261 zeeland WkMMi Jarig jaap saia ter discussie Elderschans na Fietstocht langs forten en frontlijnen 1944 Inbraken bij bedrijf en in bedrijfsauto - -v -- s - *Sv - V Dansavond Welzijn voor Ouderen Lezing over bevrijding van Scheldemonding almanak de Zeeuwse Open dag asiel en kinderboerderij donderdag 17 september 2009 'In 1954 is voor het laatst groot onderhoud gepleegd. Toen is een deel van het park Raadslid Steil l"Ol vail afgesnoept ten behoeve van de aanleg van het Burgemeester van Dongensportpark' door Frank van Cooten SLUIS - Het Sluise raadslid Chris van de Vijver (Liberaal Sluis) stelt de rol van burgemeester Jaap Sala, afgelopen maandag tijdens de be grafenis van de 'ruziënde politici', ter discussie. Sala gooide zelf ook een schepje zand op de kist. Het ging de burge meester met name om de bood schap van het ondernemersforum West-Zeeuws-Vlaanderen, waar hij achter kan staan. Het forum roept alle betrokkenen op met een schone lei te beginnen. Van de Vijver vindt de medewer king van Sala echter geen pas ge ven. „Hij zal door de grafstem ming vergeten zijn een neutrale, apolitieke houding aan te nemen." Andere raadsleden tillen daar niet zo zwaar aan. „Jaap wil ook graag AXEL De werkgroep promotie Axel houdt zaterdag een begeleide fiets tocht langs de Spaanse forten en de frontlijnen van 1944 in de omge ving van Axel. Een deskundige gids van het Gidsenteam Zeeuws- Vlaanderen maakt de deelnemers wegwijs in de historie en bevrij ding van Axel. Onderweg wordt een stop gemaakt bij het Gdynia- museum. De tocht begint om 13.00 uur bij de watertoren. IJZENDIJKE Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag toegeslagen in IJzendijke. Bij een bedrijf in de Sint Sebastiaanstraat werden kas ten en laden doorzocht, maar het is nog onbekend of er iets wordt vermist. Dezelfde nacht werd inge broken in een bedrijfsauto die ge parkeerd stond aan de Handboog straat. Uit de auto is een aantal elek trische apparaten gestolen, waaron der een kettingzaag. naar nieuwe verhoudingen. Hij pleit voor nieuwe wegen met nieuw elan. Het is niet verkeerd dat hij steun geeft aan de actie van de ondernemers", zegt Hans Meijer (Helder Zeeuws). William Gijsel (Gemeentebelan gen) vindt de rol van de burge meester echter ook niet zo goed. „Hij had daar beter zijn handen vanaf kunnen houden." Van de Vijver kan al helemaal geen begrip opbrengen voor de act- tie van de ondernemers. „Ze pro beren keer op keer de kiezer te beïnvloeden door te zeggen dat er geen plaats is voor lokale partijen. Daarnaast vind ik dat in deze fi nancieel moeilijke tijden ook erva ren bestuurders actief moeten blij ven. Laat de ondernemers onder nemen en de gemeenteraad en het college besturen." TERNEUZEN De stichting Welzijn voor Ouderen houdt dinsdag 22 september een dansavond in De Veste aan het oos telijk Bolwerk in Terneuzen. De avond begint om 19.15 uur en ein digt omstreeks 22.15 uur. Ouderen kunnen onder het genot van een kopje koffie of een drankje wat bijpraten en af en toe een dans je doen. Er wordt cd-muziek ge draaid, variërend van foxtro, tango en rumba tot linedance. AXEL In de raadszaal van het voormalige stadhuis van Axel houdt drs. M. A. van Alphen vanavond een lezing over de betekenis van de bevrij ding van de Scheldemonding in het najaar van 1944. De lezing, die begint om 19.30 uur, vindt plaats in het kader van 65 jaar bevrijding. Van Alphen is wetenschappelijk medewerker en docent militaire ge schiedenis vaan het Nederlands In stituut voor Militaire Historie. Vrijwilligers maken de binnengracht van parkbos De Elderschans in Aardenburg vrij van takken en hout. Tevreden over uw dagblad- tot en met 18 september tijdens bezorger maar is hij niet genomineerd voor de verkiezing Dagbladbezorger van het Jaar? Geef hem of haar dan op voor de Publieksprijs. Dat kan van 14 het radioprogramma van Giel Beelen. Dus luister tussen 6.00 en 9.00 uur naar Giel op 3FM en zet uw dagbladbezorger in de schijnwerpers! Opgeven per post: antwoordnummer 48, 1180 VB Amstelveen Dank, dank voor de bloemen. Nee, had u niet hoeven doen. Ben een beetje allergisch voor stuifmeel. Maar ze staan mooi. Ach, wat een mooieJles. Vast een goed wijnjaar geweest. Zal er mijn collega in Goes een plezier mee doen. Nee, sorry, ik drink niet. Mijn buik hè, mijn hart ook. Wat attent, datje eraan denkt. ]a De 'ZC feliciteert met het 70-jarig jubileum en de introductie van de nieuwe huisstijl. Tip? redactie@pzc.nl www.dezeeuwse.nl verzekeringen hoor, zoenen mag. Heb me speciaal geschoren vanochtend. Pas wel op met die griep van ver weg. In de wc zag ik al van die speciale zeep staan. Stinkt een beetje naar die bloemen. Drink ik daarna uit mijn flesje zuive rend water, dan smaakt dat naar vo geltjeswijn. la, ook al fantastisch, een bedrijf dat zorgt dat je elke dag jarig bent. TERNEUZEN - De jaarlijkse open dag van het Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen wordt zaterdag voor het eerst ge combineerd met die van de naast gelegen kinderboerderij. Op de boerderij staat alles in het teken van de ezel. Op de jaarlijkse Ezel tjesdag melden zich ezel-eigenaren uit het hele land voor een wande ling door de polders rond Terneu zen. Het asiel houdt een loterij en kinderen kunnen zich er laten schminken. Op de weide wordt een mini-fair gehouden. Ook de Kynologenclub en dierenartsen- praktijk Axel werken mee, onder meer met een gezondheidscheck. - ZEEUWS-VLAANDEREN De ludieke begrafenisceremonie, maandag in Oostburg blijft de ge moederen bezighouden, www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Rumoer rond begrafenis Sluis 2. File van hulpverleners 3. Informatie over Kop Noordstraat STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92