boven de Oranjeplaat TUIN :eeland j 27 in Veerse jachthaven VAN ZEELAND geslaagd 'Gat op Bellamypark' blijft in stand door Monumentenzorg Politie controleert op fietsverlichting Leoni Jansen zingt in 't Spiegeltheater Gemeentelijke boot naar Amsterdam vrijdag 18 september 2009 mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl foto's Ruben Oreel Waanzinnig. Ik wil zo weer. Alleen bij de laas- te pass-over zaten m'n wangskes achter mijn oren." VTM-journalist Ben Rouffa heeft zijn luchtdoop als wingwalker, of liever, wingsitter, goed doorstaan. Voor het journaal van de commer ciële Vlaamse tv-zender maakt hij op vliegveld Zeeland Airport opna men voor een voorbeschouwing van de luchtshow, zondag in Leo- poldsburg (Belgisch-Limburg). Daarna is het de beurt aan de pro fessionals van het Guinotteam. De zitjes op de vleugels blijken nu te kunnen draaien en twee Engelse jongedames beginnen hun lucht reis met de benen omhoog. „Oeff", zegt Rouffa. „Ben ik even blij dat de zetel daarstraks nog vast zat." Stella Guilding en Danielle Hughes draaien en tollen in de lucht, de dubbeldeks vliegtuigen spuwen tijdens de passages over het vliegveld rook en vlak voor de landing klimmen ze voor de lan ding in het vliegtuig. Het Guinot team was woensdag vanaf Rend- comb Airfield in het westen van Engeland .de Noordzee overgesto ken en maakte in Zeeland een tus senstop. Het is naar eigen zeggen het enige 'wingwalking'-team dat in formatie vliegt. AeroSuperBa- tics is de naam van het bedrijf ach ter het team Guinot, genoemd naar de sponsor, een cosmeticabe drijf ÉÉSStÉ Benen in de lucht bij de start. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De stilte rond de bouw van de coffeeshop aan het Bellamypark in Vlissingen zal nog wel even aanhouden. Het wachten is op wethouder Piet Polderman. Die 'moet' uit naam van de gemeente Vlissingen een brief schrijven naar de Rijkdienst voor Cultureel Erfgoed (voorheen Monumentenzorg) met het ver zoek om afbraak van een gedeelte lijk monumentaal muurtje door de vingers te zien. Het geveltje, dat volgens shop-eige naar Gerard Aarden 'voor drie kwart uit i960' stamt, moet van de monumentendienst blijven staan. Aarden zegt dat dat niet kan. „Het staat naast de fundering en is door Aan de Erasmus Universiteit van Rotterdam is oud-Middelburger Ke vin Pieters geslaagd voor zijn stu die rechten. Na zijn Havo-examen aan de CSW heeft Kevin eerst nog Management en Economie gestu deerd aan de HZ, waarna hij naar Rotterdam vertrok. Daar begint hij nu zijn loopbaan bij het Openbaar Ministerie. MIDDELBURG De politie in Middelburg zal de ko mende tijd veelvuldig controleren op fietsverlichting. Fietsers mogen ook losse lampjes voeren. De verlichting hoeft dus niet meer per se aan de flets vast te zitten. Lampjes aan bijvoorbeeld jas of tas mogen ook. Wel moet aan de voorkant wit of geel licht uitgestraald worden en aan de achterkant rood licht. De bekeuring voor het rijden zon der fietsverlichting bedraagt 35 eu- MIDDELBURG Zangeres Leoni Jansen brengt mor genavond haar nieuwe programma Second Wind ten gehore in het Middelburgse Spiegeltheater. Ze zingt liedjes waarmee ze is op gegroeid, zoals van Leonard Co- hen, Cat Stevens, Bob Dylan en Jo- ni Mitchell. Daarnaast is ze op zoek gegaan naar muziek uit de Kelti sche folktraditie. Kaartjes kosten 12,50 euro en dat is inclusief één consumptie. Reserveren? Bel 0900-3300033. MIDDELBURG De gemeente Middelburg doet mor gen mee aan de internationale Dra- kenbootrace op de Bosbaan in Am sterdam. Achttien Middelburgse ambtena ren nemen het op tegen teams uit onder meer Duitsland, Nederland en Tsjechië. Middelburg is de enige Nederland se gemeente die een team afvaar- digd naar de race in het Amster damse Bos. roest en verzakking gescheurd. Ik heb er inmiddels meerdere con structiebureaus naar laten kijken en die zeggen stuk voor stuk dat het muurtje niet te behouden valt. Bovendien zie je dat monumenta le er niet eens aan af. Dat is alleen maar op papier." En zolang het gesteggel niet ten einde is en het muurtje er nog steeds staat, kan de aannemer niet verder met de kelder. Aarden heeft er echter vertrouwen in dat het werk snel weer kan worden opge pakt. Hij hoopt op oktober. „Zo'n procedure duurt meestal een jaar, mits het college zich schaart achter de bezwaarmaker. En iedereen in Vlissingen wil dat er nu eindelijk eens wat gebeurt in het gat op het Bellamypark. Ook het college." MEEST CELEZEN 1Commerciële coffeeshop uitgesloten 2. Opluchting na ruimen bom (foto) 3. CDA: geen nieuwe coffeeshop in M'burg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29