De Spot en Razzmatazz zijn er klaar voor uil: 5 podium donderdag 17 september 2009 De Balkan- en zigeunerformatie La Panika treedt zaterdagavond op in de Spot in Middelburg. door Ali Pankow en Marius Roeting Na een lange zwoele zo mer openen kunst- en cultuurpodium de Spot in Middelburg en Podium Razz matazz in Oost-Souburg zater dag weer hun deuren voor een nieuw seizoen. „Tijd voor een feestje vindt com municatiemedewerkster Lineke Broos van de Spot. Zij omschrijft dat feestje als het 'We - gaan - weer - open- festival'Het pro gramma biedt optredens van de Balkan- en zigeunerformatie La Pa nika, de Goese reggaeband Misty Basement, poppunk van Pony Pack en dj Hoekmania. „Met dit festival wil de Spot het publiek kennis laten maken met het programma voor het komend seizoen. Het vertegenwoordigt een klein beetje onze plannen voor 2009-2010. Diversiteit dus in per formance en muziek, voor ieder wat wils", zegt Broos. Volgens haar kan de Spot terugblikken op een succesvol jaar. „Samen met ruim dertig vrijwilligers heeft het team ruim honderd activiteiten ge organiseerd, waaronder concerten, theater en cabaret, workshops en dansavonden." Broos constateert op basis van de stijgende bezoe kersaantallen en het toenemend aantal vrijwilliers, dat alle inspan ningen worden beloond. Met La Panika biedt de Spot zater dag een optreden in de geest en traditie van de Oost-Europese dorpsfanfares in een mix van zi geuner- en klezmermuziek. De groep wordt gevormd door een mengeling van Franse, Bulgaarse en Belgische muzikanten. De elfkoppige band Misty Base ment uit Goes staat borg voor een strakke show met songteksten die idealen en opvattingen over zaken als respect, liefde en milieu tot ui ting brengen. Verder tekent Pony Packs voor alternatieve rock en wil dj Hoekmania (Sebastiaan Hoek man) het publiek verrassen met een enorme mix aan stijlen. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Afgelast: Nieuw- en St. joosland Monde Leone, vanavond in De Wegwijzer in Nieuw Sint Joosland, gaat niet door. Middelburg Padovana, Koorkerk, 15.00 -15.30 uur VRIJDAG 18 SEPTEMBER Domburg Jazz by the Sea. info@jazzbythesea.nl; website: www.jazzbythesea.nl Bergen op Zoom Then Fabulous Wannabeatles spelen The Beatles. Theater De Maagd, 20.00 uur. Kapelle J. van de Berg geeft eenorgel concert in de Hervormde Kerk. Aanvang 20.00 uur. Middelburg Leonie Jansen zingt in 'Second Wind' Leo- Podium Razzmatazz in Oost-Sou burg opent het seizoen met de tweede Acoustic Party. Nog meer dan voorheen leveren muzikanten en groepen uit de eigen provincie een bijdrage aan het programma. Daarmee onderstreept Razzma tazz een van haar functies: schakel zijn bij het ondersteunen van ama teurmuzikanten. Die krijgen hier een heus podium om zichzelf te presenteren. Elf formaties treden zaterdag vanaf 15.00 uur tot mid dernacht telkens een half uur op. De variatie aan speelstijlen en klan ken is groot met de singer-songwri ters Janine van Osta, Elly Kellner en Jay Minor. Adrie Huissoon laat nard Cohen, Cat Stevens, Bob Dylan en Jo- ni Mitchell. Spiegeltheater, 20.00 uur. Middelburg The Atlantic Trio: Melancholie, verstilling folklore. Zeeuwse Concertzaal, 20 uur. Terneuzen The Sound Of Music: VZW Musical Thea ter Evolution. Scheldetheater, 20.00 uur. Nieuw- en St. Joosland Ad van Meurs brengt filmmuziek in 'Sear ching for the heart of the Heartlands'. Theater de Wegwijzer, 20.30 uur. VBBSSBimgera Eilen Jewell speelt Americana in De Piek. Met support act. De Piek, 21.00 uur. Heinkenszand Try-out voorstelling Freek de Jonge De Stenge, 20.00 uur; ZATERDAG 19 SEPTEMBER Goes Freek de Jonge met try-out. Theater De Mythe, 20.00 uur. zijn