6 luit EÉËPi donderdag 17 september 2009 Country Fair Hofstede Twistvliet houdt een Country Fair, waarin het Engel se landleven centraal staat. Met kookdemonstraties, een mode show, jachthoorngroep Nou veau Départ en men kan een tochtje maken met het sledehon denteam. Vrouwenpolder, 17 tot en met 20 september, van 10-18 uur. Pasar Malam Pasar Malam: Met zo'n 21 kramen, en muziek van Onnie friends en Show-Gun, demonstraties van Na ga Pencak Silat (Indonesische vechtsport), Maori dans en zang van dansgroep Te Ikorangi en een fotoserie van beelden uit de Moluk- ken door Hiske Midavaine. Middelburg, De Stadsring, Kruitmolen- laan 185, zaterdag 13.00 tot 23.30 uur, zondag 12.00 tot 18.30 uur. SÉw -TTjrrrr' Visserij Voor de vierde keer wordt de Dag van de Zeeuwse Visserij gehouden in en om de vismijn. Er zijn moder ne Zeeuwse vissersschepen en his torische hoogaarzen te bezichtigen. Aan de walkant zijn demonstraties netten boeten en het roken van pa ling en poon te zien. zaterdag 19 september, Vlissingen, Vis mijn, 10.00 tot 17.00 uur. Het mamacafé biedt ruimte voor ontmoeting en borstvoeding. door Ondine van der Vleuten Proud Mary is op 18 juli geo pend en nog steeds wor den er bloemen bezorgd. „De mensen zijn blij met ons", glimlacht Natalie Nieuw- dorp, terwijl ze de bloemen in een vaasje zet. „Via via. hebben al veel klanten de weg naar ons gevon den. De tamtam gaat snel." Proud Mary huisvest dan ook het eerste mamacafé in Zeeland, in combinatie met zwangerschapskle dij- De nieuwe zwangerschapsmode is net binnen. Acht keer per jaar wordt de collectie van Esprit en Noppies ververst, Queen Mum le vert zes keer per jaar nieuwe spul letjes. Er is een basiscollectie van spijkerbroeken, voedingsshirts en T-shirts, van maat 34 tot maat 48 en zowel met korte als lange mou wen. Daarnaast vindt de klant uit eenlopende stijlen, van roman tisch en casual tot mantelpakjes, Jggjg t/i 1 jg; j De kast met geschenkartikelen. witte en zwarte blouses en panta lons waarmee je zo het kantoor in stapt. Zwangerschapslingerie comple teert de garderobe van de aanko mende moeder. Proud Mary heeft gekozen voor Noppies. Naast een voudige, praktische voedingsbh's zijn er tegenwoordig ook frivolere, met beugels, kantjes en strikjes en uiteraard bijpassende slips en strings. En voor een heel schappe lijk bedrag, zo rond de dertig euro. Ook zijn er panty's met comforta bele buikruimte. Natalie: „Zwan- gerschapskleding wordt ook wel door niet-zwangeren gedragen. Mensen met een stoma bijvoor beeld vinden de broeken en rok ken heel prettig, omdat ze op de buik niet knellen maar wel aanslui ten." Midden in de winkelruimte liggen kinderkleertjes tot en met maat 80 uitgestald, van het merk Beebielo- ve. In een kast liggen cadeautjes en kleine hebbedingetjes zoals ge haakte knuffels en strikjes voor aan het bandje van de zwanger- schapsbh - om je eraan te herinne ren uit welke borst de baby al ge dronken heeft. Maar hoewel voor babykleding en cadeautjes een plekje is ingeruimd, het draait in deze winkel toch vooral om de ma ma's. „Ik heb zelf twee kleine kinderen", zegt Natalie. „Toen Margreet Ge- schiere en ik deze zaak wilden op zetten, hebben we eerst een nage dacht wat we als moeders in het huidige aanbod misten. Zo zijn we op het idee van het mamacafé ge komen. Een plek waar je je baby hygiënisch kan verschonen, zon der dat je een trap afmoet of je kind op de grond moet leggen. Een plek waar je je kind rustig Bij Proud Mary staat niet de baby, maar de (zwangere) mama centraal. borstvoeding kunt geven zonder dat iedereen er op staat te kijken. Je kunt er zelf wel geen moeite mee hebben, maar je omgeving ziet het misschien liever niet." Moeders die vraaggestuurd voe den, zoals