81 binnenland Agressie zet streep door Peters stage Jeugdofficier: eerder KRASiNL. Ëlsdgn Kerst NEDERRIJN 5 dgn Kerst ZUID-LIMBURG BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm 8 ft. SINGLEREIZEN Het Openbaar Ministerie wil een ruimhartiger beleid rond het afgeven van verklaringen van goed gedrag aan scholieren. Een weigering dwarsboomt nu te vaak een stageplek. Goed gedrag waarom zou je meer betalen donderdag 17 september 2009 Vertrekdatum: woensdag 23 december u verblijft in het 4-sterren Steigenberger Maxx Hotel inclusief ontbijt en diner inclusief extra's: koffie met gebak en kerstdi ners. Bezoek de kerstmarkt in Jena of maak leuke uitstapjes naar o.a. Weimar, Erfurt of Rudolstadt Zie www.kras.nl/12019 Vertrekdatum: woensdag 23 december u verblijft in het comfortabele 4-sterren Ramada Hotel inclusief ontbijt en diner inclusief extra's: kerstbuffet en dansavond. Excursies naar o.a. Goslar, het mooie natuurgebied de Harz, Hameien, het prachtige Celle en Hannover Zie www.kras.nl/12036 Vertrekdatum: w.oensdag 23 december u verblijft in het 3-sterren Hotel Van der Valk Moers inclusief ontbijt en diner inclusief extra's: brunch en live-muziek. Met excursies naar o.a. Düsseldorf, het Bergisches Land, Wuppertal, Winterberg, Keulen en Xanten Zie www.kras.nl/12020 Vertrekdatum: woensdag 23 december u verblijft in het gastvrije Hotel op de Boud inclusief ontbijt en diner inclusief extra's: kerstdiner, dansavond en brunch. Met excursies naar o.a. Valkenburg, Aken, Maastricht, de Mergellandroute en de Ardennen Zie www.kras.nl/12030 8 dgn Kerst ROME Vertrekdata: maandag 21 en 28 december u verblijft in Hotel L'Oasi in Aranova Fiumicini inclusief ontbijt en 1 of 2 x diner inclusief extra's: kerstdiner, oudejaarsdiner en kerstpresentje. Heerlijke vrije dagen in Rome of boek het excursiepakket met o.a. het Villa d'Este in Tivoli en Vaticaanstad Zie www.kras.nl/12048 Zie www.kras.nl/12045 Justitie geeft Peter de Jonge (17) geen verklaring van goed gedrag. De scholier uit Oldenzaal kan daardoor geen stage lopen bij kinderdagverblijf Catalpa. Zijn opleiding loopt gevaar. door Frank Timmers Peter* volgt een mbo-opleiding zorg. Hij heeft al eens stage gelopen bij verzor gingshuis Gereia in zijn woonplaats Olden zaal. Het verliep volgens hem en zijn ouders zonder problemen. De scholier heeft een strafblad. In 2006 kreeg hij een taakstraf van 32 uur en in 2008 van 24 uur. In bei de gevallen door uitgaansgeweld. Er staat nog een zaak open vanwege een mishandeling op 5 juli, eveneens tijdens het stappen gepleegd. Peter is dus niet het braafste jonge tje van de klas. Hij weet dat en ook zijn ouders hebben hem straf gegeven. Zijn vader geeft toe dat Peter een kort lontje heeft, maar al leen bij het uitgaan leidt dat wel eens tot een uitbarsting. Peter ver telt dat de jongens die een klap van hem hebben gekregen van zijn leeftijd waren. Hij had nooit kunnen bedenken dat de uitgaansagressie een belem mering zou worden voor de om gang met peuters. En toch is dat nu de situatie. Het ministerie van Justitie weigert een verklaring van goed gedrag af te geven die kinder dagverblijf Catalpa van zijn sta giairs verwacht Zonder dat papier tje geen stage, zonder dat papiertje grote problemen bij de afronding van zijn opleiding. Perplex stond de familie van de omschrijving van de risico's die het ministerie in de 17-jarige ziet. In de afwijzingsbrief kent de Dienst Justis (Justitiële uitvoerings dienst Toetsing, Integriteit en Screening) Peter een bepaald scree- ningsprofiel toe. Omdat hij bij zijn stage 'belast zou zijn met de zorg voor minderjarigen en/of perso nen die in een afhankelijkheidssi tuatie verkeren' bestaan er geva ren. De dienst spreekt over machts misbruik dat zich kan uiten in het plegen van zedendelicten, heeft het over afpersing en noemt dief stal en verduistering. De familie De Jonge wil het ge drag van Peter niet vergoeilijken, maar deze omschrijving heeft vol gens hen niets met Peter te ma ken. De zoon heeft nooit iets ge daan wat in de verste verte maar lijkt op de genoemde gevaren. Moeder is onthutst dat haar zoon op een lijn wordt gesteld met aan randers en