meningen j 15 DEI Mobile brieven vrijdag 18 september 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Stadsmanager 3 De stadsmanager heeft zijn stem pel gezet. Hij moet zich in de on dernemer kunnen inleven; geen ondernemers de les lezen die finan cieel ten gronde zijn gegaan door een foutieve routing binnenstad. Dus nu al een verkeerd begin. De St. Jacobspassage staat voor bijna 50 procent leeg! Hoe komt dat, stadsmanager? Hij weet het goed te vertellen maar weet die man iets van ondernemen? De hu ren zijn al laag, we moeten meer adverteren, in de spiegel kijken. Hoe arrogant kan iemand zijn. Grij ze bollen moeten we binnenhalen. Het feit dat je zo over iemand praat, spreekt al voor zich. Volko men verkeerde instelling, nog afge zien van het feit dat deze groep mensen vrij weinig besteden. Als Vlissingen moet bruisen zal dat met jongere mensen moeten ge beuren, daar moet de stad zich op richten. En op het Scheldekwartier zitten we al helemaal niet te wach ten. Eerst' de binnenstad op orde. Maar er zijn te veel financiële be langen. Cock Vromans Vlissingsestraat 23, Koudekerke Stadsmanager 4 De heer Bel meent in het artikel in de krant, vooruitlopend op zijn kennismakingsbijeenkomst, zijn vi sie en kennis van Vlissingen te moeten ventileren. Zit de stad nu wel op zon prater te wachten of zijn we beter af met een persoon die direct wil aanpakken zonder eerst diverse ondernemers in Vlis singen in de gordijnen te jagen. Nieuwe winkels en/of aanpak van de overkapping is niet zijn taak, zo stelt hij. Wel gaat hij de ondernemers eens zwaar op hun tenen staan en meent dan nog open met ze te kunnen praten. Een goed begin! Is een kennismakingsbijeenkomst nu nog wel gewenst? Hij heeft in elk geval nog geen con tact gehad met de door hem (en de gemeente) verguisde onderne mers en maakt door zijn neerbui gende uitspraken samenwerking wel erg lastig. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Stadsmanager 5 De heer J. van Bel als praatpaal voor de ondernemers van Vlissin gen. Na lezing van het 'kranten- stukkie' krijg je in de gaten dat Vlis singen weer een kat in de zak erbij heeft gekregen. Zeventigduizend euro per jaar, wel inclusief gemaak te kosten uit de gemeentekas. De heer Van Bel gaat meteen in de vierde versnelling. Hij heeft nog amper met ondernemers ter plaat se gesproken. De denigrerende op merkingen over ondernemers lij ken mij niet getuigen van enige eruditie. Echt een persoonlijkheid, die direct 'goed ligt' bij de gemeen te! Het verweer zal weer zijn: 'ja een interview, uit de context ge rukt; verkeerd weergegeven'. Maar de opmerkingen zijn gezegd en de toon van het interview liegt er niet om: de ondernemers in Vlissingen weten waarover het gaat. De heer Van Bel heeft kennelijk weinig of geen ervaring met journalisten, is naïef, kan niet goed overzien wat dit soort gebeuzel voor impact heeft en denkt dat niemand de krant leest; de ondernemers ter plaatse zijn toch 'grijze bollen' en lezen toch niet. Voor hij Vlissingen goed en wel binnen is, kan hij al weer vertrekken. F. Hardy Bellamypark 38, Vlissingen Bankbelasting Minister Wouter Bos van Financi ën pakt de banken aan. Er wordt serieus gekeken of een speciale be lasting mogelijk is voor banken. Al leen wie pak je dan aan? Banken en verzekeringsmaatschap pijen hebben miljarden euro's aan staatssteun gekregen. De burger mag daar de rente voor ophoesten. En wie denk je dat de speciale be lasting voor de banken zal betalen? De financiële crisis is in oktober vo rig jaar begonnen en dit kabinet slaagt er nu in om twintig commis sies te benoemen om oplossingen te bedenken. Maar van uitsteltech nieken is geen sprake en het levert alleen maar tijdwinst op voor dit kabinet. Volgens Balkenende moeten Ne derlanders de crisis optimistisch het hoofd bieden. Vorig jaar een begrotingsoverschot, nu een staatsschuld waar een paard de hik van krijgt. Misschien dë Eerste en Tweede Kamer halve ren evenals het Europees Parle ment en de diverse Europese Com missies als bezuiniging? Als het er op aankomt dan kiezen de landen in Europa toch voor het eigen volk, kijk maar naar Duitsland en Frank rijk, daar wordt de autoindustrie zwaar ondersteund en niemand doet daar iets tegen. