economie I n Innovatiegeld voor bedrijven is Downloadboekwinkels boos om hoge bfw-tarief ZUID-AFRIKA Vrouw financieel directeur van KPN SUBSIDIE Samenwerking in zuidwesten eBay-kopers tegen belemmeringen Site Linkedln opent kantoor in Nederland Zelfstandige haven Amsterdam dichterbij Nieuwe lijndienst haven Gent op Middellandse Zee waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ML 9 vrijdag 18 september 2009 SMB J>' 9388K door Ben Jansen amsterdam - Telecomconcern KPN heeft Carla Smits- Nusteling (foto) benoemd tot chief financial officer (CFO). Haar aanstelling in de raad van bestuur van de onderneming gaat per direct in. De 43-jarige Smits-Nus- teling is sinds 2000 werkzaam bij KPN, haar laatste func tie was directeur corporate control. Volgens een woordvoerder heeft KPN niet bewust ge zocht naar een vrouw voor de toppositie. „Zij is iemand met veel financiële en operationele ervaring", aldus top man Ad Scheepbouwer gisteren in een toelichting. Smits-Nusteling werkte eerder bij post- en logistiekcon- cern TNT en bekleedde daar verschillende management functies. Sinds mei nam Smits-Nusteling al een aantal taken als CFO waar na het vertrek van Marcel Smits als financieel topman. De topvrouw krijgt een basissalaris van 425.000 euro per jaar. Daarnaast komt Smits-Nusteling in aanmerking voor een korte termijn variabele beloning in contanten en een lange termijn variabele beloning in voorwaarde lijke aandelen. foto ANP MIDDELBURG - Vijfenzestig bedrij ven in Zuidwest-Nederland, waar onder zestien Zeeuwse, krijgen een steuntje in de rüg om samen werk te maken van vernieuwing. Zo staan ze sterker in de huidige recessie en kunnen ze kansen be nutten wanneer de economie aan trekt. De Kamer van Koophandel heeft het bedrijfsleven uitgedaagd mee te doen aan de subsidieregeling in novatieprestatiecontracten van het ministerie van Economische Za ken. Die regeling is bedoeld voor groepen van 15 tot 35 bedrijven die samenhang vertonen, bijvoorbeeld omdat ze in dezelfde keten, regio of branche werken. De subsidie bedraagt 1,8 miljoen euro. Het is de bedoeling dat de be drijven een meerjarig innovatietra ject uitvoeren, waarbij ze gebruik maken van eikaars sterke punten en deskundigheid. Zo moeten nieuwe producten kunnen ont staan. De Kamer van Koophandel rekent erop dat de bedrijven zelf een veelvoud van het subsidiebe drag gaan investeren. De Kamer streeft ernaar meer ondernemers in Zeeland en West-Brabant de on dersteuning van het. ministerie te laten benutten. Onderzoek heeft laten zien dat meer dan driekwart van de onder nemers in Zuidwest-Nederland moeilijkheden ondervindt bij in novatie. Knelpunten zijn gebtek aan geld voor dat doel en proble men bij het vinden van een part ner om mee samen te werken. Van Zeeuwse zijde doen onder an dere een aantal bedrijven in de voedingssector mee, zoals Meat less en Klassenoten uit Goes, Roem van Yerseke, Seafarm uit Kamperland en Farm Pack uit Ka- pelle. Ook automatiserings- en iet-bedrijven zijn van de partij. STRAATSBURG De verkoopsite eBay heeft de Euro pese Unie in Brussel ruim 750.000 handtekeningen overhandigd van Europese burgers die de vrije ver koop op internet verdedigen. De online kopers en verkopers zijn be zorgd over fabrikanten die internet verkoop van hun producten probe ren te verhinderen, ook van twee dehands goederen. Europees Commissaris Neelie Kroes van Concurrentie zegt aan een besluit te werken. ROTTERDAM De Amerikaanse netwerksite Linkedln opent binnenkort een kantoor in Nederland. Het bedrijf zegt de Nederlandse markt