verkrachters. Peter rea geert laconieker: belachelijk. De ambtenaar komt naar eigen zeggen op objectieve criteria tot de conclusie dat 'als de strafbare Bedrijven kunnen zelf bepalen of ze een verklaring omtrent gedrag voor stagiairs nodig vinden. Een uit zondering is er voor het onderwijs, waar die verplicht is. Kinderen met een strafblad die een sportoplei- ding doen (Gios) komen vaak in problemen. Dat geldt ook voor scholieren met een opleiding in de beveiliging. feiten zich herhalen - gelet op de risico's voor de samenleving, dit een behoorlijke uitoefening van de taak of bezigheden in de weg zal staan'. De ambtenaar moet ook een toetsing doen op subjectieve gron den. Het gaat om een afweging van de persoonlijke belangen van Peter tegenover die van de maat schappij (namelijk de bescher ming tegen de vastgestelde risico's' op zedendelicten, machtsmisbruik en diefstal). Vader De Jonge laat de brief zien. Zonder enige onderbouwing con stateert de ambtenaar dat een be- langafweging 'vooralsnog niet in het voordeel' van Peter uitvalt. „Ik ben dan ook voornemens de ver klaring omtrent gedrag te weige ren", aldus Justis. Als het aan vader en moeder ligt, moet de belangenafweging anders uitpakken en niet alleen omdat hun zoon zich nooit aan kleintjes zou vergrijpen, maar juist in het belang van de samenleving. Vol gens hen is het in haar belang dat jongens als Peter stage kunnen lo pen, hun opleidingen afmaken en met diploma's aan het werk gaan. Ze zijn verbaasd dat dit algemene belang in de afweging kennelijk geen rol speelt. Vader De Jonge heeft bezwaar gemaakt. „Ik laat het hier niet bij zitten", zegt hij. Het ministerie van Justitie heeft geen gebruik gemaakt van het ver zoek om een reactie. naam om privacyredenen gefin geerd) Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) rende dienst Justis zich moeten houden, op gespannen voet staan met de praktijk van het jeugdstraf recht. Jeugdofficieren en kinder rechters is het vooral te doen om kinderen te helpen en op het rech te pad te brengen. „Ik zou willen dat Justis ook meer door deze pe dagogische bril zou kijken", aldus Dronkers. Met die bril op zouden de ambte naren van Justis er vaker achter ko men dat juist het lopen van een stage en het afronden van een op leiding als een voorwaarde voor het krijgen van werk, van groot be lang zijn voor de samenleving. In een overleg met die dienst heeft hij welwillendheid bij de ambtena ren bespeurd, die echter het toe- Vier de feestdagen met KRAS.NL! Want op één van de kerst- en/ of nieuwjaarsreizen vindt u niet alleen gezelligheid, u ziet bovendien uw vakantiebestemming in zijn meest sprookjesachtige verschijning! En tijdens uw vakantie wordt u uiteraard goed verwend: er zijn feestelijke diners en gezellige dansavonden. Lees snel verder of vraag gratis de nieuwe brochure aan! Wegens succes ook deze winter weer een zeer uitgebreid aanbod singlereizen. KRAS Single reizen zijn bedoeld voor singles (45+) die graag op een ongedwongen en gezellige manier, maar niet alleen kerst willen vieren of op wintersport willen gaan. Vraag de kerstbrochure aan of kijk voor alle aanbiedingen op www.kras.nl/singles ALMELO - De gezamenlijke jeugdof ficieren van het Openbaar Ministe rie vinden dat het ministerie van Justitie de regels voor een verkla ring van goed gedrag voor kinde ren moet versoepelen. Nu blokke ren de op volwassenen geënte voorschriften te vaak een stage waardoor een schoolopleiding ge vaar loopt. Ongeveer vijf tot tien keer per jaar hoort jeugdofficier Carlo Dronkers dat scholieren in het Almelose ar rondissement niet op stage kun nen omdat ze vanwege hun straf blad geen verklaring van goed ge drag krijgen. Dronkers zegt dat het gaat om een landelijk probleem. Hij constateert dat de regels waar aan de ambtenaren van. de uitvoe Vertrekdatum: maandag 21 december 8 u verblijft in 3-sterren Hotel Baia de Monte Gordo inclusief ontbijt en diner 8 inclusief extra's: speciaal diner op kerstavond en oudejaarsavond. Met excursies naar o.a. Madrid, Tavira, Faro, Albufeira, Silves en Granada Jeugdofficier Dronkers foto George Nusmeijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8