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Troonrede In de Troonrede mis ik de inventi viteit, de voortvarendheid en de creativiteit die bij onze ministers, gelet op hun declaratiegedrag, over duidelijk aanwezig zijn. Rien Hardus Noordeindstraat 17, Wissenkerke Bezuinigingen De provincie en de dertien ge meenten in Zeeland krijgen 50 mil joen euro minder van het Rijk (krant, 16 september). Bij alle be schouwingen over bezuinigen mis ik een mogelijke bestuurlijke herin richting. Zeeland heeft ongeveer 380.000 inwoners, verdeeld over dertien gemeenten. Dat betekent een commissaris van de koningin, Gedeputeerde Staten, Provinciale Staten en een omvang rijk provinciaal ambtelijk apparaat. Daarnaast dertien burgemeesters en ongeveer vijftig wethouders, dertien gemeenteraden en dertien gemeentelijke organisaties. Een kostbaar bestuursapparaat voor een qua aantal inwoners grote pro vinciestad. Voor een minder kostbare en kwa litatief betere bestuursorganisatie ben ik voorstander van drie grote gemeenten (Walcheren, De Beve- landen en Zeeuws-Vlaanderen) en opheffing van de provinciale be stuurslaag. Tholen zou bij West-Brabant kunnen worden ge voegd. Wat voor Zeeland geldt, moet na- mssmBsssmmsBg ss ?t, wssm. Hongarije is met zo'n 2500 ton de grootste donsproducent in Europa. Dit levend plukken van ganzen is ernstige dierenmishandeling. De angstige dieren worden ruw behan deld. Dit pijnlijke plukwerk (verge lijkbaar met het uittrekken van ha ren bij de mens) geeft veel pijn en ellende. De huid bloedt, er is veèl letsel en de dieren verkeren in shock. Hun dons is eraf en dieren hebben geen bescherming meer te gen kou en vocht en dat geeft ziek te. De dieren ondergaan deze kwel ling drie a vier maal in hun leven, om de zeven weken. Er dient een einde te komen aan deze wreedhe den! C. Minneboo J.D.P. de Smitstraat 31, Oost-Souburg tuurlijk landelijk worden inge voerd: grote gemeenten, recht streeks aangestuurd door het Rijk, en het overbodig maken van een tussenliggend bestuur. En ten slotte: gekozen burgemees ters en raadplegende referenda. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Dierenleed 2 In Poolse, Hongaarse en Chinese kwekerijen worden ganzen levend geplukt (krant 14 september). Le vend plukken is binnen de Europe se Unie verboden. Toch is het meeste dons afkomstig van leven de dieren. Officieel mogen ganzen worden geplukt na het slachten; de waarheid is anders en gruwelijk. Zeeland Echt Waar 4 Waarom een duur onderzoeksbu reau een leus laten bedenken van hetzelfde niveau als 'Welkom in Zeeland', nietszeggend? Waarom niet een prijsvraag uitschrijven on der de inwoners van Zeeland? En als ik dan een balletje mag op gooien, pleit ik voor 'Zeeland komt boven'. Een tikje cryptisch waar door het blijft hangen. De lijf spreuk van Zeeland klinkt er in door en verder zit er kracht in en superioriteit. Waarin die superiori teit dan in zit kan iedereen voor zichzelf bedenken: cultuur, histo rie, culinaire kwaliteit, toerisme, •theater, water en natuur. Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge WH H mHHflfflüHI MSB IMMMMM1 Vrijuit onderling bellen en sms'en* met zes T-Mobile nummers en naar een vaste lijn Slechts één familielid betaalt maar 10,- per maand T-Mobile Family voor 2 i naar t-mobile.nl, jouw T-Mobile Shop of bel 0800-7123. >k verkrijgbaar bij BelCompany, The Phone House, GSMWEB.NL en telefoonkopen.nl Life is for sharing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15