interes sant te vinden, omdat hier onder nemers en werknemers tot de ac tiefste gebruikers van de site beho ren. Linkedln is nog op zoek naar kantoorruimte en werknemers. Linkedln, opgericht in 2003, telt in Nederland al 1,4 miljoen gebrui kers. Wereldwijd zijn er meer dan 47 miljoen bij aangesloten. AMSTERDAM De mogelijke verzelfstandiging van de haven van Amsterdam is giste ren een stap dichterbij gekomen. Het stadsbestuur van Amsterdam wil het havenbedrijf meer op eigen benen laten staan. Ook wordt de kans op aanleg van een tweede zee sluis bij IJmuiden groter als het ha venbedrijf zelfstandig is. Na het uitgebreide onderzoek dat nu zal plaatshebben, moet ook de gemeenteraad nog een besluit ne men. Complete 17-daagse reis voor bodemprijs! INCLUSIEF Nu of nooit, slechts 4 vertrekdata, WEG=PECH! Vertrekdata: 19-26 okt. en 9-23 nov. SENSATIONAL SOUTH AFRICA rondreis met vertrek vanaf Brussel stad- stour door de hoofdstad Pretoria volg de bekende Panoramaroute, een schitterende natuurtocht boordevol onvergetelijke verge zichten sta oog in oog met de 'Big Five' tijdens een gamedrive door het beroemde Paul Kruger National Park maak kennis met de trotse koninkrijken Swaziland en Zululand verken levendig Durban geniet van de unieke flora en fauna van de Drakensbergen en tijdens een (optionele) boottocht door het St. Lucia Reservaat. Zie www.kras.nl/25990 3 8 cent - De haven van Gent krijgt een nieuwe containerlijndienst op de Middellandse Zee. De Finse re derij Containerships begint over 'enkele weken met een wekelijkse aanloop vanuit Gent naar het Griekse Pireaus. Onderweg worden de havens van Istanbul en Izmir in Turkije aange daan. In Istanbul wordt voor Con tainerships vracht aangevoerd uit de Libische havens Tripoli, Misura- ta en Benghazi. De lijndienst doet ook Tunis en het Italiaanse Saler no aan. Containerships zet om te beginnen drie schepen in, één van 1400 en twee van 900 standaard containers (teu). De schepen me ren in Gent af in het nieuwe Klui zendok. Turkije is voor Gent al een belangrijke handelspartner. Het vervoer bestaat nu vooral uit staalproducten voor én van staalbe drijf ArcelorMittal (voorheen Sid- mar) bij Zelzate. door Gert van Harskamp den haag - Aanbieders van luister- boeken op internet zijn kwaad op het kabinet. In het nieuwe Belas tingplan vallen luisterhoeken on der het lage btw-tarief van 6 pro cent, maar voor betaalde down loads van een luisterhoek of e-book geldt het hoge tarief van 19 procent. Dat betekent dat alleen luisterboe- ken die worden geleverd op cd of usb-stick goedkoper worden. Vol gens de downloadwinkels zorgt dit voor oneerlijke concurrentie. Het ministerie van Financiën er kent het probleem, maar het zegt er voorlopig niets tegen te kunnen doen. Europese regelgeving ver biedt een laag btw-tarief op elek tronische diensten, omdat de plaats van levering niet controleer baar zou zijn. „Dat is het verschil met een cd of een usb-stick die op een bepaald adres bezorgd wor den", aldus een woordvoerster van Financiën. Overigens streeft het ka binet wel naar een lager btw-tarief voor boeken die via internet wor den gedownload. Het ministerie van Onderwijs onderzoekt de mo gelijkheid om onder de Europese regels uit te komen. ///.v/v |ii II vliegreis l/ ontbijt Ned.sprekende reisleiding 4/ diverse excursies Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 I E deondernemer@bndestem-pzc.nl BN DeStem PZC WGGGNG;. NleuwsMcdla sssmm mam s Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiterienfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11