Podium volksspel in Zierikzee 261 Oplichter Meandertje krijgt werkstraf Tractorbedrijf wordt Carillonstichting krijgt botenstalling Zierikzee Mantelzorgers zelf vertroeteld tijdens reisje donderdag 17 september 2009 m» 9m -■ m-e m m «mm m «m mm mm door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De ex-penningmees- ter van wijkvereniging 't Meander tje in Middelburg heeft een werk straf van honderd uur opgelegd ge kregen omdat hij 16.000 euro van de stichting heeft verduisterd. De man moet verder het geld aan 't Meandertje terugbetalen. Dat heeft de politierechter in Middel burg gisteren bepaald. De straf is conform de eis van de officier van justitie. De verduistering werd opgemerkt in maart van dit jaar. Toen een springkussen betaald moest wor den, bleek er nog maar 44 euro op de rekening van 't Meandertje te staan. De penningmeester beken de sinds april 2008 in totaal 16.000 euro van de rekening te hebben ge haald. Hij maakte dit geld op aan gokken. De ex-penningmeester was giste ren niet aanwezig bij de zitting. In een eerdere verklaring had hij aan gegeven het geld te willen terugbe talen, zei de officier van justitie. „Maar dat zal niet zo eenvoudig zijn. Het zal lang duren, want me neer heeft meer schulden." De offi cier zei ook dat de man eerder straffen heeft gehad, onder meer voor poging tot diefstal. Volgens Rob Dreesens van 't Mean dertje en advocaat Corjan de Wit van de stichting heeft de ex-pen ningmeester tot nu toe nog niets terugbetaald. Ze stappen naar de civiele rechter om beslag te laten leggen op het loon van de man. Zowel de advocaat, de officier als de rechter noemden de verduiste ring door de penningmeester 'heel schadelijk voor 't Meandertje'. Door de hele zaak is de wijkvereni ging in een slecht daglicht komen te staan. „En er is een hoge schen ding van het vertrouwen", zei de rechter. De man was al lang betrok ken bij 't Meandertje. Hij was zes jaar penningmeester. Ondanks alles gaat 't Meandertje toch verder, geholpen door de ge meente Middelburg en de corporo- ratie Woongoed. Er is inmiddels al een nieuw bestuur. Ook zal er een nieuwe naam bedacht worden. Vicky Honig van Het Huis Coen Ho nig Optiek: „Zonnebrillen mogen zo groot en opvallend mogelijk. Maar ook cor- rectiebrillen springen in het oog. Re tro doet het in beide gevallen goed." Brillen zijn tegenwoordig niet alleen meer functioneel. Honig: „De bril mag gezien worden; het is een fashi on item, een accessoire. Brillen zijn eyecatchers." Elly Kosten van edelsmederij-juwe- lier Jech: De sieradenwereld is misschien iets minder modegevoelig dan de kle- dingbranche, toch zijn ook hier trends zichtbaar. Kosten: „Alles is groot. Vooral horlo ges, maar ook ringen en de rest." En droegen mannen een paar jaar gele den hooguit een schakelarmband. „Nu is er voor hen van alles. Fossil bijvoorbeeld, heeft veel voor man nen." Adri Stouten van De Spoel: Wat een zelfmaakmodewinkel op de catwalk doet? Zelfgemaakte out fits laten zien natuurlijk, met dank aan drie dames met drie heel ver schillende maten. Voor de show is gekozen voor kle ding aan de nette kant. Stouten: „Als trends zie je vooral de kleuren paars, lila en zwart. Ook rui ten zie je veel. Van klassiek tot mo dern." Ellen van Veithoven van dameskle dingzaak Kompassen: „je ziet heel veel jurken, maar ik heb in de show ook een mooi zake lijk pak. Het merk Turnover is daar goed in. Voor als je bij een bank werkt of als je naar een begrafenis moet." Van Veithoven kiest bij de show voor verrassing door de nieuwe col lectie van Dept te presenteren. Die kjeding is pas na de show in de zaak te zien. Barbara van Gemert van Parfume rie de Zwaantjes: Donkere kleuren zijn deze winter de trend. Lippenstift en oogschaduw zijn donkerpaars, bruin. Zelfs tegen het zwarte aan. Van Gemert: „Best gedurfd deze kleuren. Mooi opgebracht kan het heel chic staan." Bij de show worden die kleuren aan het publiek getoond, zij het afge stemd op type model en kleding. door Esme Soesman Voor Ellen van Veithoven van dameskledingzaak Kompassen komt met het modespektakel Cat walk Zierikzee een jarenlang ge koesterde droom uit. Voor inwoners van Schouwen-Dui- veland is het zaterdag op het Kraanplein te houden evenement dé manier om de trends van deze winter te spotten. Tegen het decor van het histori sche openluchtspel Kraankinderen wordt 's middags - met medewer king van zo'n vijfentwintig Zierik- zeese ondernemers - een grote mo deshow gehouden. „Zierikzee is zó ontzettend mooi", verzucht Van Veithoven. „En ik ben dol op modeshows. Ik roep al jaren, al voor we met Kompassen begon nen: het zou toch geweldig zijn als je Zierikzee als één grote catwalk kunt gebruiken. En dat je dan alles daarover laat paraderen." Ruim vijfjaar nadat ze met zus Saskia een eigen modezaak is be gonnen, komt haar droom uit. Met dank aan Herman Holty, die behalve Zierikzees ondernemer ook betrokken is als penningmees ter bij de Stichting