binnenlandI 7 Allerlaagste prijsgarantie bij stipreizen.nl fiTT?f?^ïïNIT?[T] dia cmjCTTmi ^vyoon.vtor.fl Brute handelaar Antirimpelcrème voor vijftigplussers in vrouwen vlucht tijdens verlof van Domtoren Een op de tien onbewust ziek Tientallen Iedere Nederlander moet mogelijkheid krijgen op preventief onderzoek vaatf°"*fL donderdag 17 september 2009 UTRECHT - De omgeving van de Domtoren in Utrecht is gisteren urenlang afgezet vanwege een nog onbekende man die van de Dom toren is gevallen of gesprongen. Op het Domplein zagen tientallen mensen het incident gebeuren. Het slachtoffer heeft de val niet overleefd, meldde de politie. Het incident gebeurde rond het mid daguur in de buurt van een aantal terrassen. De man is meegegaan met een offi ciële rondleiding en heeft zich in de toren afgezonderd van de groep. Getuigen van het voorval en deelnemers aan de rondleiding zijn opgevangen door de politie. door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Ruim één op de tien gezonde Nederlanders onder de 65 jaar heeft medische hulp nodig. Ze zijn klachtenvrij, maar lopen een hoog risico op het ontwikke len van hart- en vaatziekten of psy chische klachten. „Zonder ingrij pen weet je eigenlijk zeker dat ze ziek worden", stelt cardioloog Ro- derik Kraaijenhagen op basis van een groot, preventief medisch on derzoek onder 10.000 Nederlan ders. De deelnemers hebben zich voor dit onderzoek vrijwillig medisch la ten keuren door het kenniscen trum op het gebied van preventie ve gezondheid Niped. Ze vulden een vragenlijst in over levensstijl, familiaire ziekten, lichamelijke- en psychische zaken. Daarnaast werden ook hun bloed druk, bloed, urine en vanaf 50 jaar hun ontlasting onderzocht. Met die gegevens stelde Niped hun per soonlijke risico's vast op hart- en vaatziekten, diabetes, chronische long- en nieraandoeningen, de pressie, angststoornissen en burn-out en bij ouderen ook hun kans op dikkedarmkanker. Een kwart van de onderzochte oude ren (tussen de 50 en 75 jaar) blijkt ongemerkt (een voorstadium van) dikkedarmkanker te hebben, waar voor zij nu tijdig behandeld kun nen worden. Van de deelnemers onder de 65 .jaar heeft ruim 10 pro cent medische hulp nodig, conclu deert Kraaijenhagen. „De helft moet medicijnen voor de preven tie van hart- en vaatziekten krij gen, de andere helft begeleiding om ernstige psychische klachten als depressie burn-out of angst stoornissen te voorkomen." Volgens Kraaijenhagen is bewezen dat met preventieve testen een enorme gezondheidswinst te beha len valt. „Wie zijn persoonlijke risi co kent, is eerder bereid zijn le vensstijl te veranderen." Hij vindt dat elke Nederlander de mogelijk heid moet krijgen om zich preven tief te laten onderzoeken. De gege vens worden anoniem verwerkt. Snel ingrijpen en gerichte advie zen sparen de gezondheidszorg op termijn veel kosten aan behande lingen uit. Deze screening kost 100 euro per jaar en is wetenschappe lijk onderbouwd, aldus Niped. ALKMAAR - 'Onbegrijpelijk', 'idi oot' en 'amateuristisch'. De Alk- maarse advocate Annet Koopsen is woedend dat de Duitse Turk Sa- ban B. van het Arnhemse gerechts hof 'humanitair verlof kreeg om zijn vrouw en pasgeboren zoontje te bezoeken. De gewelddadige vrouwenhandelaar, veroordeeld tot 7,5 jaar cel, is nu spoorloos. Koopsen stond negen slachtoffers bij tijdens het proces. Zij kan het verlof niet bevatten. „Twee jaar ge leden is hij klemgereden omdat hij wilde ontsnappen. Het is dus be kend dat hij vluchtgevaarlijk is." De man leidde een groep pooiers en gebruikte extreem geweld te gen vrouwen. Hij sloeg zijn slacht offers met honkbalknuppels. Het verlof ging vorige week maan dag in. Twee dagen na de vrijlating pakte de politie hem weer op, om dat er aanwijzingen waren dat hij wilde vluchten. Het OM vroeg het hof toen om de man weer vast te zetten, maar de rechters wezen dat verzoek af De advocate vermoedt dat hij met een vals paspoort is gevlucht naar Turkije, dat geen onderdanen uitle vert en daardoor een ideale uit wijkplaats is. UTRECHT - Bezoekers van de vijftigplusbeurs in Utrecht testen antirimpelcrème voor mannen en vrouwen. De beurs, die zich geheel richt op de vijftigplusser, is tot en met zondag te bezoeken. Het thema van de beurs is dit jaar 'Maak de toe komst mee' en dus sporten bezoekers op de Wii, kunnen ze geheugentraining-spelletjes testen en hebben internetproviders een stand. foto Marcel Antonisse/ANP Reuze .nl/lcmaj Zie stiprëizen.nl/tl Zie stïpreizen.m/neum - boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7