PZC Freinetpraktijk kan schooltje redden deDRVKKERY Jarig BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 25 26 BASISSCHOOL Werkgroep Ellewoutsdijk wil leerlingen van buiten verleiden met onderwijsvernieuwing Wethouder neemt eerste buurtauto Goes in gebruik Salpeterzuurlek bij fabriek BASF almanak Donderdag 17 september 2009 Nieuw type hovercraft ronkt geluidsarm Veerse Meer op Raad Reimerswaal verrast door plan voor opvang Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt ELLEWOUTSDIJK - De basisschool in Ellewoutsdijk overweegt de eerste Freinetschool in Zeeland te wor den. Met zo'n specifieke onderwijs voorziening wil een werkgroep die zich bezig houdt met de toekomst van de school, de extra leerlingen trekken die nodig zijn voor het voortbestaan. De basisschool in Ellewoutsdijk, onderdeel van de basisschool. De Linden die in vier Borselse kernen gevestigd is, kampt al jaren met een dreigend leerlingentekort. Als voor oktober niet twee extra leelingen worden aangemeld, dreigt de school aan het eind van het schooljaar te moeten sluiten. De keuze voor Freinet-onderwijs is gebaseerd op twee uitgangspun ten: de school doet al heel veel vol gens de methode van de Franse pe dagoog Célestin Freinet, wat le vend, zinvol en handelend leren in houdt in coöperatief overleg. Bo vendien is er in Zeeland nog geen methodeschool op basis van Frei- nets ideeën, die geboren werden in de praktijk van een kleine dorpsschool met leerlingen van uiteenlopende achtergrond. Kathy Stouthamer en Anja van Doorn zijn lid van de werkgroep die de school voor het dorp wil redden. De groep bestaat uit ouders, leerkrachten, leden van de dorpsraad en bewoners. Bij de ge meente Borsele en de bovenschool se directie heeft de groep al een welwillende houding gevonden. De volgende en meest urgente stap is het vinden van de twee leer lingen die de school nog mist. „Er is al sinds 1588 een school in Ellewoutsdijk", zegt Kathy Stoutha mer. „Iedereen snapt dat de leef baarheid van het dorp ervan af hangt, maar dat is niet de enige re den om er een methodeschool van te maken. Al zijn er weinig leerlingen, ze zijn wel heel verschil lend. De ene is hoogbegaafd, de an der heeft een andere moedertaal, wmmamm SWBBÊ mmm i.'wwh er kan een autistisch kind tussen zitten en verder gewoon kinderen met verschillende mogelijkheden. Door de schaal kunnen ze zich al lemaal optimaal ontplooien." „Want al vindt het Rijk 21 kinde ren te weinig, veel kinderen bloeien juist op in zo'n klein schooltje", voegt Anja van Doorn toe. Om de pedagogische voordelen van een kleine school optimaal te benutten, vindt de werkgroep de methode-Freinet ideaal. Actie PZC, Wheels4all en gemeente Goes voor de wijken Goes-Zuid, Overzuid, Ouverture en Oostmolenpark. Bewoners kunnen voor hun straat, buurt of wijk een groen/duurzaam idee bedenken. Elke inzender krijgt, indien gewenst, een halfjaar een gratis abonnement op de buurtauto. De gemeente Goes zal het winnende idee uitvoeren (tot een bedrag van maximaal 5000 euro). Zaterdag 19 september vinden inwoners van deze vier Goese wijken een flyer in hun brievenbus, waarop ze hun idee kunnen invullen. Inzenden is kostenloos. Na de sluitingsdatum van 28 september wordt de winnaar zo snel mogelijk bekendgemaakt. Willem Adriaansens GOES - Hij reed al een tijdje, maar nu is de eer ste buurtauto in Goes officieel in gebruik ge nomen. Woensdagmorgen reed wethouder Ri- nus Dieleman een rondje met de auto die acht mensen in Overzuid en Ouverture delen. „Lekker autootje", recenseerde hij na een proefritje. De zuinige Toyota Yaris met een A-label is de eerste Zeeuwse buurtauto van de nonprofit-stichting Wheels4all. De Zeeuw se Milieu Federatie (ZMF), die in het kader van de klimaatstraatprijs de komst van de buurtauto heeft begeleid, begint dit najaar een wervingscampagne om meer mensen een buurtauto te laten delen. Doel is van de geld prijs van 5000 euro er 3000 in te zetten voor de aanschaf van een tweede buurtauto, die zo in aanschaf en dus in kosten goedkoper wordt. Ook wordt geld gebruikt om abonne menten gunstiger aan te bieden. foto Ronald den Dekker Markt 51 Middelburg T0118 886 886 ANTWERPEN - Bij chemieconcern BASF in Antwerpen is woensdag morgen een kleine hoeveelheid sal peterzuur ontsnapt. De lekkage zorgde om half tien 's morgen voor een wolk die zuid waarts dreef, richting de gemeente Beveren. De interventiedienst van BASF Antwerpen was meteen ter plaatse en heeft de wolk neergesla gen met water. Zuid-Beveland bleef gevrijwaard van de salpeter wolk. mmtmmmmmmansmuBmBimsmam Tip? redactie@pzc.nl Dank, dank voor de bloemen. Nee, had u niet echt hoeven doen. Ben een beetje allergisch voor stuifmeel. Maar ze staan wel mooi hier op de tafel. Ach, wat een mooie fles. Dank u wel. Vast een goed wijnjaar geweest. Zal er mijn collega in Goes een plezier mee doen. Nee, sorry, ik drink niet. Mijn buik hè, mijn hart ook. Wat attent, dat je eraan denkt. Ja hoor, zoenen mag. Heb me speciaal extra lang geschoren vanochtend voor de spiegel. Pas wel op met die griep van ver weg. In de wc zag ik al van die spe ciale zeep staan. Stinkt een beetje naar die bloemen. Drink ik daarna uit mijn flesje zuiverend water, dan smaakt dat naar vogeltjeswijn. Ja, ook al fantastisch, een bedrijf dat zorgt dat je elke dag jarig bent. vrijdag 18 sept. 16.00 uur presentatie nieuwe dichtbundel Wim Hofman zaterdag 19 sept. 13.30-14.30 uur Danny Vera speelt, zingt en signeert Pink Flamingo zaterdag 19 sept. 15.00-16.30 uur Blue Ritm Four meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67