Historische Spe len Zierikzee. Hij opperde het plan neer te strijken in het decor van het historisch openluchtspel De Kraankinderen op het Kraan plein in Zierikzee. „Iedereen was meteen al enthousiast en dan krijg je ook een haalbaar kostenplaatje." Voorafgaand aan de laatste opvoe ring van De Kraankinderen vin den nu twee - beide een dik uur durende - modeshows (om 12.00 en om 15.00 uur) plaats. Professioneel ladyspeaker Ramona van Zweden praat rond de vijftig modellen over de catwalk. Zij zijn stuk voor stuk aangekleed door de Zierikzeese ondernemers; van kle ding tot schoeisel tot allerhande ac- cessoires. Ook haar en make-up worden door plaatselijke middenstanders - allen lid van ondernemersvereni ging ZZ Neptunus - verzorgd. Bo vendien kan de show in sfeer wor den afgesloten met een consump tie bij 't Genot, de Biet, Maritime of de Proeverij. Voor de entree moet 5 euro worden betaald. „Daarmee willen we voorkomen dat mensen niet op komen dagen als het bijvoorbeeld slecht weer is. Dan hebben we al het werk voor niks gedaan." De tribune van De Kraankinderen biedt (per keer) aan 650 mensen zitplaats. „ZZ Neptunus wil iets leuks, iets positiefs neerzetten", verklaart Van Veithoven de inzet van de on dernemers. Bewust na het hoogsei zoen. „We willen juist iets aanbie den aan inwoners van Schou- wen-Duiveland." Het openlucht spektakel is volgens haar niet te vergelijken met de („Dat zijn com plete avondjes uit") modeshows die Kompassen eerder in Zonne- maire en Burgh-Haamstede op po ten heeft gezet. Hoewel ook daar naar samenwerking met andere on dernemers is gezocht, is de opzet nu veel grootschaliger. Of een dergelijke evenementach tige opzet voor herhaling vatbaar is, moet de praktijk uitwijzen. „Eerst eens kijken of dit aanslaat. Eerst evalueren. En dan gaat het echt niet om de verkoop in de win kel. Ik hoef er geen euro aan te ver dienen, maar mensen moeten het wel leuk vinden. Als de reacties maar enthousiast zijn. Want dat is de bedoeling. We willen laten zien hoe mooi Zierikzee is, wat voor aanbod er is, wat Neptunus doet en wat de nieuwste trends zijn." www.zzneptunus.nl Zonnebrillen kunnen niet groot genoeg zijn. ZIERIKZEE - Mantelzorgers worden woensdag eens zelf in het zonne tje gezet door de afdeling Schou- wen-Duiveland van de Nederland se Patiënten Vereniging (NVP). Ze worden om 11.00 uur door een bus opgepikt op de carpoolplaats bij Zierikzee. Vervolgens krijgen ze een lunch bij restaurant De Zeeuwse Stromen in Renesse. De bus vertrekt vervolgens naar het Watersnoodmuseum bij Ouwer- kerk, waar een rondleiding, koffie en een bolus wachten. Tot teleurstelling van de NVP geeft de gemeente Schouwen-Duive- land geen subsidie voor de trip. Onder meer de provincie Zeeland doet dat wel. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Aan de Industrieweg in Zierikzee wordt tractorbedrijf Kloet momenteel omgebouwd tot botenstalling. Het nieuwe bedrijf vult het gat in de markt dat de fa milie Burcksen aan de nabijgele gen Roompotstraat sloeg toen die er vorig jaar mee stopte. Eén van de 1200 vierkante meter grote hallen is al klaar, voor de even grote tweede hal is de vergun ning binnen. Botenberging Kloet gaat dit najaar van start. „We heb ben ruimte voor grote, zeegaande schepen maar kleinere zijn natuur lijk ook.welkonv" vertelt Kees Kloet. Zijn zonen Leon en Bart gaan het bedrijf leiden. Huurders van een plaats in de hal mogen zelf onderhoud aan hun schip doen. Voor reparaties wordt nog onderhandeld met Bouwman Yachtservice in Zierikzee. „Toen ik begon met het tractorbe drijf had je hier twaalfhonderd boeren. Nu nog vierhonderd. Landbouw is een aflopende zaak, watersport heeft de toekomst. Al moet de gemeente wel eens wat doen met de Zierikzeese haven," aldus Kloet. De ombouw van het bedrijf vergt een investering van acht ton tot een miljoen. Staalcon structiebedrijf Kloet blijft bestaan. ZIERIKZEE - De nieuwe Stichting Zierikzeese Carillons krijgt de kans alsnog subsidie aan te vragen voor volgend jaar. Omdat de stich ting net is opgericht, strijkt het col lege de hand over het hart en wordt de uiterste aanvraagdatum van 1 april even terzijde gescho ven. Wel wordt de aanvraag ge woon getoetst aan de geldende ré gels voor het verstrekken van subsi dies. Eén van de zaken waar de ge- Dagbladbezorger van het Jaar 2009 Stem op uw dagbladbezorger en win een gratis krantenabonnement Tevreden over uw dagblad bezorger maar is hij niet genomineerd voor de verkiezing Dagbladbezorger van het Jaar? Geef hem of haar dan op voor de Publieksprijs. Dat kan van 14 tot en met 18 september tijdens het radioprogramma van Giel Beelen. Dus luister tussen 6.00 en 9.00 uur naar Giel op 3FM en zet uw dagbladbezorger in de schijnwerpers! www.worddagbladhezorger.nl Opgeven per post: antwoordnummer 48, 1180 VB Amstelveen Donkere kleuren zijn de trend deze winter in make-up.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82