Tweede domper Gesink dreigt Arsenal ontsnapt in Luik Hel was hel wachlen waard BCC nu ook in ÉtlltliMlSfi Ilse Kuijt trefzeker Kritiek spelers op Maradona □p honderden produclen lol donderdag 17 september 2009 RONDE VAN SPANJE Kopman van Rabobank zwaar gehavend na valpartij door Patrick Delait talavera de la reina - De zeven tiende etappe in de Vuelta bracht het Nederlandse wielrennen giste ren weinig geluk. Terwijl Martijn Maaskant de ritzege in de straten van Talavera de la Reine aan de Fransman Anthony Roux (Franrai se des Jeux) moest laten, verdween Robert Gesink na de finish met een in een ambulance. De kopman van Rabobank moest naar het ziekenhuis van Talavera de la Reina worden overgebracht om een gapende wond aan zijn knie te laten hechten. Gesink liep de blessure op bij een massale val partij, die op zestig kilometer van de finish werd veroorzaakt door GROEP E: Liverpool - Debreceni 1-0 (1-0). 45. Kuyt 1-0. Scheidsrechter: Alves Garcia (Por). Gele kaart: Gerrard (Liverpool), Fodor (Debreceni). Aantal toeschouwers: 42.000. Olympique Lyon - Fiorentina 1-0 (0-0). 76. Pjanic 1-0. Scheidsrechter: Vink (Ned). Rode kaart: 45. Gilardino (Fiorentina). Gele kaart: L. Lopez, Pjanic, Toulalan (Olympique Lyon), Don- adel, Dainelli, Gamberini (Fiorentina). Aantal toeschouwers: 39.000. Liverpool 1 1 0 0 3 1 -0 Ol. Lyon 1 1 0 0 3 1 -0 Debreceni 1 0 0 1 0 0 - 1 Fiorentina 1 0 0 1 0 0 - 1 GROEP F: Dinamo Kiev - FC Rubin Kazan 3-1 (0-1). 25. Dominguez 0-170. Yussuf 1 -179. Magrao 2-1, 85. Husev 3-1. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Gele kaart: Milevski, Magrao (Dinamo Kiev), Sharonov, Ansaldi, Semak (FC Rubin Ka zan). Aantal toeschouwers: 16.000. Inter Milan - FC Barcelona 0-0. Scheidsrech ter: Stark (Dui). Gele kaart: Chivu (Inter Mi lan), Henry, Y Toure (FC Barcelona). Aantal.toe schouwers: 76.000. Dinamo Kiev 1 1 0 0 3 3-1 Inter Milan 10 10 1 0 - 0 FC Barcelona 10 10 10-0 FC Rubin Kazan 10 0 1 0 1 - 3 GROEP G: Sevilla - Unirea Urziceni 2-0 (1-0). 45. Fabia- no 1-0, 70. Renato 2-0. Scheidsrechter: Trefolo- ni (Ita). Gele kaart: Zokora (Sevilla), Mehmedo- vic, Frunza, Maftei, Galamaz (Unirea Urziceni). Aantal toeschouwers: 43.000. VFB Stuttgart - Glasgow Rangers 1-1 (1-0). 17. Pogrebnyak 1-0, 77. Bougherra 1-1. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Gele kaart: Pa- pac (Glasgow Rangers). Aantal toeschouwers: 40.000. Sevilla 1 1 0 0 3 2-0 VFB Stuttgart 10 10 1 1 - 1 Glasgow Rangers 10 10 1 1 - 1 Unirea Urziceni 1 0 0 1 0 0 - 2 GROEP H: Standard Luik - Arsenal 2-3 (2-1). 2. Mangala 1-0, 4. Jovanovic 2-0 (strafschop), 45. Bendt- ner 2-1, 78. Vermaelen 2-2, 82. Eduardo 2-3. Scheidsrechter: Gonzalez (Spa). Gele kaart: Bo- lat, Witsel, Nicaise (Standard Luik), Clichy (Ar senal). Aantal toeschouwers: 30.000. Arsenal 1 1 0 0 3 3- 2 Olympiakos Piraeus 1 1 0 0 3 1 -0 Standard Luik 1 0 0 1 0 2 - 3 AZ 1 0 0 1 0 0-1 liverpool - Dirk Kuijt bezorgde Li verpool thuis tegen het debuteren de Debrecen drie belangrijke pun ten in de Champions League. De Katwijker nam in de blessuretijd van de eerste helft de enige treffer voor zijn rekening: 1-0. Titelverdediger Barcelona begon met een gelijkspel bij Internaziona- le. De topploegen deden elkaar in Milaan amper pijn: o-o. Bij de Itali aanse landskampioen