Commerciële coffeeshop uitgesloten PZCI* Burgers roeren zich in discussie deDRVKKERY Man gewond bij bedrijfsongeval almanak 26 WALCHEREN 26 en 27 SOFTDRUGS Minimale meerderheid voor verkooppunt in Middelburg wankelt Markt 51 Middelburg T0118 886 886 RITTHEM Een 55-jarige man uit Voorburg is gistermiddag gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in Ritthem. De man gleed uit en kwam met zijn scheenbeen tegen de scherpe rand van een zinkpakket. Hij liep een diepe wond aan zijn been op en werd per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Dankdank voor de bloemen. Nee, had u niet hoeven doen. Ben een beet je allergisch voor stuifmeel. Maar ze staan mooi. Ach, wat een mooie fles. Vast een goed jaar geweest. Zal er mijn collega in Goes een plezier mee doen. Nee, sorry, ik drink niet. Mijn buik hè, mijn hart ook. Wat attent, datje eraan denkt, ja hoor, zoenen mag. Heb me speciaal geschoren van ochtend. Pas wel op met die griep van ver weg. In de wc zag ik al van die speciale zeep staan. Stinkt een beetje naar die bloemen. Drink ik daarna uit mijn flesje gezonde water, dan smaakt het naar vogeltjeswijn. Ja, ook al fantastisch, een bedrijf waar je elke dag jarig bent. Boete Voor zes illegalen bij bolusbakker terecht Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele middelburg - De kans is klein dat de Middelburgse gemeenteraad er deze maand in slaagt een of twee panden aan te wijzen waarin een coffeeshop of loket voor de ver koop van softdrugs mag komen. Voor een commerciële coffeeshop- oude-stijl is helemaal geen meer derheid meer te vinden omdat bin nen het kamp van de voorstanders de PvdA een verkooppunt alleen in handen van een stichting wil ge ven. En dan is één coffeeshop wat de PvdA betreft ook genoeg. Veertien van de negenentwintig raadsleden zullen een voorstel van het CDA steunen om helemaal geen coffeeshops meer toe te Staan in de stad. Sinds de sluiting van eerst Roxy en later Sixty Two is er van toename van overlast door straathandel niets gebleken. Boven dien wijst het CDA op het verande rende rijksbeleid en de afname van het draagvlak voor een coffeeshop in Middelburg. Christenunie (CU) en SGP zijn al tijd al tegen gedogen van coffee shops geweest. Ook de VVD zal de motie van het CDA steunen. Het voorstel krijgt dus steun van ten minste 14 van de 29 raadsleden. Onder de voorstanders (PvdA, Groenlinks, PPM Kraan, MT (Ste- ketee), SP en PPM Akdag) dreigt verdeeldheid. De combinatie van Piet Kraan en Wim Steketee dubt nog over de kwestie, maar de kans dat deze fractie akkoord gaat met een pand in de binnenstad lijkt ge ring. Alle zes door het college voor gestelde panden staan in de bin nenstad. De voorstanders van een coffeeshop hebben een meerder heid van één zetel. Echter, Groen links-fractievoorzitter )oke van Nieuwenhuizen kan op 28 septem ber niet bij de raadsvergadering zijn. Dat betekent dat de stemmen over het voorstel van het CDA drei gen te staken. De stemming wordt dan doorgeschoven naar de volgen de vergadering. „Het zal er om han gen, tenzij de hele CDA- fractie de Mexicaanse griep krijgt", zegt SP-woordvoerster Jeanette de Vis gekscherend. Anders dan CDA'er Jan Zwemer in een toelichting op zijn voorstel stelt, ziet De Vis wél een toename van de straathandel. Hayati Akdag noemt het voorstel vanhet CDA populistisch. „Een jaar geleden heeft de raad besloten dat er ruimte was voor twee cof feeshops en daar moeten we nu niet aan tornen." GroenLinks probeert om alle voor standers van een coffeeshop in de stad nog voor de raadsvergadering op één lijn te krijgen wat betreft de keuze van een pand. Van Nieu wenhuizen wil voorkomen dat ver deeldheid onder de voorstanders er toe leidt dat voor geen enkel pand een meerderheid wordt ge vonden. Ook PvdA-raadslid Moni que Baltus en SP'er De Vis zien dit gevaar. Akdag wil geen achterka- mertjesoverleg over de locatie. Hij vindt dat het college zelf een keuze voor een pand moet maken en niet de raad de kastanjes voor haar uit het vuur moet laten halen. De PvdA stelt voor de coffeeshop door een stichting te laten runnen. Die stichting kan dan gevormd worden door instellingen op het ge bied van verslaafdenzorg. Zo'n cof feeshop is volgens Baltus niet te vergelijken met de oude, door een commerciële exploitant gedreven zaak. Het voorstel past volgens haar precies in het kabinetsbeleid van kleine shops voor de lokale markt, preventie en aanpak van overlast. Baltus merkt fijntjes op dat de CU en het CDA in de Twee de Kamer dit beleid onderschrij ven. Chris Dekker (SGP) zou de zaak het liefst over de verkiezingen heen willen tillen. Hij vindt het on gewenst dat deze heikele kwestie door kleine meerderheden in de raad wordt beslist. Evert Heringa (CU) vraagt zich af of de kleinst mogelijke meerderheid in de raad het mensen kan aandoen Ze met een coffeeshop op te zadelen. Vlasmarkt 45 (rechts naast de rode afvalbak) is één van de zes panden die door het college van burgemeester en wethouders als mogelijke locatie voor huisvesting van een coffeeshop is aangewezen. foto Ruben Oreel middelburg - De Middelburgse ge meenteraad kan op breed verzet re kenen van bewoners en onderne mers uit de binnenstad als daad werkelijk twee panden worden aangewezen als coffeeshop. Vorige week legde het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad een lijst met zes panden voor die volgens burge meester en wethouders voldoen aan de voorwaarden die door de raad zijn vastgesteld. Het gaat om twee panden aan de Vlasmarkt, en panden aan de Lon- densekaai, de Reigerstraat, de Var- kensmarkt en de Stationsstraat. Deze week voegden zich de horeca ondernemers op het 'Tympaan- plein' en de Vereniging de Vlas markt zich in de lange rij van be zwaarmakers die zich de afgelopen maanden heeft gevormd. Voordat de gemeenteraad een keuze heeft gemaakt zijn er ten minste al 47 be zwaren vanuit de hele binnenstad binnengekomen. Een aantal van die bezwaren zijn geschreven namens hele groepen bewoners, ondernemers en instel lingen zoals de Zeeuwse Biblio theek. WÈÊÊË Laatste loodjes voor mannen van de Frans Naerebout Donderdag 17 september 2009 I'll WWIHIHIHIIIKH In lill IIIIIIIIIHIllllll'IIIIHII IIIMIIWIIW»IIIIIIIMIIMI»l»»WMIlliOT^^ vrijdag 18 sept. 16.00 uur j zaterdag 19 sept. 13.30-14.30 uur presentatie nieuwe dichtbundel nonnu l/oro i... J. i Ud II lly Vela speelt, zingt en signeert Wim Hofman j Pink Flamingo zaterdag 19 sept. 15.00-16.30 uur j Blue Ritm Four meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27