PZC 7 Ajax krijgt Roemeense muur niet omver 39 I EUROPA LEAGUE Timisoara krijgt waarvoor het naar Amsterdam komt Adebayor voor drie duels geschorst 41 Rijkaard is Ten Cate de baas, ruime nederlaag voor Koster Bos en Rabobank worden het niet eens Voetblessure kost Stef Clement WK Advocaat vervroegd aan de slag in België Liedson is met drie doelpunten plaaggeest voor Heerenveen Tip? sport@pzc.nl i Het lukte Ajax onvoldoende om met combinatievoetbal tot bij het Roemeense doel te komen. En als de Amsterdammers de achterlijn haalden en een voorzet gaven, stond de boomlange doelman Cos- tel Pantilimon klaar om de bal uit de lucht te plukken. De keeper van bijna twee meter zorgde er met de twee lange centrale verdedi gers ook voor dat de vele corners van Ajax nauwelijks gevaar ople verden. Het meest opmerkelijke van de eer ste schreden in de nieuwe Europa League was het experiment met de twee extra assistent-scheidsrech ters. Voor veel voetbalvolgers wek te het arbitrale kwintet enige be vreemding op. Als een soort land- verkenners bewogen de extra toe zichthouders vanaf de achterlijn soms enige meters het strafschop gebied in voor een beter blik op het spel. Maar ook van heel dichtbij zagen zij een povere wedstrijd. MANCHESTER Manchester City gaat akkoord met de drie duels schorsing die de En gelse bond Emmanuel Adebayor heeft opgelegd. De spits schopte za terdag in de wedstrijd tegen Ar senal (4-2) Robin van Persie tegen het hoofd, terwijl deze op de grond lag. De scheidsrechter ontging het v incident Adebayor, die nu zondag de stadsderby met Manchester Uni ted mist, hangt nog een straf bo ven het hoofd voor de ongepaste wijze waarop hij zijn doelpunt vier de. De bond beslist daar later over. Middelkoop ingevlogen voor Davis Cupduel met Frankrijk Vrijdag 18 september 2009 door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax heeft de ope ningswedstrijd in de Europa Lea gue met 0-0 gelijkgespeeld. Na de swingende vertoning tegen NAC (6-0) volgde gisteravond een saaie wedstrijd tegen Timisoara. Het ver dedigingscentrum Jan Vertong- hen-Toby Alderweireld hield voor de vijfde keer de nul. „Timisoara heeft z'n reputatie waargemaakt," zei Martin Jol. „Wat we verwacht hadden, is uitgekomen." En daarmee doelde hij op het stug ge resultaatvoetbal dat de Roeme nen lieten zien. Niet verliezen was voor de bezoekers belangrijker dan winnen en dat leidde tot een saaie wedstrijd. Toch hadden de Amsterdammers het zichzelf makkelijker én leuker kunnen maken. Luis Suarez kreeg al na 48 seconden een levensgrote kans, maar zijn schot was onzui ver. Daarna werd Ajax eigenlijk al leen nog gevaarlijk met schoten vanaf de rand van het strafschopge bied. De matig spelende Siem de Jong was op die manier twee keer dichtbij een treffer. Het was voor Jol moeilijk om aan knopingspunten te ontdekken. Het verdedigingscentrum Toby Al derweireld-Jan Vertonghen kreeg voor de vijfde keer geen doelpunt tegen. „Dat was positief," aldus Jol. Ook de backs Gregory van der Wiel en Urby Emanuelson speel den behoorlijk. „In opbouwende zin speelden we in de eerste helft perfect," aldus Jol. „Maar in de voorhoede missen we klasse. Miralem Sulejmani had als invaller op het einde van de wedstrijd nog kunnen scoren, bij voorbeeld. Aan de andere kant, je kunt dit soort wedstrijden ook ver liezen." Dario Cvitanich, die zondag tegen NAC nog drie doelpunten maakte, kon tegen Timisoara geen potten breken. Ook diens vervanger Mar- ko Pantelic speelde matig. De Ser viër deed een half uur mee, maar in zijn tweede invalbeurt voor de Amsterdamse club was zijn meer waarde geen moment zichtbaar. De wedstrijd kreeg wat het ver diende: een slechts voor de helft gevulde Arena. De eerste Europese wedstrijd tegen een Roemeense te genstander in de historie van Ajax was er een om snel te vergeten. Onder aanvoering van de geestdrif tig gebarende trainer loan Sabau lieten de Roemenen zich massaal zakken. Sabau, die van 1990 tot 1992 bij Feyenoord speelde, was te vreden met het resultaat. „Ik be dank mijn team voor de concentra tie en het goede spel," zei Sabau. „En ik bedank de spelers vooral voor de laatste tien minuten, waar in we hebben standgehouden." Frank Rijkaard kon gisteravond in Athene de felicitaties in ontvangt nemen van Henk ten Cate, zijn vroegere assistent bij Barcelona. Galatasaray won het duel bij Pana- thinaikos in groep F met 3-1. Hamburger SV begon bijzonder zwak in groep C. De Duitse ploeg verloor met 3-0 bij Rapid Wien. Daar konden de basisspelers Joris Mathijsen en Eljero Elia niets aan veranderen. Adrie Koster ging met Club Brug ge in eigen stadion hard onderuit tegen het veel sterkere Sjachtar Donetsk. De laatste winnaar van de Uefa Cup won na een 0-3-rust- stand met 1-4. www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1Tweede domper Gesink dreigt 2. Onvergetelijk ervaring FC Twente 3. Teambazen van Renault weg STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees de sportblogs van de PZC op www.pzc.nl/blogs UTRECHT Theo Bos heeft de leiding van de Rabobankploeg laten weten dat hij na dit seizoen vertrekt. De sprinter van het Continental Team zou over stappen naar de ProTourploeg, maar dat is van de baan. Volgens directeur Harold Knebel had de ploeg hem een aanbieding gedaan, maar werden beide par tijen het niet eens over onder meer het programma dat de Hierdenaar zou rijden. De oud-baanrenner ver volgt zijn loopbaan nu bij een an der, nog onbekend, team. DEN HAAG Gekweld door een hardnekkige voetblessure heeft Stef Clement af gezegd voor het WK tijdrijden, vol gende week in het Zwitserse Men- drisio. De landskampioen wordt vervangen door zijn Rabo-ploeg- maat Koos Moerenhout. „In de Tour kreeg ik een ontsteking in mijn rechter- en daarna in mijn lin kervoet", aldus Clement. „Ik heb heel flexibele voeten die met name in de zomer breder worden als ik kracht zet. Dat gaat knellen in mijn schoen." BRUSSEL Dick Advocaat begint op 1 oktober al met zijn werkzaamheden als bondscoach van België. De 61-jari- ge Hagenaar zou aanvankelijk pas op 1 januari 2010 starten in zijn nieuwe functie. Op dringend ver zoek van de Belgische voetbalbond gaat hij evenwel drie maanden eer der aan de slag. Advocaat wordt dinsdag in Brussel officieel gepre senteerd. België zat zonder bonds coach nadat Franky Vercauteren vo rige week was opgestapt na de ne derlaag in en tegen Armenië (2-1). Timisoara-doelman Costel Pantilimon tikt de bal net weg voor het hoofd van Ajax-spits Luis Suarez. Links kijkt een van de extra scheidsrechters geconcentreerd mee. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39