09.50 12.15 21 zeeland Dijkstra opgelucht Beurs De demontage van een vliegtuigbom in de duinen bij Vlissingen is gisteren zonder problemen verlo pen. Ver uit de kust is hij tot ontploffing gebracht. Op alles voorbereid Geen waterbedeffect verwacht na sluiting coffeeshops in Brabant mgESSISSEESESSSiSBKM HttüiH donderdag 17 september 2009 Het motterde en het be loofde zo'n grijzige zondag te worden waarop je denkt: wat zal ik vandaag nou eens gaan doen? Boekje lezen? Even geen zin in. Dvd-tje kijken? Ach, ik hang al zo vaak voor de buis. En zo belandde ik op de Senioren- beurs in Goes. Ik stam nog uit de tijd waarin on gestraft over 'oudjes', 'ouden van dagen' en 'bejaarden' werd gespro ken, maar dat mag nu niet meer - senioren zijn het. Zelfben ik de zestig inmiddels gepasseerd, dus daartoe behoor ik nu ook, tot de senioren. Een uurtje slenterde ik langs de kraampjes, waarin mijn toekomst op onbarmhartige wijze was geë taleerd. In het standje links maakte een bevallige blondine reclame voor lijkkisten en urnen, in het standje rechts kon ik mij laten informe ren over de vele voordelen die rol- lator en scootmobiel bieden. Even verderop deed een mevrouw reu ze haar best de heilzame werking uit te leggen van een zalfje tegen COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie, Onroerend Goed] T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvujdig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) D ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening £j De PZC gaat zorgvuldig 0 met persoonsgegevens. In net colofon treft u nadere informatie eelt en andere ongemakken. Een metertje of wat daarvandaan de monstreerde een meneer een stof- zuigermond, 'die al het vuil op neemt dat andere stofzuigermon- den laten liggen'. Er waren zelfs sieraden te koop die depressies en verstoring van de bloedsomloop zouden tegengaan. Op een po dium in de beurshal stond een mevrouw enthousiast ('Doe die grote teen omhoog!') een gezonde li chaamsbeweging te propageren om vervolgens plaats te maken voor een heer (Jan Pierement) met een visserspet op het hoofd die deuntjes van destijds uit zijn accordeon perste. „Mag ik u", vroeg een medewerk ster van de thuiszorg opgewekt, „een gratis pillendoosje aanbie den? Altijd makkelijk." Ik liet het doosje in de papieren tas zakken die ik van de begrafe nisonderneming had ontvangen en sjokte dofjes naar de uitgang; afgeladen met brochures over de mentie, gehoorproblemen, traplif- ten, uitvaartideeën en kunstgebit ten. Buiten motterde het, nóg heviger. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Selma Osman Burgemeester Dijkstra van Vlissingen is blij als hij na een spannende ochtend naast de explosievenop- ruimers Jeffrey van den Bout en Richard Vroenhoven staat. Deze er varen mannen van de Explosieven Opruimingsdienst van Defensie (EODD) hebben er in dik een half uur tijd voor gezorgd dat zijn stad verlost is van de vliegtuigbom die Vlissingen sinds juni in zijn ban hield. Maar er is meer om trots op te zijn. „Het draaiboek was perfect opgezet en afgewerkt zoals het hoorde", prijst Dijkstra. De twee EOD'ers zijn voor hem de helden van de dag. Zij hebben samen in de krappe, modderige put gezeten om de gevaarlijke ontsteker te ver wijderen. „Spannend blijft het ie dere keer" zegt Jeffrey van den Bout na afloop. „De bom ligt altijd op een manier dat je er moeilijk bij kan. Je moet heel veel kracht zetten en tegelijkertijd voorkomen dat er iets gebeurt met de ontste ker." door Ondine van der Vleuten Alles onder controle", meldt on scene commander John Davidse van de wa- terpolitie woensdagmiddag. Hij coördineerde de bomruiming aan de waterkant, want voor de zeker heid werd tussen 11 en 14 uur het Oostgat volledig voor de scheep vaart afgesloten. Vier schepen wer den ingezet om te voorkomen dat pleziervaartuigen binnen de veilig heidszone van vijfhonderd meter kwamen, die om de bom afgete kend was. Uiteindelijk bleek de klus al om kwart voor twee geklaard te zijn. Slechts één jacht moest uit de vaar geul weggestuurd worden. „Verder is er niks voorbijgekomen. Maar beter zo dan dat er iets misgaat; je moet overal op voorbereid zijn." Campinggast Ton van den. Broek uit Tiel is allerminst verrast als hij hoort dat hij zijn caravan voor tie nen moet verlaten. Hij heeft jaren voor de Explosieven Opruimings Dienst gewerkt en geniet nu als vut ter van een vakantie op camping Duinerve. „We weten waar alles Terwijl de explosievenopruimers spannende minuten beleven, pa trouilleert politie te paard door de duinen. Met een helikopter wordt gespeurd naar mensen die kennelijk nietsvermoedend in het verboden gebied zijn terechtgekomen. Een wandelaar en een fietser worden ra- VLISSINGEN - Gerard Aarden, eige naar van coffeeshops in Vlissingen en Goes, verwacht niet dat de slui ting van coffeeshops in Bergen op Zoom en Roosendaal hem extra klanten zal brengen. „Wie gewend was in Bergen op Zoom en Roosendaal te kopen, zal eerder naar Breda ofTilburg uitwijken." Aarden zag na de sluiting van de Middelburgse coffeeshops amper toeloop van klanten uit Middel burg. In Goes bleef het vandaag ook rustig. „De afstand van Mid delburg naar Vlissingen vonden de klanten blijkbaar al te ver. Daar lo pen nu voldoende dealers rond en zijn huisadressen genoeg om aan de lokale vraag te voldoen. Wat de Belgen b.etreft, na de sluiting van Checkpoint hebben de klanten uit het westelijk deel van België al lang andere adressen gevonden. Naar het schijnt zijn er in Zelzate en Gent nogal wat huisdealers bij gekomen." pagina 9: 'Roosendaal net Chili in de jaren zeventig' Het laatste nieuws van de PZC bekij ken op een mobiele telefoon? Dat kan! Surf naar: pzc.mobi STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2