stond We sley Sneijder in de basis. Ezequiel Mosquera. De Spanjaard reed in een gat, waarna tien ren ners over hem heen doken. Behal ve een brakke knie hield Gesink aan de klap tevens schaafwonden over aan de linkerelleboog en lin kerschouder. Teamarts Gert Wie link bevestigde gisteravond dat de 23-jarige klimmer vandaag 'in prin cipe' zal starten. Of hij ook het ein de zal halen van de rit naar Avila is volgens Wielink onvoorspelbaar. „Hij had twee open wonden aan zijn knie. Bij eentje kon je de pe zen zien liggen. De andere was op pervlakkiger, maar daarom niet minder pijnlijk", aldus Wielink die vooral vreest voor een infectie. Een mogelijke opgave van Gesink zou voor de Achterhoeker een tweede domper betekenen binnen korte tijd. Ook in de Tour de Fran ce verdween Gesink voortijdig van het toneel na een valpartij in de vijfde etappe naar Perpignan. Toen moest hij naar huis met een gebroken pols. Gesinks ploegleider Erik Breukink noemde de valpartij botte pech. „Toen het gebeurde had hij alle ploegmaats rond zich, maar nota bene de kopman is de enige met serieuze verwondin gen", baalde Breukink. De blessure van Gesink heeft mo gelijk ook gevolgen voor het WK. Hij was overigens niet de enige die gisteren averij opliep. Ook de Span jaarden Ezequiel Mosquera, zesde in de stand, en Juan José Cobo, tiende, kwamen gehavend aan de finish. Mosquera komt vermoede lijk niet meer aan het vertrek. De val van Gesink overschaduwde in Talavera de la Reina de mislukte machtsgreep van Martijn Maas kant. De renner van Garmin de marreerde op drie kilometer van de finish uit een kopgroep van vijf, met daarbij ook Lieuwe Westra. Maaskant leek op weg naar de ritzege totdat hij in de laat ste kilometer werd bijgehaald en ter plekke gelaten door Anthony Roux. In zijn eentje hield de 22-ja- rige Fransman stand tegen het sprintende peloton dat zich voor een keer misrekende. William Bon net (tweede) en Daniele Bennati (derde) konden de rug van Roux alleen nog maar aantikken. LUIK - Arsenal is gisteravond ont snapt aan een sensationele neder laag in de Champions League. Standard koesterde tegen de Engel se topploeg heel lang een voor sprong van 2-1, waande zich al in de wolken om in de slotfase toch te moeten erkennen dat echte klas se zich zelden verloochent: 2-3, De Belg Thomas Vermaelen (ex-Ajax) nam de tot dan dolende Londense ploeg bij de hand met de gelijkmaker. Standard had een start waarvan al leen met behulp van geestverrui mende middelen kan worden ge droomd. Binnen vijf minuten leid de de Belgische kampioen met 2-0 door treffers van Eliaquim Manga la en en Milan Jovanovic scoorden. De laatste passeerde Vitto Manmo- ne vanaf elf meter. De Spaanse scheidsrechter Eduardo Iturralde zag zich gedwongen een straf schop te geven omdat William Gal las Managal net binnen de zestien meter had neergelegd. De jonge Mannone stond bij Ar senal in het doel, doordat Manuel Almunia ziek was geworden. De Londense ploeg miste ook Robin van Persie. De Nederlandse aanval sleider kampt met een knieblessu re en werd 'op Sclessin' vervangen door Johnny Hoogerland Ja, tuurlijk zal ik blij zijn als ik Ilse zondagavond weer zie. Het thuisfront leeft ontzettend met me mee in deze Vuelta. M'n vader belt me drie keer per dag, voor Ilse kan