op Zeeland geënte liedjes ho ren naast de ZeeuwsVlaamse dia lect neofolk van De Mannenbroe ders. Er is akoestische popmuziek van The Naughty gurus, America na door Outback en Anoushka 8c Roomservice, Cajun door de Ca jun collective en Ierse folk door Slan. Van Zins completeert het affi che. Gitarist Henry Spitholt, bas sist Pedro van Dorst en accordeo nist Jan Schot, aangevuld met zan ger Joost Pieters vormen sinds een jaar of twee een kwartet dat akoes tische Nederlandstalige muziek brengt. Tijdens het optreden in Razzmatazz worden enkele num mers gepresenteerd die later dit Domburg Jazz by the sea: info@jazzbythesea.nl; website: www.jazzbythesea.nl. Axel Taptoe bevrijding Axel. Kennedyplein, 19.30 uur. Middelburg Studenten voeren de tien sonates uit van de Russische componist Alexander Scria- bin. Zeeuwse Concertzaal, 19.30 uur. Noordgouwe Concert barok-ensemble Rocaille in Drie- koningenkerk. Werken van Bach, Vivaldi en Telemann. 20.00 uur. Terneuzen The Sound Of Music: VZW Musical Thea ter Evolution. Scheldetheater, 20 uur. Kruiningen Art of Voices met 'Songs of the World'. Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur. Oud-Vossermeer Peter Faber in 'Caveman'. De Vossenkuil, 20.15 uur. jaar op cd zullen verschijnen. Pie ters verwacht dat Razzmatazz een podium is waar hun muziek goed naar voren komt. „We zijn niet voor het danscircuit, maar eerder voor de theaterzaaltjes. Maar het mag ook een jazzcafé zijn. Bij Ne derlandstalig akoestische muziek ben je gauw geneigd te denken aan chansons, maar dat is het niet allemaal. Er zitten ook poppy nummers tussen. In een hokje stoppen wil ik niet. Je zou het als een mix van kleinkunst en pop kunnen omschrijven, Zeg maar tussen Acda De Munnik en Blof Maar ik vind dat we zeker een eigen geluid hebben." Vlissingen 'Hits around the clock'. Arsenaaltheater, 20.15 uur. Nieuw- en St. Joosland Margriet Bolding met Viva Depressiva in theater de Wegwijzer, 20.30 uur. Noordgouwe Concert van barokensemble Rocaille in de Driekoningenkerk, 20.00 uur. Vlissingen Gitarist 'Shredlord' Joe Stump staat met zijn band in De Piek. Aanvang 21.00 uur. Zierskzee Peter Pan Speedrock, Candy Snatchers uit Amerika en de Rotterdamse band The Loo Programma in Brogum, 21.30 uur. Groede Adrie Oosterling speelt, 't Is un kliesjee, ik weet ut'. De Twee Duiven. 21.00 uur. ZONDAG 20 SEPTEMBER Vlissingen De Zeeuwse Zangeres Sjoek treedt op in De teksten zijn belangrijk bij Van Zins. Ze worden vrijwel allemaal geschreven door Pieters, die als communicatiedeskundige hele da gen met taal bezig is. Spitholt, Schot en Van Dorst vormen een betrouwbare factor als het om de melodieën en arrangementen gaat, al geeft Pieters toe dat het schrij ven van liedjes steeds meer een groepsproces wordt. Toch draait het niet alleen om de woorden. „Naast tekst hebben we ook muzi kaal iets aantrekkelijks te bieden." Zaterdag 19 september seizoenopeningen Razzmatazz, Oost-Souburg, vanaf 15.00 uur; de Spot, Middelburg, vanaf 21.00 uur. Ter Reede. De aanvang is om 14.30 uur. Domburg Jazz by the Sea: info@jazzbythesea.nl; website: www.jazzbythesea.nl Groede Jong muzikaal talent, met Dylan en Kim- berley Blaakman en Jordy de Muijnk. Groede, Lutherse Kerk, 14.00 uur. VEERE Mathieu van Bellen (viool) brengt werken van Bach, Bartok, Blaha en Ysaye in de Grote Kerk. Aanvang 15.30 uur. Groede Adrie Oosterling speelt, 't Is un kliesjee, ik weet ut'. De Twee Duiven. 21.00 uur. DINSDAG 22 SEPTEMBER Goes One night of Queen. De Mythe, 20 uur. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Wemeldinge Optreden Katinka Polderman De Wemel, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53