261 Officier: Vier jaar voor wraakactie 'dolle stier' EllgoS QUO Op ¥l6llg®lS PvdA wil registratie klanten coffeeshop Cheques voor Lentekind en medisch team Ambon Nieuwe duurzame steiger STUNTVLIEGEN Belgische tv maakt opnamen op Midden-Zeeland Buren kunnen geld verdienen in Westerzicht vrijdag 18 september 2009 MIDDELBURG - Een wraakactie, als een dolle stier op iemand afgaan. Zo omschreef officier van justitie G. van der Hofstede het gedrag van een 38-jarige Middelburger. Die reed vrijdag 27 maart met zijn auto het Vlissingse Jaagpad op, sprong vervolgens met een mes en een klauwhamer uit zijn auto en sloeg met die hamer een 47-jarige man op zijn hoofd. „Poging tot moord", aldus de officier. Hij vindt dat de man lang gestraft moet worden. Volgens hem is een lichte straf maatschappelijk niet te verkopen. Hij eiste dan ook een onvoorwaardelijke celstraf van vier jaar. De Middelburger reed die dag, na een bezoek aan een Vlissingse cof feeshop, op de fiets over het Jaag pad naar huis. Toen hij twee man nen passeerde zou een van hen zich hebben omgedraaid en hem een vuistslag tegen zijn pas geope reerde kaak hebben gegeven, aldus de Middelburger. Hij reed daarop, 'met helse pijn', naar huis, pakte een hamer, stapte in zijn auto en reed terug omdat hij die man wil de straffen, wilde slaan. Volgens de officier ging het echter niet om een bewuste slag, toegebracht op het Jaagpad, maar om een ongeluk kige beweging. Hij vindt het zeer zorgwekkend dat iemand, na een dergelijke aanraking, zo over zijn toeren raakt dat hij naar huis fietst, daar een hamer pakt en te rugkeert om zo wraak te nemen. De gevolgen van de slag op het hooftl waren niet echt ernstig. Maar de officier hield de leden van de Middelburgse rechtbank wel voor dat alleen al het slaan met een hamer op een hoofd vreselijke gevolgen kan hebben. „Het gaat dus om een poging tot moord." Raadsman N. Koole hield het op een poging tot zware mishande ling en vroeg om een celstraf gelijk aan het voorarrest en een werk straf van 240 uur. Uitspraak 30 september. door Theo Giele MIDDELBURG - Komt er een nieuwe coffeeshop in Middelburg dan zul len klanten zich moeten laten re gistreren via een intakegesprek en een vingerscan. Dit zijn twee van de voorwaarden die de PvdA stelt aan de vestiging van een nieuwe coffeeshop in de stad. Eerder was al bekend dat de grootste fractie in de gemeente raad de verstrekking van softdrugs in handel wil geven van een stich ting en niet terug wil naar de com merciële coffeeshophouder. Op 28 september praat de gemeen teraad over het aanwijzen van twee panden voor de vestiging van een coffeeshop en over de vraag wie de coffeeshop gaat ex ploiteren. PvdA-raadslid Monique Baltus komt tijdens de raadsvergadering met een voorstel waarin zij vraagt zij ook aan de klanten van de shop eisen te stellen, namelijk: verplich te intake, gebruik van de vinger scan en maximaal 5 gram verkoop per persoon per dag. Ook mag de coffeeshop alleen de lokale markt bedienen en moet de stichting die de shop runt een actief preventie beleid voeren. Door alleen wiet van kleine telers te kopen zou de criminaliteit aan de achterdeur be ter beheersbaar kunnen worden. Volgens de PvdA is één coffeeshop voldoende. De partij wil een echte coffeeshop en geen afhaalloket om dat een actief preventiebeleid al leen werkt als de klant binnen komt en er ruimte is voor een ge sprek. De PvdA heeft al een keuze gemaakt voor de locatie, namelijk Vlasmarkt 45, dat in handen is van de gemeente. Het pand zal dan wel de bestemming horeca moe ten krijgen, wat kan leiden tot juri dische