dat heet, moeten in het begin soms wel tien keer op een dag de borst geven. Dat kan dus zo maar tijdens het boodschappen doen zijn. In het mamacafé staat een comfortabele bank, met er voor een hoeker om de vermoeide voeten op te leggen. Ook is er een verrijdbare-box en een speelhoek voor meiden en jongens. Er is een boekenkastje met informatieve fol ders, de moeders kunnen gebruik maken van een magnetron om een flesje op te warmen en er zijn maar liefst twee toiletten. Voor moeders die gewoon een beetje willen uitpuffen tijdens het winke len, zijn er zithoekjes waar roosvi- DONDERDAG 17 SEPTEMBER Kapelle Workshop natuurfotografie 'Fruit in volle vrucht'. Fruitteeltmuseum, 13.30-16.00 uur. Zierikzee Lezing over het werk van Bruno Gröning in De Driehoek, Kerkhof NZ 8.. 19.30 uur. VRIJDAG 18 SEPTEMBER Middelburg Presentatie dichtbundel Wim Hofman 'Op zekere dag ziet u plotsklaps de ware liefde'. De Drukkerij, Brasserie, 16.00 uur. Vlissingen Vaartocht over de Westerschelde. Tweede Binnenhaven, 19.00 uur. Goes Fashion event, met optredens van New Ti meless en Trijntje Oosterhuis. Grote Kerk, 20.00 uur. Kattendijke Overdekte Nazomermarkt, Kleindierenop- vang Zeeland, Monnikendijk, 10-16 uur. ZATERDAG 19 SEPTEMBER Oostkapelle Zeeuws kampioenschap sjezenrijden Dorpskern, vanaf 9.30 uur; Vlissingen Dag van de Wereldsmaken. Ter Reede, 10-17 uur. Kattendijke Overdekte Nazomermarkt bij Kleindiere- nopvang Zeeland aan de Monnikendijk, van 10.00 tót 16.00 uur. Vlissingen Oldtimer-brommers, met merken als Zündapp, Kreidler en Puch.Aanmelden via cor.ria@live.nl of na 18.00 uur op 06-23301610. Open Hof, 12-17 uur. Schore Herfstmark, Rondom de kerk, 10-17 uur. Zierikzee Catwalk Zierikzee. Mode in historische setting. Kraanplein, 12.00-15.00 uur. Dreischor De Stichting Paardrijden Gehandicapten Schouwen-Duiveland (SPGSD) houdt de jaarlijkse open dag bij manege Balans aan de Zuidlangeweg: 12.30 uur. ZONDAG 20 SEPTEMBER Goes Een IVN-gidswandelt langs bijzondere bo men aan de Oostwal. Start 13.30 bij de bibliotheek, duur anderhalf uur. Sluis Rondleiding op struisvogelboerderij Mon- nikenwerve met uitleg over alles wat met struisvogels te maken heeft. Hogeweg 1,11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Vlissingen Vaartocht over de Westerschelde. Twee de Binnenhaven, 14.00 uur. Ritthem Rondleiding fort Rammekens: 14.00 uur. MAANDAG 21 SEPTEMBER Middelburg Prinsjesdagdebat, Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. DINSDAG 22 SEPTEMBER Wissenkerke Rondleiding Wijngaard De Druivengaerde Dorpsdijk 2A. Van 13.00-17.00 uur. Kamperland Fietstocht langs historische punten op Noord-Beveland. Opgeven bij VW-kan- toor in Kamperland, vanaf 13.30 uur. Oosferland Voorlichtingsavond over bankzaken voor Vrouwen van Nu afdeling Duiveland. Dorpshuis Oosterland. 19.30 uur. Westerschouwen Wandeling Boswachterij Westerschou wen. Start 13.30 uur excursieschuur Staatsbosbeheer aan Kraaijensteinweg. Biervliet Historische rondleiding, Oude Stad 16; 14.00 uur. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Burgh Gespreksavond over geloof en geweld on der leiding van voorganger Jan Scheffers in de hervormde kerk. Aanvang 19.30 uur. Wilhelminadorp De vlinder- en libellenwerkgroep Zeeland houdt een informatieavond. Grote zaal Stichting Het Zeeuwse Landschap, 19.45 Wissenkerke Rondleiding Wijngaard De Druivengaerde Dorpsdijk 2A. 13.00-17.00 uur. Noord-Beveland Fietsen langs historische punten op Noord-Beveland. Opgeven kan bij het VW-kantoor in Kamperland, vanaf 13.30 uur. Vlissingen Vaartocht met klassieke motorsleepboot over de Westerschelde (max. 12 perso nen). Informatie: 06-25075749. Tweede Binnenhaven, 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54