ui 3 Muziek Jewell snijdt door de ziel Het jazzfestival met uitzicht op zee AGENDA Irish Festival Koop kaarten voor Contacta J|H^H donderdag 17 september 2009 26 t/m 27 september Kijk voor meer info op www.zeelandhallen.nl of bel 0113-221020 3 oktober Irish Evening met o.a. Kilshannig, Lowlands Paddies, Fling en Captain Scallywag. Zaal open vanaf 20.00 uur. Staanplaatsen 25 Zitplaatsen 30 Kaarten verkrijgbaar via: www.blueeagleevents.nl www.theaterverkoopzeeIand.nl 0900-3300033 (0,45 p/g) Binnenkort in Zeelandhallen Goes o.a.: i 30 oktober Stoffenspektakel i 14 november Dutch-Party i 2 december Ernst Bobbie Sinterklaasshow i 16 januari Nick Simon Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen door Mischa Beckers Sea of Tears, de nieuwste cd van de Amerikaanse Eilen Jewell was Album van de Week op Radio 1 en staat stee vast in de top van de roots en americana charts. Vrijdag speelt Eilen Jewell met haar band in De Piek in Vlissin- gen. Ze combineert onder meer country, folk en jazzachtige mu ziek. Op Sea of Tears, haar inmid dels derde album, klinkt tevens een geluid door dat rechtstreeks uit de rockabilly en rock 'n' roll lijkt voort te komen. Geen connec tie met moderner idioom voor Ei len lewell? „Niet echt, we luisteren graag naar vintage muziek", zegt Jewell. „Dat is dus ook wat we het liefst zelf spelen. Natuurlijk luisteren we naar enkele huidige bands zoals Lu- cinda Williams, Chuck Prophet en Big Sandy and His Fly-Rite Boys maar daarbij hoor je ook de in vloed van oudere muziek." Vergelijkingen met Gillian Welch en zelfs Patsy Cline en Billie Holi day werden al gemaakt. Jewell maakt nummers die dwars door de ziel snijden. Haar teksten weer spiegelen soms de wat donkerdere kant van het bestaan en roepen dan een gevoel van triestheid op. „Ik houd van echt trieste liedjes en vind dat ze de neiging hebben mij blij te maken. Mijn teksten slaan niet per se exact op mijn eigen le ven, maar ze zijn waar voor mijn muze. Mijn inspiratie komt voort uit heimwee, eenzaamheid en het landschap van het Westen in de VS waar ik vandaan kom." Het gros van de nummers is van Jewells hand. Toch staan op ieder van haar albums enkele covers zo als op de recentste cd I'm Gonna Dress in Black van Van Morrisons Them, Loretta Lynns Darkest Day en een versie van de Britse rock 'n' roll standard Shakin' All Over. Ze zegt niet bewust op zoek te gaan naar kandidaatnummers. „Mijn ge voel is dat die songs mij kiezen. Ik hoor ze, denk soms dat het fijn zou zijn ze te coveren en vervol gens krijg ik dat idee niet meer uit mijn hoofd totdat ik het probeer." Vrijdag 18 september, De Piek Vlissingen, 21.00 uur. tie van Nederlandse Jazzfestivals." Het is niet altijd traditional jazz wat de klok slaat. Zo treden nu ook weer Champagne Charlie en Misty op en brachten bijvoorbeeld Cleanhood en Barefoot al eens eer der cajun en texmex. „We doen wel meer uitstapjes, zo als nu The Basily Boys of Chris Peeters met Audubon dat uitblinkt in Franse musette." De stichting probeert elk jaar een aantrekkelijk pro gramma neer te zetten met voldoende variatie. Er is soms sprake van thema's. Zo stond het vorige festival in het teken van boogie-woogie bijvoorbeeld neer gezet door Martijn Schok, de Fran se Fabrice of de indrukwekkende Ankie Angel in de jazzkerkdienst. „Dit jaar richten we de schijnwer pers meet op de jaren 20 en 30 met Andors Jazzband Holland, The Limehouse Jazzband of de Jazz-O-Matic-Four - the smallest bigband of the World. Natuurlijk zijn wij trots op de komst van de Basily Boys maar ook dat we Spirit of Gospel konden boeken. Dat is een ruim twintig koppen tellend koor, met prachtige vierstemmige koorarrangementen. Met hun ei gen zevenmans New Orleans Band te beluisteren tijdens de jazz kerkdienst in de St. Jacobskerk in Vlissingen op zondag." Voor het bestuur is het geen gerin ge klus dit festival te organiseren. Dat vergt een jaar voorbereiding en het bestuur streeft al jaren naar uitbreiding. „Dat is allerminst eenvoudig, om dat het gewoon hard werken gebla zen is en daar zit niet iedereen op te wachten. Natuurlijk en gelukkig hebben wij de medewerking van vrijwilligers. Zonder hen zou er ook moeilijker of nauwelijks een festival te organiseren zijn", be klemtoont de voorzitter. In 2010 bestaat Jazz by the Sea twintig jaar. Enkele weken na het huidige festival gaat de organisatie aan de slag om een jubileumpro gramma samen te stellen 'dat klinkt als een klok'. jazzpodia in Europa betrad. „Jazz by the Sea staat in het binnen- en buitenland bekend als een festival met hoofdzakelijk traditional jazz", zegt voorzitter Wim de Jong van de Stichting Jazz by the Sea. „Die keuze is zo'n negentien jaar geleden gemaakt - toen het festival de St. Jacobskerk in Vlissingen. 13 t/m 15 oktober Inspirerend zakendoen op Contacta! Business-to-business event Contacta staat in het teken van elkaar inspireren. Het beursthema 'Samenwerken Netwerken' wordt van 13 t/m 15j oktober op praktische wijze toegelicht op het centrale ThemajM Plaza in Zeelandhallen Goes. nog Jazz down by the Sea Dom burg heette - en was bedoeld om op een aangename manier het sei zoen voor de middenstand te ver lengen. Inmiddels is die activiteit uitgegroeid tot het formaat van het huidige festival en is Jazz by the Sea toegetreden tot de Federa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51