procedures. In de Vlas markt is al sprake van 'harde hore ca', waardoor de toename van overlast beperkt zal zijn, verwacht de PvdA. In de raad bestaat een minimale meerderheid voor een coffeeshop. AAGTEKERKE - De Rotary Club Wal cheren heeft 12.500 euro opge haald voor twee goede doelen. De Stichting Lentekind, een kinder dagcentrum in Middelburg voor meervoudig gehandicapte kinde ren, krijgt 2500 euro. Tienduizend euro gaat naar het medisch team van de Stichting Samenwerking Vlissingen Ambon. Het geld is in de week van 13 tot 19 juni ingezameld met de Aagteker- ke Open. Naast een week boeren golf, was er ook een golftoernooi op de Domburgsche Golf Club, een informatieve avond over ont wikkelingssamenwerking met oud-minister Hans Dijkstal en een Molukse feestavond. Rotaryvoor- zitter Jan Vrijen reikt maandaga vond 21 september de cheques uit. Dat gebeurt vanaf 19.00 uur in ho tel Bos Duin in Oostkapelle. Lentekind benut het geld voor nieuw bewegings-, ontwikkelings- en belevingsmateriaal voor de kin deren. Het gesponsorde medisch team naar Ambon kan op 6 no vember vertrekken. Plastisch chi rurg Michiel Vaandrager uit Mid delburg neemt een collega-arts, een anesthesie-assistent en ok-ver- pleegkundigen mee. Zij zullen in twee weken tijd 40 kinderen met hazenlippen en 40 patiëntjes met brandwonden opereren. Stella Guilding helpt Danielle Hughes met haar vlecht voordat ze de lucht in gaan. VTM-journalist Ben Rouffa is inge snoerd op zijn stoel. ■■MBHMHHflMMSHi mmmMHmmmBmÊMWWBBamsssmsm VLISSINGEN - De wijk Westerzicht in Vlissingen krijgt vanmiddag be zoek van een buitenhuisarchitect. Die maakt in het kader van de lan delijke Burendag, met het thema 'Maak van je buurt je thuis', dat volgende week zaterdag plaats vindt, een rondje door het land. Dat doet hij in een mobiel atelier, waarin buurtbewoners inspiratie kunnen opdoen voor hun buurt. De buitenhuisarchitect geeft advie zen. Voor elk goed plan dat buren samen indienen, stelt het Oranje Fonds 750 euro beschikbaar. Het atelier staat vandaag van 14.00 tot 16.00 uur op de parkeerplaats ter hoogte van huisnummers 149 tot en met 207 in Westerzicht. VEERE - De steiger drijft, is 12 me ter lang en heeft een vingerpier van 6 meter, maar wat het allerbe langrijkste is, de nieuwe steiger in Jachtwerf Oostwatering is ge maakt van duurzaam materiaal. De steiger is ontwikkeld door het Vlissingse bedrijf Novamarin. Vol gens commercieel manager Rolf Dreesman scoort kunststof compo siet fors beter scoort op milieuge bied, energiegebruik en broeikas gasemissie tijdens de gehele levens cyclus dan gecoat staal, roestvast- staal, aluminium en beton: „Deze innovatieve steiger biedt veel voor delen ten opzichte van bestaande steigertypen. Hij gaat bijvoorbeeld zeer lang mee - wel meer dan 50 jaar, het materiaal is milieuvriende lijk, en behoeft bovendien nage noeg geen onderhoud. Daarbij zien deze nieuwe steigers er bijzon der aantrekkelijk uit." De demo-steiger is vrij toeganke lijk en ligt vlak bij het reddingssta tion van de KNRM in de Veerse jachthaven. De steiger is binnen kort ook te zien op de Contacta in de Zeelandhallen te Goes. Novamarin BV werd in 2008 opge richt door drie participanten: Engi- plast BV in Vlissingen, Van den Biggelaar BV in Velddriel en Rom- bouts Kunststoftechniek BV in Tholen. Doel van het samenwer kingsverband is het ontwikkelen, fabriceren en installeren van kunst stof steigers, inclusief de water bouwkundige werkzaamheden, zo als baggeren en het slaan van pa len en damwanden. foto Novamarin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28