het ook niet snel genoeg zondag zijn. Ik heb voor de start geroepen dat ik het thuisfront niet zal missen. Dat was niet stoer bedoeld, maar je bent zo gefocust op de koers dat je geen tijd hebt voor andere za ken. Toch kan ik die telefoontjes niet missen. Mijn vader weet wel wat van fietsen, maar heeft geen sjoege van profWielrennen. Hij belt me voor de etappe altijd om me succes te wensen. Dan zegt ie ook wel eens: ik zou dit of dat doen, Johnny. Ja, pa, zeg ik dan, kijk jij maar lekker tv, het komt wel goed hoor. Ilse zit al heel d'r leven in het wiel rennen als fysiotherapeute. Dat wil nog niet zeggen dat ze er ook verstand van heeft. Die belt me ge woon, heel lief, ontroerend soms, om me succes te wensen. En ze kan niet wachten tot ik na de etap pe weer in het hotel ben aangeko men. M'n vader had ik van de week na een trimkoers aan de telefoon in een Zeeuws cafeetje. Daar zat toe vallig ook Francois Franse. Hij kwam even aan de lijn en zei: Johnny man, ik train geen meter meer, ik zit alle dagen voor de tv. Ik vertel m'n vader en Ilse vaak dat je op tv niet"ziet wat er in het echt gebeurt. Het was makkelijk vandaag hè, zeggen ze dan. Ja, dank je de koekoek, makkelijk is het hier nooit. Robert Gesink zei gisteren tegen me: dit zijn de ver schrikkelijkste etappes. Het lijkt vlak, d'r staat overal veel wind in die vlaktes onder Madrid, het is le vensgevaarlijk met zijwind. Ik ben gisteren ook weer ontsnapt aan een valpartij, toen er twee za ten te kwekken en ineens op d'r bek gingen. Dan liggen er ineens twintig op de grond. Ik was geluk kig net gewaarschuwd door Hilai- re. Die riep door m'n oortje: weg wezen daar Johnny, daar hoor jij niet. Moet ik nog aan wennen hè. Ik ben ook zo iemand die graag vanachter even gaat zitten kletsen. door Nicklas Bendtner. De Deen smaakte het genoegen Arsenal vlak voor rust dichter bij te breng en. Dat was amper verdiend. Hij gleed de bal, uit een bijna onmoge lijke positie, door de benen van de Luikse keeper Sinan Bolat binnen. Abou Diaby was de aangever. Standard maakte in de tweede helft niet de fout zich voor eigen doel in te graven. De Belgen ble ven aanvallen. Tot met nog ruim tien minuten op de klok het sur plus aan individuele klasse zich als nog deed gelden. Vermaelen maak te gelijk en Eduardo maakte de 2-3- buenos aires - De kritiek op Die- go Maradona neemt toe. Voor het eerst hebben nu ook spelers zelf hun twijfel geuit over het functio neren van de Argentijnse bonds coach. „Het lijkt erop dat de trai ner het juiste team maar niet kan vinden", klaagde Juan Sebastian Veron in de media. „We kunnen maar niet begrijpen waarom we als team niet draaien." De geroutineerde middenvelder, vreest dat Argentinië straks ont breekt op het WK in Zuid-Afrika. Aanvaller Lionel Messi toonde zich evenzeer bezorgd. „Het zou een ramp zijn als we er in 2010 niet bij zijn", liet hij optekenen. 13.00- 18 00 uur G930- lBDOuut 09.30-18.00 uur 0930-5*00 uur OS 30-5100 uur 09 30- 17O0uut BCC Middelburg Podium 13 LD 105 CM FULL HO LCD TV 45LF2500. Oil design toestel zoigf voor mooie beeldkwaliteit waarbij de nie innovaties zoals. Smart Gnergy Savings. Gear Voice II en Invisible Speakers aan bod komen Energiekosten per jaar. 37.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39