zeeland 129 Laatste ronde in het oude pak LogusVloeren inspiratie Zeeuws- Vlaanderen boos ijtO Porcelanosa tegels 6^5^- voor 649,95 p/m2 LOGUS Zang, dans en Oosterse geuren op Pasar Malam Uitnodiging Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl terneuzen - De wethouders van verkeer en vervoer van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn boos op de provincie. „Want we worden niet serieus genomen", zegt wethouder Co van Schaik van Terneuzen, ook namens zijn colle ga's Maria ie Roy (Sluis) en Clen de Kraker (Hulst). Het gaat om de plannen voor gra tis openbaar vervoer voor 65-plus- sers in Zeeuws-Vlaanderen en aan vullend vervoer 's avonds in de kleine kernen. „Over dat gratis ver voer zijn we nu al anderhalf jaar aan het praten met de provincie en we zijn ook al een jaar bezig met aanvullend vervoer 's avonds na 19.00 uur." De provincie liet zich steeds positief uit over de ini tiatieven vanuit Zeeuws-Vlaande ren. Vóór de zomervakantie werd voor afgelopen week een datum ge prikt waarop een ambtelijke werk groep aan de slag zou gaan om de plannen uit te werken. „En wat ge beurt er? Een dag van te voren zeg gen ze af. Ze hadden te weinig tijd gehad om de zaken voor te berei den." Ook een afspraak gisteren met gedeputeerde George van Heu- kelom werd een dag van te voren afgebeld. Volgens de gedeputeerde heeft de provincie al een tijdje gele den een offerte van Veolia naar de gemeenten gestuurd met het ver zoek te reageren. „We hebben nog niets gehoord en zonder die reac tie kunnen we niet verder." Zijn af spraak zegde hij af omdat hij drin gend naar Den Haag moest. „Om te proberen veel geld voor Zeeland binnen te halen. Het was een keu ze en omdat de gemeenten blijk baar geen haast maken dacht ik dat die afspraak nog wel even kon wachten." vrijdag 18 september 2009 W JUBILEUM Postbode Maarten de Rijke uit Arnemuiden gaat met de vut c*y De Arnemuidse postbode Maarten de Rijke liep giste ren zijn allerlaatste rondje. Jaren geleden nam hij zich al voor dat in zijn eerste, grijze PTT-uniform te doen. door Selma Osman Het voelde een beetje vreemd toen hij zich donderdag in het grijze tenue hees. Maar het past hem nog precies. „De koperen knopen had ik mis schien iets meer moeten poetsen", grijnst hij. Maar de letters PTT op zijn pet glimmen. De Rijke zelf straalt ook. Waar hij komt, wordt hij gefeliciteerd of bedankt. Het dorp wenst hem, na bijna veertig jaar trouwe dienst, nog een mooie tijd. Hij is in t97i bij de PTT begonnen - toen nog overheidsbedrijf - maar zijn jaren in diensttijd tellen ook mee en dus mag hij met ingang van vandaag met de vut. „Door Gods voorzienigheid ben ik bij de post terechtgekomen", steekt hij van wal. Voor hij in dienst ging, werkte hij als stratenmaker. Zo'n zwaar be roep had hij met een ziekte die zich later openbaarde, nooit kun nen volhouden. „Als ik al die tijd bukkend werk had moeten doen, was ik misschien wel in een rol stoel terecht gekomen." Het grijze PTT-pak dat hij in I97t aantrok, verdween in 1984 uit het straatbeeld. „Ik heb het altijd be wust bewaard met de gedachte: 'Mag ik mijn laatste dag bij de post meemaken, dan doe ik het aan'." Hij voelt zich verheugd dat die dag is aangebroken. Er is thuis veel ver anderd sinds zijn vrouw in mei 2000 door een akelig ongelukje in de supermarkt gehandicapt raakte. Op drukke dagen valt het hem zwaar om het werk met thuis te combineren. Daar komt nog bij dat de veranderingen bij de post hem ook niet altijd vrolijk stem den. „Ik heb me nooit kunnen vinden in het nieuwe proces." Met uitzondering van Vlissingen, Souburg en Ritthem, was heel Walcheren zijn werkterrein. Sinds Henk van Waarde er in 1985 mee ophield, bezorgt hij de post in zijn eigen 'Erremuu'. Hij is er in 1949 geboren aan de Nieuwlandseweg 5- De Rijke kent het dorp en het dorp kent hem. „Ik heb mezelf al tijd echt postbode gevoeld. Dat uit te zich in sociaal contact. Als ie mand vroeg; 'Maarten, kun je even helpen', dan deed ik dat. Tus sen de ronde door." Hij maakte er een sport van om raadselachtig geadresseerde post te ontcijferen. Zoals een brief aan: Linda van Beken/ lang blond haar, blauwe ogen/ Arnemuiden. In een dorp vol Van Belzens... Het kwart je viel en zo kwamen de foto's van een stille aanbidder terecht bij het meisje dat hij had ontmoet öp win tersport. En vorige week nog: Griet- je- Arnemuiden. „Ik keek naar de af zender, een visbedrijf. En dacht meteen: Oh dat is voor Jan Siere- veld. Zijn schip heet Grietje!" 'Douane of politie?' Door voor één keer zijn oude pak aan te trekken, werd postbode Maarten de Rijke gisteren niet meteen herkend. foto Ruben Oreel (60 x 60 cm, antraciet, donkergrijs of beige) uit voorraad leverbaar, vraag naar de voorwaarden Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1, T 0113 - 24 95 31 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 www.logus.nl middelburg - Voor de vijfde keer houdt De Stadsring aan de Kruit- molenlaan in Middelburg een Pas ar Malam. De hal is dit weekeinde gevuld met 21 kraampjes. Bezoekers kunnen naast een hapje en een drankje genieten van optre dens van zang- en dansgroepen. Ook worden er demonstraties van de Indonesische vechtsport Naga Pencak Silat gegeven. Een fotoserie van Hiske Midavaine zorgt voor beelden uit de Molukken. De mu zikale omlijsting komt van Onnie 8c Friends en Show-Gun. Te Iko- rangi brengt Maori-dans en -zang. De Pasar Malam is zaterdag open van 13 tot 22 uur en zondag van 12 tot 18 uur. De entree is gratis. OOSTERSCHELDEZIEKENHUIZEN ii Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst De Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren gaan fuseren tot het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hier over. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitter en vicevoorzitter van het stafbestuur van medisch specialisten; de heren R.F.F. van den Haak en J.C. Doelman, en de Raad van Bestuur; Prof.dr. P.A.M.Vierhout en Drs. L.M.Vos. Wanneer? Dinsdag 22 september 2009 Hoe laat? Van 19:00 tot 20:30 uur Waar? Gemeentehuis gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2, Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31