendijke en Rilland, aan de slag gaan en daarbij langzaam maar zeker hun vrijheid terugkrij gen. Omwonenden reageren tot nu toe opvallend mild op dit plan. Dat is mooi, maar enige waakzaamheid blijft toch wel geboden. Ook al heeft de stich ting veel ervaring met dit soort werk en een goede reputatie. Maar in dit geval gaat het om ex-veelplegers, om mannen met een hardnekkige criminele inslag. Op de welwillende ont vangst in de Duivenhoek is dus maar één acceptabel antwoord te geven: Zeer streng toezicht op hun handel en wandel. Bewoner Kes aan het werk in Het woonhuis met schuur aan de Duivenhoek tussen Rilland en Krabbendijke is in beeld als woon-werkcentrum woon-werkcentrum Epe. voor gedetineerde veelplegers. foto's Luc Oggel door Ondine van der Vleuten Hoe reageren mensen als ze horen dat er in hun buurt een centrum komt voor opvang en nazorg van ex-gedeti neerden? Precies, niet al te blij. Johan Swart, directeur van de Stichting Door, die ex-gedetineer den opvangt en begeleidt, heeft het intussen drie keer meege maakt. De eerste reacties zijn altijd hetzelf de. „Mensen voelen zich angstig, onveilig. Wat je veel hoort is: goed project hoor, maar kan het niet er gens anders? Er komen vragen: krijgen we junkies in de tuin? Wordt mijn woning minder waard? Hoe zit het met de veilig heid? Geruchten kunnen een heel eigen leven gaan leiden, tot het punt dat de waarheid nog heel ver te zoeken is." Onwetendheid is een goede voe dingsbron voor gevoelens van on behagen, heeft Swart ontdekt. En het beste middel tegen die onwe tendheid is: goede en snelle infor matie. „We weten nu dat je in een heel vroeg stadium - nog vóór je zeker weet dat de plannen door kunnen gaan - al naar de buurtbewoners toe moet gaan. Beter dat ze het van jou horen dan uit de media. De directe buren moeten altijd de eersten zijn die informatie krijgen, vóór alle anderen." Ook heel belangrijk: toon inle vingsvermogen. Ga niet in de ver dediging, maar laat zien dat je je de gevoelens van de mensen voor kunt stellen. Zeg dus niet dat de angst ongegrond is, maar vertel dat er duidelijke huisregels zijn, dat er 24-uurs toezicht is, dat er controle is op alcohol en drugs. Sa mengevat: 'Word zelf een buurtbe woner, die de zorg voor de veilig heid en de omgeving deelt met de anderen'." ANTWERPEN - Als de Nederlandse regering op 9 oktober geen kno pen doorhakt over de verdieping van de Westerschelde, moet de be volking van Antwerpen massaal klachten indienen bij de Europese Commissie. Deze oproep is van Annick De Rid der, parlementslid en fractievoor zitter van de liberale Open VLD in de Antwerpse gemeenteraad. Volgens De Ridder wordt de weige ring van Nederland de Scheldever- dragen van 2005 na te leven, inge geven door 'achterhaald protectio nisme'. Dat druist naar haar me ning in tegen de Europese gedach te. Iedere Antwerpenaar heeft naar de mening van De Ridder rechtstreeks belang bij de haven. De reclassering van ex-gedetineerden is vaak lastig. Het is wennen aan de maatschappij en omgekeerd. Daarom is het goed dat er al vöor het eind van de straf aan euro is het bedrag dat de Stichting Ontmoeting jaarlijks in giften ontvangt van haar achterban. 'Er lijkt tot nu toe in Zeeland amper weerstand tegen de plannen te ontstaan' Kees-Jan Hooglander MIDDELBURG - Gedeputeerde Harry van Waveren heeft de Zeeuwse merklap 'Door ons gedaen' naar Ja pan gebracht. Vanaf maandag wordt de merklap daar drie maan den lang tentoongesteld in Huis ten Bosch (het voormalige Nagasa ki Holland Village). Van Waveren is samen met provin ciesecretaris Viek Verduit op be zoek in Nagasaki. Sinds 2000 heeft Zeeland een vriendschapsrelatie met de prefectuur van Nagasaki. De stad Nagasaki heeft al langer een band met Middelburg. De gou verneur van de prefectuur heeft het Zeeuwse provinciebestuur uit genodigd voor de viering van 400 jaar handelsbetrekkingen tussen Nederland en Japan. Twee weken geleden werd deze mijlpaal in Den Haag herdacht, nu is de beurt aan Nagasaki. Naast het bijwonen van de feeste lijkheden staat het bezoek van Van Waveren in het teken wederzijdse economische en culturele ontwik kelingen. Hij verwacht niet dat daar meteen afspraken uit voort vloeien voor een uitwisseling. „We gaan ons oriënteren. Ik ben be nieuwd wat ze ons laten zien." O Op www.pzc.nl/nagasaki houdt Van Waveren vanaf vandaag een weblog bij. Op vliegveld Midden-Zeeland kwam gisteren een Engels showvliegteam in actie. Bekijk de video op www.pzc.nl EN VERDER Op de website staan meerdere we- blogs. Bekijk het overzicht op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl AMSTERDAM - Justitie heeft donder dag voor de rechtbank in Amster dam een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist tegen een 37-jarige man uit Kloetinge. De man zou discriminerende teksten op de rechts-extremistische websi te Stormfront hebben gezet. De verdachte zou onder de bij naam Cicero in 2006 en 2007 tek sten op de internetpagina hebben geplaatst die beledigend zijn voor joden en zwarte mensen. Hij zou ook een joodse vrouw hebben be dreigd. Een 43-jarige moderator van de website, ook uit Kloetinge, hoorde een geldboete van 600 euro en een voorwaardelijke celstraf van twee weken tegen zich eisen. Volgens het OM heeft de man (pseudo niem Full of Pride) verzuimd de uitlatingen te verwijderen. De officier van justitie noemde de persoon die de teksten op de site zou hebben gezet 'een antisemiet van de ergste soort'. „Hij wil niet alleen joden het land uit, maar ze zelfs uitroeien." De rechtszaak vloeit voort uit een onderzoek dat politie en justitie in 2004 begonnen naar racistische op merkingen op Stormfront. De rechtbank doet óver twee we ken uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3