Aanpak van probleemjeugd .zeeland 29 Oplossing huisvesting ABS Koozie Freinet-onderwijs kan klein schooltje redden Vlissingse aanpak in Dauwendaele Teams Knotwilg en Springplank winnen korfbaltoernooi Ifs stapelt nu korting op korting1* ftrijp deze biAitev\kav\s> cn profiteer1. It's all about you Uw voordeel kan oplopen tot honderden I euro's! door Theo Ciele MIDDELBURG - In navolging van Vlissingen gaat de gemeente Mid delburg teams inzetten om over last van jongeren te bestrijden. Het gaat om zogeheten PIT-JIT's (Probleem Interventie Team en leugd Interventie Team). De wijk Dauwendaele komt als eerste aan de beurt. In de teams werken ge meente, politie en justitie, wel zij ns- en maatschappelijk werk sa men. De commissie Maatschappelijke Zaken van de Middelburgse raad gaf gisteren aan zo snel mogelijk met de interventieteams te willen starten. Wethouder Albert de Vries zei dat het bij de inzet van de interventie teams gaat om jongeren met 'stevi ge problemen'. Het PIT richt zich op de wijk en kijkt hoe zaken kun nen worden aangepakt. Dit team bekijkt welke overlast er is en hoe die aan te pakken valt. Als er spra ke is van problemen die veroor zaakt wordt door groepen of indi viduele jongeren komen de Jeugd Interventie Teams in beeld. Politie en maatschappelijk werk gaan op huisbezoek met de veroorzakers van de overlast. Elke week wordt genoteerd welke jongeren proble men hebben veroorzaakt en nog diezelfde week zullen zij en hun ouders er op worden aangespro ken. Gekeken wordt naar de achter grond van het wangedrag en wel ke hulp geboden kan worden. Dat aanbod is niet vrijblijvend. Als ouders weigeren mee te werken, wordt de Kinderbescherming inge schakeld. De Vries zei dat in de Vlissingse wijk Bossenburgh en in het Middengebied goede ervarin gen zijn opgedaan met de interven tieteam. „Van die voorbeelden kun nen wij leren." Tijdens de commissievergadering vroeg GroenLinks-raadslid Joke van Nieuwenhuizen of het maat schappelijk werk deze extra taak aankan. De Vries zegde toe te kij ken hoe het maatschappelijk werk hierbij geholpen kan worden. De wijkbeheergroep Dauwendaele wordt nog geïnformeerd over de inzet van de interventieteams-.'Vol gens De Vries kunnen de teams niet snel genoeg aan de slag. Hij heeft wijkbewoners aan de lijn ge had die 'bidden en smeken om in grijpen' om de overlast door jonge ren tegen te gaan. donderdag 17 september 2009 WESTKAPELLE - Het jaarlijkse school- korfbaltoernooi gisteren op het veld van Korfbalvereniging Stormvogels in Westkapelle is gewonnen door teams van De Knotwilg uit Oostka- pelle en De Springplank uit Aagte- kerke. Knotwilg 2 won in de catego rie voor leerlingen uit de groepen vijf en zes; Springplank 2 in die voor groep drie en vier. In totaal de den 17 teams van vier basisscholen mee aan het toernooi, naast Knot wilg en Springplank ook nog de De Lichtstraal en de Lichtboei uit West kapelle. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Er is toch geld voor de verbouwing van een gebouw aan de Middelburgse Zuidsingel waar een aantal klassen van de Al gemene Basisschool (ABS) en kin deropvang Koozie een plaats moe ten vinden. Dankzij de inzet van een bemidde laar waren de ABS en Koozie het eens geworden over een verbou wingsplan. Tot vorige week leek de gemeente voor de uitvoering van dat plan geen geld te hebben. Een meeval ler zorgde ervoor dat er toch 120.000 euro beschikbaar is geko men voor de verbouwing. Het gebouw, naast het hoofdge bouw van de ABS, zal horizontaal gesplitst worden. Dat wil zeggen dat Koozie de benedenruimten in gebruik neemt en de ABS de eer ste verdieping en wellicht later ook de zolder. De ABS zou nog wel graag een extra trap en een verbetering van de ingang zien, maar hiervoor schiet het budget tekort, aldus wet houder Huub van Klinken. Het be stuur van de ABS vindt de ingang aan de achterzijde van het pand te smal voor de 125, en in de toe komst mogelijk 170 leerlingen die er les krijgen. Ook de huidige trap is niet erg handig. Van Klinken zegt echter dat het maken van een nieuwe trap bouwkundig grote consequenties heeft en een kostba re operatie is. Bovendien voldoet het gebouw ook zonder die aanpas sing aan alle normen. atergang Middelburg Je eigen (t)huis nabij het centrum van Middelburg Kijk op www.watergang-middelburg.nl door Mieke van der Jagt ELLEWOUTSDIJK - De basisschool in Ellewoutsdijk overweegt de eerste Freinetschool in Zeeland te wor den. Met zo'n specifieke onderwijs voorziening wil een werkgroep die zich bezig houdt met de toekomst van de school, de extra leerlingen trekken die nodig zijn voor het voortbestaan. De basisschool in Ellewoutsdijk kampt al jaren met een dreigend leerlingentekort. Als voor 1 okto ber niet twee extra leerlingen wor den aangemeld, dreigt de school aan het eind van het schooljaar te moeten sluiten. De keuze voor Freinet-onderwijs is gebaseerd op twee uitgangspunten: de school doet al heel veel volgens de metho de van de Franse pedagoog Céles- tin Freinet, wat levend, zinvol en handelend leren inhoudt in coöpe ratief overleg. Bovendien is er in Zeeland nog geen methodeschool op basis van Freinets ideeën, die geboren werden in de praktijk van een kleine dorpsschool met leerlin gen van uiteenlopende achter grond. Kathy Stouthamer en Anja van Doorn zijn lid van de werkgroep die de school voor het dorp wil redden. De groep bestaat uit ouders, leerkrachten, leden van de dorpsraad en bewoners. Bij de ge meente Borsele en de bovenschool se directie heeft de groep al een welwillende houding - gevonden. De volgende en meest urgente stap is het vinden van de twee leer lingen die de school nog mist. „Er is al sinds 1588 een school in Ellewoutsdijk", zegt Stouthamer. „Iedereen snapt dat de leefbaar heid van het dorp ervan afhangt, maar dat is niet de enige reden om er een methodeschool van te ma ken. Al zijn er weinig leerlingen, ze zijn wel heel verschillend. De ene is hoogbegaafd, de ander heeft een andere moedertaal, er kan een autistisch kind tussen zitten en verder gewoon kinderen met ver schillende mogelijkheden. Door de schaal kunnen ze zich allemaal optimaal ontplooien." HHHH 'De hoogste kortingen gelden voor de laagst geprijsde artikelen, lopende aanbiedingen uit folders, advertenties of leveranciersacties zijn uitgesloten. De actie geldt van 17 september t/m 23 september. Maximaal 2 dezelfde artikelen Geen wederverkoop aan handelaren. Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31