O Werkloosheid stijgt fors Nieuw paspoort komt 'te vroeg' voor controleurs PZC 39 '<iO VVD en PW: geen vertrouwen meer in kabinet verder ARBEID Hulst sterkste stijger met 38 procent, Middelburg laagste met 5 procent Aerobics op hoog niveau Sporting Lissabon velt SC Heerenveen WALCHEREN Zonnig 20° Insignia ST beste Opel ooit 17 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 VRIJDAG 18 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 220 Marktkooplui willen niet veranderen Werkloosheid Zeeland Vergelijking augustus 2009 t.o.v. augustus 2008 gemeente toename in Borsele 34,0 Goes 15,7 Hulst 37,9 Kapelle 10,1 Middelburg 4,9 Noord-Beveland 19,6 Reimerswaal 20,6 Sch.-Duiveland 29,6 Sluis 15,4 Terneuzen 29,0 Tholen 31,1 Veere 15,6 Vlissingen 6,8 Zeeüand 19,4 Donja Odijk bron UWV DEN HAAG - De oppositiepartijen WD en PW hebben gisteravond een motie van wantrouwen inge diend tegen het kabinet. WD-leider Mark Rutte toonde zich in een schorsing van het de bat zeer ontevreden over de ant woorden van premier )an Peter Balkenende tijdens de algemene beschouwingen. De PW kondigde eerder al een motie van wantrou wen aan. „Het is tijd voor een nieuw kabinet. Het is tijd voor nieuwe verkiezingen", zei PW-lei- dgt_Wilders. I pagina 4/5: premier onder vuur der W Elke gevangene heeft recht op bevallingsverlof Zie pagina 6 reacties: 612 Op het koninklijk huis mag niet bezuinigd worden eens 15% oneens 85% Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 10 en 11; Meningen: 15; Auto: 17 t/m 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 35; Sport: 37 t/m 41; Televisie: 42 en 43 door Eugène Verstraeten MIDDELBURG - Vergeleken met een jaar geleden is het aantal werklo zen in Zeeland met 19,4 procent toegenomen (1294 mensen). De stij ging doet zich voor in alle gemeen ten, maar in de gemeente Hulst is procentueel gezien de grootse toe name te zien, namelijk 38 procent (188 mensen). In Middelburg nam de werkloosheid het minst toe (5 procent). Dat blijkt uit de maande lijkse arbeidsmarktgegevens uit Zuidwest-Nederland van het UWV werkbedrijf De toename van de werkloosheid in de gemeente Hulst heeft volgens wethouder Frank van Driessche (sociale zaken en werkgelegenheid) vooral te maken met de ontslagen bij het meubelbedrijf Morres. „Ver der zijn er bij bedrijven geen grote aantallen ontslagen gevallen. Er zijn nogal wat mensen uit onze ge meente die werken in West-Bra bant, maar we hebben niet in beeld wat daar precies gebeurt." Van Driessche zegt ongerust te zijn over de cijfers, maar hij vindt ook dat een relativering op zijn plaats is. „Als je kijkt naar het totaal van de beroepsbevolking is in onze ge meente 5,8 procent werkloos. In de gemeenten Sluis en Terneuzen is dat volgens de cijfers die ik van het UWV heb gekregen respectievelijk 4 en 8,'2 procent. Dus wij springen er in Hulst niet echt uit. Maar zo'n stijging is natuurlijk nooit goed." De wethouder wijst er op dat het transportbedirjf Jan Snel nu flink wat vacatures heeft. „Dus dat is dan weer een positieve ontwikkeling." ARNEMUIDEN - Aerobics kun je in de sportschool doen, maar ook boven op de vleugels van een dubbeldekker, liet gisteren een Engels vliegteam zien. De AeroSuperBatics, vliegend onder de naam Gui- not, maakten op Zeeland Airport een tussenstop op weg van hun thuisbasis in Engeland naar Bel gisch-Limburg. Een ploeg van de Vlaamse tv-zender VTM was naar het vliegveld bij Arnemuiden gekomen om opnames te maken voor een voorbeschouwing op de luchtvaartshow, die zondag in Leopolds- burg plaatsvindt. foto Ruben OreeS video op www.pzc..nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 NIJMEGEN - Het vastleggen van vin gerafdrukken op reisdocumenten maakt paspoorten en identiteits kaarten vooralsnog niet veel veili ger. De marechaussee beschikt nog niet over de apparatuur om de vin gerafdrukken in deze documenten te kunnen uitlezen. Ook de centra le database waarin uiteindelijk de vingerafdrukken van alle Nederlan ders boven de twaalf jaar digitaal worden opgeslagen, moet nog ge bouwd worden. Wie vanaf maandag een nieuw reisdocument aanvraagt, is ver plicht vier vingerafdrukken te la ten opnemen. Deze Europese maatregel moet identiteitsfraude tegengaan. Zo moet het moeilijker worden om met een valse pas te reizen of om de identiteit van ie mand anders aan te nemen. Het ministerie van Justitie is echter nog niet overgegaan tot aanpas sing van de technische infrastruc tuur langs de landsgrenzen. Wan neer dit wel het geval zal zijn, kon een woordvoerder van het ministe rie gisteren nog niet zeggen. pagina 12/13: niet alle vingers spreken de waarheid 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1