PZCU Verhuizing sociale instellingen rond Vogelaar WALCHEREN 29 26 Hofstede Twistvliet vier dagen in Engelse sferen Plan Sportpark is in aantocht almanak Si Vrijdag 18 september 2009 Postbode Maarten de Rijke loopt zijn laatste ronde PvdA wil registratie van alle klanten van coffeeshop Tip? walcheren@pzc.nl FUSIE Na Vlissingen en Veere stemt ook Middelburg is met samenvoeging Sociale Dienst, Kredietbank en Lété door Theo Giele MIDDELBURG - De samenvoeging onder één dak in Vlissingen van de Sociale Dienst Walcheren, de Kredietbank Walcheren en werk- voorzieningsbedrijf Lété heeft nu ook de zegen van een meerder heid in de gemeenteraad van Mid delburg. Daarmee is de weg voor de operaite vrij, nadat eerder al de gemeenteraden van Vlissingen en Veere het licht op groen zetten. In de vergadering van de commis sie Maatschappelijke Zaken uitten alleen Christenunie en Middel burg Transparant nog bedenkin gen, maar de meerderheid in de raad is overtuigd van het nut van de fusie. In juli wilde de Middel burgse raad nog geen besluit ne men. Raadsleden waren toen nog niet overtuigd van nut en nood zaak van de samenvoeging. Ver schillende fracties zagen alleen maar nadelen voor Middelburg en voordelen voor Vlissingen. Toelich ting van de instellingen en van de betrokken ondernemingsraden hebben de Middelburgse raad over de streek getrokken. ChristenUnie-woordvoerder Evert Heringa zei woensdagavond nog al tijd 'aarzelingen te houden'. Voor Wim Steketee (Middelburg Trans parant) is en blijft de verhuizing van diensten naar Vlissingen 'on bespreekbaar'. De kantoren en werkplaatsen van SDW, Kredietbank en Lété komen in het voormalige PZC-gebouw in Vlissingen dat sinds 2003 in han den was van het Regionaal Oplei dingen Centrum. De zogeheten 'frontoffice' van de instellingen komt in het stadskan toor in Middelburg. Dat wil zeg gen dat klanten vanuit heel Wal cheren hier terecht kunnen. De be doeling is dat deze frontoffice van af 1 januari 2010 werkt. Volgens de planning kan de groen- loods van Lété in Middelburg in maart 2010 worden verplaatst. De Sociale Dienst en de Kredietbank verhuizen in de tweede helft van 2010 naar de Kenniswerf en Lété in 2012. Het ADZ volgt later. Werktitel voor de nieuwe organisa tie is 'Mensontwikkelbedrijf. Dat leidt hier en daar tot gefronste wenkbrauwen, maar de instellin gen benadrukken tot het een voor lopige naam is en dat ze in zijn voor goede suggesties. VROUWENPOLDER - Slechts een enkeling had zich er gisteren op gekleed en verscheen in een mooi pakje met hoed op de Country Fair in Vrouwenpolder. Want zo hoort het, vol gens organisator Albert Nihot. Hij wil de sjie- ke sfeer van het Engelse landleven naar Vrou wenpolder halen. Het vierdaagse evenement, dat nog tot zondag duurt, wordt vreemd ge noeg pas zaterdag geopend. Daarom noemt Nihot de donderdag en vrijdag een 'try-out'. Pas zaterdag komen de husky-honden, die mensen in een slee kunnen voorttrekken, jachthoornblazers en een 'Dogs-Frisbee-team'. Wie de Country Fair op Hofstede Twistvliet vandaag wil bezoeken, kan zien hoe chutney's VLISSINGEN - Nog deze maand pu bliceert de gemeente Vlissingen het voorontwerp-bestemmings plan voor Sportpark Vrijburg. Het gebied heeft nu nog een agrarische bestemming en dat moet dus wor den gewijzigd. Het plan wordt op gesteld door Kuiper Compagnons uit Rotterdam, waar Vlissingen va ker zaken mee doet. Dat bureau houdt rekening met de reacties op het eerste plan voor het sportpark, dat in 2004/2005 is gepresenteerd. Ook nu mag iedereen reageren. of klompen worden gemaakt. Of een Engelse taart inleveren voor de Pie-contest. De zestig standhouders bieden een uitgebreid assorti ment van kussens en knoflook tot jacuzzi's en elektrische scooters. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Op woonboulevard de Mö'rtt - T: 0118-606669 - E: meubei@profijtmiddelburg.nl De Zeeuws-Vlaming staat bekend om zijn grote liefde voor vogels. Iede re schaduw, ieder piepje doet hem op veren. Hij herkent de dieren van gro te afstand en weet bij een enkel ge luidje al genoeg. „Een puttertje", roept hij dan vrolijk naar iedereen die het maar horen wil. De man moest onlangs voor een paar dagen afscheid nemen van zijn grote hobby. Hij ging logeren bij zijn dochter in Amsterdam en daar had hij wat vogelen betreft niet zulke ho ge verwachtingen van. Hoe groot was 's ochtends om zeven dan ook zijn vreugde toen hij hele bijzondere vogelgeluiden hoorde. Fluks sprong hij uit bed en ging voor het raam staan. Waar zouden die gevleugelde vriendjes nu zitten maar hij kon ze niet vinden. Toen zijn dochter in de middag terugkwam vertelde hij opge togen van zijn ontdekking. Die maakte snel een einde aan de pret. „Sorry", sprak ze nuchter. „Ik ben vergeten de wekker uit te zetten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27